Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja amatu atstājis Jānis Feldmanis; viņa vietā iecelta Dace Šķiliņa

Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja amatu atstājis Jānis Feldmanis. Par savu nodomu pašvaldībai paziņojis jau pagājušā gada nogalē, bet šī gada 31. janvārī ir izdots rīkojums par viņa atbrīvošanu no amata. J. Feldmaņa rīcībai bijuši personiski motīvi, portālam apliecināja Bauskas novada izpilddirektors Ivars Romānovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču tas nenozīmē, ka Bauskas pilsēta pašlaik ir palikusi bez saimnieka. Trešdien, 1. februārī, ar rīkojumu Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja amatā iecelta līdzšinējā Codes pagasta nodaļas vadītāja Dace Šķiliņa. Bauskas novada apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska paskaidroja, ka Pašvaldību likums noteic, ka iestādes vadītājs organizē darbu atbilstoši savām vajadzībām.

«Ja redz iekšējos resursos potenciālu, kā tas bija arī šajā reizē, tad konkurss nav jārīko. Viennozīmīgi pozitīvi, ka Dace Šķiliņa jau ir strādājusi šajā struktūrā, nav cilvēks no malas, kuram būtu jāvelta laiks, lai iepazītu visu no sākumpunkta.

Turklāt Dace ir viena no nedaudzajiem cilvēkiem, kas palikuši uzticīgi pašvaldībai. Kopš novadu reformas 2009. gadā viņa apstiprināta Codes pagasta vadītājas amatā. Tikpat ilgi vēl ir nostrādājusi Dāviņu pagasta nodaļas vadītāja Līvija Šarķe un Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova. Pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka viņas ir savas jomas profesionāles, zina pašvaldības specifiku, redz, kā visu varētu organizēt un risināt, pretēji tam, kāds viedoklis ir kādam no malas,» teic L. Vasiļauska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad par Codes pagasta nodaļas vadītāja vietas izpildītāju nozīmēta Līvija Šarķe. L. Vasiļauska vēl atturējās izpaust, kāda būs rīcība, vai tiks sludināts konkurss uz šo amata vietu vai arī piemērota kandidatūra meklēta iekšējos resursos.

«Pašlaik pagaidu variantā ir Līvija Šarķe, ja sludinās konkursu un būs arī kandidāti, tad, iespējams,  no viņu vidus izvēlēsies jauno vadītāju.  Diemžēl jāteic, ka pēdējo notikumu gaita apliecina, ka ir liels izaicinājums atrast darbiniekus pašvaldībā.  Nevaram sameklēt izglītības iestāžu vadītājus, nevaram atrast kapitālsabiedrību vadītājus, kur atalgojums, manuprāt, ir konkurētspējīgs, jo pretendentu nav. Tā jau ir viena no tādām spēcīgām krīzes pazīmēm, kuras priekšā esam,» paziņo L. Vasiļauska.

J. Feldmanis amatā tika apstiprināts pagājušā gada februāra vidū, bet nenostrādāja pat gadu. Līdzīgi bija arī ar L. Vasiļauskas priekšgājēju – Aleksandru Gurkovski, kurš Bauskas novada apvienības pārvaldi vadīja vien nepilnus desmit mēnešus. Kas notiek pašvaldībā, ja vadošajos amatos darbinieki ir salīdzinoši īsu periodu, vai tiešām tik īsā laika posmā strādājošie izdeg? L. Vasiļauska uzskata, ka izdegšana ir precīzs novērojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Kā šo izdegšanu novērst, man nav ne mazākās nojausmas. Ja kādam šķiet, ka te ir idille un paradīze, ja ir savs redzējums, kā šeit visu sakārtot, es aicinātu pieteikties. Lai šie viedie cilvēki nāk un strādā, taču izskatās, ka mums ir tikai mutes brūvētāji, bet darītāju nav,» tā L. Vasiļauska.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (26)

 1. ja Dace ir viena no nedaudzajām, kas vēl palikuši uzticīgi pašvaldībai, tad cik vispār vēl novadā ir to “uzticīgo” pašvaldībai? Kā arī, vai pašvaldības darbiniekiem nav jābūt uzticīgiem iedzīvotājiem?

  18
  2
 2. Lūdzu, lūdzu pirms raksta publicēšanas pārlasiet tā saturu, lai izvairītos no kļūdām😊

 3. Vai beidzot nav jāatzīst,ka problēma ir neprofesionālā un autoritārā nacionāļu vadībā?

  42
  1
 4. Jo tālāk, jo trakāk. Codē jau nebija nekādas jēgas, tagad Bauskā

  47
 5. Nākamajai jāatkāpjas Marčenkovai no Brunavas pagasta priekšnieces amata. Pārāk ilgi sēdēts un cilvēku teiktajā netiek klausīts.

  17
  12
 6. Neviens nevēlas šos amatus, jo Pārvaldnieks jau neko pats nevar lemt, visu nosaka Bauskas priekšniecība.
  Visur tik jāsamazina, jāoptimizē. Ja Bauska nolemj, tad Pārvaldnieciņš neko nevar iebilst, tāpat neuzklausīs.
  Kā tad tādos apstākļos lai strādā?

  21
  2
 7. Jābrīnās, ka tik ilgi Jānis izturēju to presingu. Aleksandrs ātrāk ņēma kājas pār pleciem un pareizi darīja, citādi izspiež kā citronu. Uz visu šo lūkojoties, gaidu es nākamās velēšanas, te ar steigu ir jāmaina novada galva. Šajā sastāvā jau neviens nesacelsies un neko nemainīs. Ko tad šie nabaga divi sievišķi vadošajos amatos iesāks? Vai iznesīs šo smagumu?

  41
 8. Šie tik sēž ,un lemj.
  Drīz jau visu samazinās ,lai nepaceltu algu samazina klasifikātoru ,lai tik nebūtu jāmaksā,un sev paliktu vairāk.
  Jāsāk streikot,kā pedagogiem.
  Tāpēc jau mainās darbinieki.

  20
  1
 9. Nu viena iedomīga dāma ar iedzīvotājiem nemāk sarunātie.Bauskā varbūt savu iedomību atmetīs, ja nē, tad …..

  26
 10. OK, nu lai atkāpjas visi “penzionāri”. Bet ko tad liksim viņu vietās ? Vai tos neko nespējīgos jaunās paaudzes tiktokerus telefonu glaudītājus, vai arī nelaimīgos “bēgļus”, kuri drūzmējas pie LV – BLR robežas ? Kāpēc jānorej vietējie, kuri kaut ko dara ???

  10
  7
 11. Orotans ka tik ilgi sēdējusi Codē, pakalpiņŝ Kaņeps kŭkas tik pieveda Un vīniņus abăm ar Rotbergu kăpēc nesēdēt. Ne viņa zin iedzīvotăjus ,ne viņa măk sarunăties ar cilvēkiem. Strădăja tă lai izdevīgāk paśăm,nejau iedzīvotăjiem. Pat pasta nodaļu Dacīte likvidēja nevajagot mums.

  27
 12. Bauskas iedzīvotājiem ir svarīgas labi un iedzīvotāju interesēs strādājošas kapitālsabiedrības. Mēram nav ne santehniķa, ne metinātāja, ne sētnieka, ne kurinātāja. Tāpēc varēs arī mierīgi relaksēties. Lai nenāk prātā visādas lēnināšanas un likvidācijas. Bauska ilgi ir dzīvojusi bez mēra.Kaut kā.

  9
  1
 13. Marčenkovai ir jāatkāpjas, no viņas nav nekadas jegas un vispar no tās Brunavas pārvaldes vairs tur neka nav.
  Marcenkova negodigi tika uz atsedetajas amatu Brunava ,pietiek tadus liekezus uzturet no nodoklu maksataju naudas.labak pa to naudu celu sataisiet ka algot sos pakalu atsedetajus un cilveku aprunatajus.

  6
  6
 14. …. no nedaudzajiem cilvēkiem, kas palikuši uzticīgi pašvaldībai? Kā tas būtu jāsaprot? Kam tad jābūt šiem darbiniekiem uzticīgiem- novada iedzīvotājiem un to labklājībai jeb pašvaldībai? Vai tik te arī nav meklējams tik noslēpumainais (!) izdegšanas iemesls…

  4
  1
 15. Dace ganjau samaisīs tur gaisu tajā virtuvē :d
  Normāli un saprotoši cilvēki tur neturas,tas skaidrs.
  Lai veicās codē un citos ciemos atrast labus vadītājus!

  5
  2
 16. diez, kurš tavuprāt ir Bauskas mērs un kurā pirtī tas izvēlēts? Cik zināms, Bauska nav valstspilsēta un pagaidām tai sava mēra nav un nevar būt. Ja domā Okmani, tad viņš ir novada vadītājs un novadam mēru nemēdz būt, mēri vismaz Rietumeiropā ir tikai pilsētu “galvas”

 17. Bauskas pilsētas nodaļas vadītājs. Tas ir daļas no pilsētas vadītājs? Tituls tik smagnējs, ka ” mērs” ir kompaktāk. Traks var palikt ar tām apvienībām, savienībām, apakšvienībām, struktūrvienībām, nodaļām, departamentiem.Tas pats ar stratēģijām, darba grupām, hakatoniem un citām mežģībām. Vai nevajadzētu Valodas inspekcijai vienkārši likt sodus birokratizētājiem par latviešu valodas neatbilstošu lietošanu?

  11
 18. Kad Bauskā vadība bija Ārijas Gailes rokās, Bauska uzplauka. Pēc viņas viss iet uz pagrimumu un bankrotu.

  17
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.