Peldēt gribētājus no šodienas, 14. septembra, gaida Bauskas peldbaseins, kas publiskajam apmeklējumam darbdienās būs atvērts no pulksten 18 līdz 22, bet brīvdienās no pulksten 9 līdz 22.
Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa atklāja, ka septembrī pakalpojumu cenas būs iepriekšējās, bet turpmāk cenu pieaugums ir neizbēgams. “Šobrīd tiek veikti aprēķini, jaunie izcenojumi tiks skatīti pašvaldības finanšu komitejas sēdē nākamajā nedēļā, un galīgais lēmums tiks pieņemts Bauskas novada domes sēdē 29. septembrī, ” pastāstīja B. Grantiņa.
Viņa atzina, ka situācija ir sarežģīta un apgalvot, ka peldbaseins strādās visu ziemu, pagaidām neesot iespējams. “Droši varu pateikt, ka līdz jaunajam gadam izdzīvot varam. Par tālāko grūti spriest. Divas lielākās izdevumu pozīcijas ir elektroenerģija un siltumenerģija. Elektroenerģijas tarifs, salīdzinot ar šī gada sākumu, pieaudzis ir 2, 7 reizes. Tiklīdz apmeklētāju skaits maijā kritās, peldbaseinu slēdzām, un šie vasaras mēneši mums ir palīdzējuši ieekonomēt. Arī tagad taupības pasākumi tiks īstenoti. Jārēķinās, ka visas četras pirtis nebūs, bet darbosies tikai viena.
Tas patiešām ir smagi, nauda būvēs ir ieguldīta, peldētapmācība ir nepieciešama bērniem, veselības uzlabošanai baseins vajadzīgs pieaugušajiem. Pandēmijas laikā jau bijām slēgti, tagad jauns izaicinājums – energonesēju cenu kāpums,” situāciju ieskicē B. Grantiņa.
Viņa atklāja, ka, piemēram, Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa baseins darbu sāka 30. augustā un cenas šeit krietni paaugstinātas. Savukārt Kuldīgā maksu par peldbaseina apmeklējumu plāno celt pēc Saeimas vēlēšanām.
Maksa par Ķekavas baseina izmantošanu *1 apmeklējums – peldēšanas ilgums 50 minūtes:
Biedrība “Peldēt droši” augusta beigās telefoniski aptaujājusi 57 peldbaseinus. Aptaujā noskaidrots, ka 87% peldbaseinu strādā vai plāno uzsākt darbu septembrī vai oktobra sākumā. Skeptiski par darba atsākšanu rudenī vien Ādažos, Saldū, Daugavpils Universitātē, neskaidra situācija Krimuldā, ziņo “Latvijas avīze”.
“Neskatoties uz pieaugušajām izmaksām, apņemšanās strādāt un dod iespēju bērniem apgūt peldētprasmi ir patiesi iepriecinoša. Apsveicama ir pašvaldību spēja rast risinājumu un nodrošināt pēc iespējas vairāk klašu grupām apmeklēt peldēšanas nodarbības, jo īpaši tāpēc, ka pandēmijas laikā peldbaseini bija slēgti,” situāciju vērtē biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze.
Viņa atzīst, ka peldbaseinu uzturēšana ir dārgs prieks, tāpēc cenu pieaugums ir neizbēgams. “Tomēr aicinu atcerēties, ka peldētprasme ir dzīvību glābjoša prasme, un maksa par apkuri nav salīdzināma ar dzīvības cenu,” tā Z. Gemze.
Viņa pavēstīja, ka gandrīz visi aptaujātie norādīja – apsolīt, ka peldbaseins strādās visu ziemu, nevar. Jau tagad aktīvi tiek strādāts pie efektīvākas saimniekošanas, daudzos peldbaseinos tiek ieviesti tehniski uzlabojumi, paturot prātā iedzīvotāju pirktspēju, daļā peldbaseinu tiek celtas pakalpojumu cenas.
Trešā daļa aptaujāto apstiprināja, ka pakalpojumu cenas nav mainītas; piecos peldbaseinos pašlaik vēl notiek finanšu situācijas un iespēju izpēte; savukārt 17 peldbaseinos izmaiņas jau notikušas un apmeklējuma cenas pieaugušas par vidēji 30%. Teju visi cer uz valsts atbalstu.
Tad jau būs jābrauc uz Pasvali, kur visas pirtis strādā.
Cenas paliks lielākas,bet pirts viena….kura arī knapi elpos.T;a arī būs,ka Pasvalī atkal viss ies uz urrā