Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilī nākamnedēļ būs skatāma renesanses deju programma «Karalienes Bonas maskarāde»

Svētdien, 3. jūlijā, Bauskas pils muzejā un Latvijā pirmo reizi uzstāsies seno deju grupa no Polijas “Cracovia Danza Court Ballet” jeb Krakovas deju galma balets  ar renesanses deju programmu “Karalienes Bonas maskarāde”, portālu informēja Bauskas pils muzeja pārstāve Ilva Neimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka uzveduma horeogrāfiju iestudējusi Romāna Agnele (Romana Agnel), iedvesmojoties no Polijas galma paražām pēdējo Jagelonu karaļu dinastijas valdīšanas laikā (14. – 16. gs.). Jagelonu dinastijas nosaukums radies no pirmā Lietuvas lielkņaza – Jogaila ( Jagiełło ), kurš kļuva par Polijas karali. Izrādes oriģinālās horeogrāfijas autori ir Fabritio Karoso un Cesare Negri – 16. gs. vidus un 17. gs. sākuma itāļu renesanses deju horeogrāfi.

“Izrāde ir spilgta tā laika galma horeogrāfiju ilustrācija. Polijā masku un itāļu galma izklaides modi aizsāka Polijas karaliene un Lietuvas lielhercogiene Bona Sforca (Bona Sforza d’Aragona, 1494.g. – 1557.g.).

Piesātinātos renesanses tērpos un stilizētās maskās dejotāji ieved ikvienu skatītājus renesanses laikmeta karnevāla pasaulē, kur valda fantāzija, mīlestība un galma intrigas. Balle ir kā iegansts, lai iepazītos ar tā laika varoņiem: karalieni Bonu un galma ākstu Staņčiku un daudziem poļu un itāļu izcelsmes galminiekiem,” stāsta I. Neimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidro, ka “Cracovia Danza Court Ballet” ir pašvaldības kultūras iestāde, vienīgais profesionālais galma un vēsturisko deju ansamblis Polijā, ko dibinājusi talantīgā dejotāja, horeogrāfe un skolotāja Romāna Agnele.

Jau daudzus gadus “Cracovia Danza” deju grupa ir strādājusi pie dažādu valstu un laikmetu tradicionālo galma deju un baletu rekonstrukcijām, iestudējot deju izrādes, kas aptver laika posmus no viduslaikiem līdz mūsdienām. Izrāžu dramaturģijā iekļautas horeogrāfijas, kostīmi, mūzika un galma etiķete, kas atspoguļo dejas teātra tradīcijas un vēsturi Eiropā.

Dejotāji specializējas arī tradicionālo poļu deju rekonstrukcijā, veidojot unikālus priekšnesumus, kuru pamatā ir dažādu laikmetu nacionālās un tautas dejas. Pateicoties sadarbībai ar augsta ranga horeogrāfiem un speciālistiem, baleta izrādes veido ārkārtīgi bagātīgu, daudzveidīgu un unikālu klāstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupas repertuārā ir šādi priekšnesumi: ‘Viduslaiku dejas un izklaide “Šahs” pēc J. Kočanovska dzejoļa motīviem, “Parīzes spriedums” pēc Dž. Ločera lugas motīviem, Sobieskis un Marija Kazimira, “Balets des Nations”; “Šopēna deju pasaule”, “Vecajā kinoteātrī”, “Polija – Indija: sarunas”.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē muzeja darba laikā vai  Biļešu paradīze kasēs.

Biļetes cena 15 eiro pieaugušajiem un 10 eiro mācību iestāžu audzēkņiem un pensionāriem, uzrādot apliecību.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.