Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilsētas pamatskolā atzīmēta izlaiduma klašu pēdējā zvana diena; trešdien sākas 9. klašu eksāmenu laiks

Kā ierasts – ar netradicionālu klašu audzinātāju ierašanos skolā, pirmo klašu iesaistīšanos, skolas vadības un citu klašu labiem vārdiem, Bauskas pilsētas pamatskolā aizvadīts pēdējā zvana sarīkojums 9. klašu audzēkņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Bauskas pilsētas pamatskolas 9. a klases audzinātāja ir Daiga Sējēja un viņas klasē mācās 20 skolēnu, savukārt 9. b klases audzinātāja ir Dina Ālmane un viņai ir 18 jauniešu. Pēdējā zvana pasākumu skolā rīkoja 22. maija rītā.

Pirmais, par ko savus audzēkņus uzslavēja pedagoģes – par spēju klusi un nemanāmi izrotāt skolotāju māju durvis. D. Ālmane atzina, ka visu rītu uzmanīgi klausījusies, kas notiek, bet tā arī nav pamanījusi, kurā brīdī tas paveikts. Savukārt D. Sējēja šoreiz aizgājusi gulēt diezgan vēlu, bet skolēni, izrādījās, gaidīja tiešo to brīdi. Rīta sarunās jaunieši atcerējās, kā vērojuši skolotājas siluetu logā, līdz sagaidījuši, kad gaismas izdzisīs.

Tad nu 22. maija rītā 9. b klases audzinātāja D. Ālmane devās uz skolu, kas atrodas pārsimt metru attālumā no dzīvokļa, ar pamatīgu līkumu – šoreiz īpašais transporta līdzeklis ir smagais kravas auto. «Ideja radās ātri un spontāni. Apspriedām, kādi transportlīdzekļi nav bijuši, atmetām, ko nevaram un kādas ir iespējas. Jāpateicas SIA «IR auto», kas atrada iespējas izvizināt ar jaunu smago automašīnu,» stāsta klases māmiņas. Savukārt D. Sējēju atveda atvērtā kabrioletā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā 1. septembrī 9. klašu jaunieši ieveda skolā 1. klašu skolēnus, tā šoreiz 1. klašu audzēkņi uz pēdējā zvana pasākumu veda topošos absolventus. Viņus sveic gan skolas vadība, gan arī bija dažādi priekšnesumi. Ar ziediem un dāvanām absolventi pateicās skolas kolektīvam.

«Pēdējais zvans nozīmē, ka patiesi vairs neaicinās mācību stundās un tas ir apliecinājums, ka sperts pirmais būtiskais solis ceļā uz zināšanu nākošo pakāpi. Skolā esat ieguvuši zināšanas, prasmes un iemaņas, kas noderēs turpmākajā dzīvē un tagad nāksies apliecināt eksāmenos. Šogad jūs pirmo reizi mūsu valstī kārtosiet centralizētos eksāmenus – līdz šim to darīja tikai 12. klašu skolēni. Lai veiksme ir ar jums un lai nākotnē izdodas izvēlēties pareizo ceļu!» novēlēja Bauskas pilsētas pamatskolas direktora vietniece Terēzija Pundure.

Godināja arī skolēnus par labām un teicamām sekmēm mācībās. Tie bija Amanda Gaļčina, Arneta Hegenbarte-Petrika, Endijs Rotšteins, Lauris Levītis, Līga Madara Šneidere-Zegnere, Gabriels Daniels Cipruss, Kristīne Anna Pātaga, Elizabete Rūta Spruntule un Pēteris Vinogradovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visbeidzot noslēgumā 9. klašu audzēkņi tikās ar savām pirmajām audzinātājām: ar A klasi tikās skolotāja Līga Purena un ar B – Anželika Orlova.

Kā jau ziņots, šodien, 24. maijā, 9. klases sāk kārtot eksāmenu angļu valodā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Atbalstāma un visnotaļ interesanta katra ideja, kā skolotājus aizvizināt līdz skolai. Bet ieteiktu arī padomāt, kā palīdzēt viņiem nokļūt mājās pēc svētkiem. Ar ziedu dāvanu pilnām rokām, un ja dzīvesvieta nav tuvu skolai, tas izdarāms pagrūti. Ja skaisti, tad lai ir skaisti līdz galam.

    6
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.