Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilī rīko augu vainagu darināšanas meistarklasi

Šajā un nākamajā sestdienā, 3. un 10. septembrī, Bauskas pilī notiks augu vainagu darināšanas meistarklase, «Bauskas Dzīvi» informē Ilva Neimane, Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību un klientu apkalpošanas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas pils. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Muzeja pārstāve paskaidro, ka būs iespēja izgatavot vainagu no smaržīgiem garšaugiem un ārstniecības augiem, iedvesmojoties no renesanses laika mākslinieku darbiem – dzejas, dziesmām un gleznām. Katrā datumā ir paredzētas divas nodarbības – plkst. 12 un 15. Meistarklasē varēs piedalīties ikviens, gan iesācēji, gan ar priekšzināšanām. Nodarbību vadīs floristikas meistare Ineta Ozoliņa-Skrūzmane. Darbošanos papildinās stāsts par renesanses laika vainagiem un tajos izmantotajiem augiem.

Floristikas meistare Ineta Ozoliņa-Skrūzmane. Foto no bulduri.lv

Renesansē vainagu uzskatīja ne tikai par skaistu, dekoratīvu tērpa aksesuāru, bet arī piešķīra tam simbolisku jēgu un ticēja labvēlīgai iedarbībai. Tradicionāli vainags asociēts ar meitenēm un jaunavām, taču renesanses laikā ar to greznojās arī jauni puiši un vīrieši.

Vainags renesansē bija būtiska apģērba sastāvdaļa. Augstdzimušām personām vainagi gatavoti no dārgākiem materiāliem – metāla, dārgakmeņiem, pērlītēm, stieplītēm, dažādiem smalkiem audumiem, kā arī no dzīviem ziediem un augiem. Zemnieki un pilsētnieki nevarēja atļauties greznas lietas vainagu pīšanai, tāpēc izmantoja dabā pieejamos augus, stāsta I. Neimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzeja pārstāve vēsta, ka dalība pasākumā bez maksas. Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruņiem 63923793, 63922280, mobilais telefons 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv.

Meistarklase norisinās projektā «Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris–Bauska». Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos šajā projektā notiks desmit meistarklases: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, sgrafito tehnika un alvas rotu izgatavošana.

Pēc muzeja sniegtās informācijas, projekts tiek īstenots INTERREG V–A Latvijas- Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā. Kopējais projekta finansējums Raudondvaris muižai un Bauskas pils muzejam ir 785 875,00 eiro, tai skaitā ERAF finansējums 85% apmērā – 667 993,75 eiro. Projekta finansējums Bauskas novada pašvaldībai: 384 500 eiro, no tā ERAF finansējums 326 825 eiro, valsts budžeta līdzfinansējums 19 225 eiro un pašvaldības līdzfinansējums – 38 450 eiro. Projekta ilgums ir 24 mēneši (no 2021. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.