Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas Pilskalna parka estrādes pārsegums pamazām brūk; pašvaldībai pagaidām risinājuma nav

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes deputāti pagājušajā nedēļā pēc sēdes devās arī uz Bauskas pilskalnu, kur klātienē iepazinās ar situāciju estrādē. Kaut arī pirms vairākiem gadiem te veikts kosmētiskais remonts, jumta konstrukcijas ir novecojušas, cementa daļas krīt lejā un armatūra rūsē, iedzīvotāji izteikuši aicinājumu, norobežot ar lentēm estrādes apjumto daļu.

Pilskalna parka estrādes pārsegums pamazām brūk. Foto: Uldis Varnevičs

Deputātiem šoreiz vienotu lēmumu bija grūti pieņemt. Piedāvātie varianti bija ļoti dažādi. Teorētiski vienkāršākais – noņemt nojumi un meklēt risinājumu, bet pārsedzes ir vienots būves elements, un, iespējams, mēģinājums noņemt tikai nojumi izmaksātu dārgāk nekā nojaukt visu būvi. Nākamais variants – nojaukt visu estrādes daļu, kas ļautu pārnest mūsdienās modernās skatuves tālāk, un piedāvāt dejotājiem un klausītājiem lielāku platību. Šī ideja atkal nepatika deputātiem, kas pieraduši pie esošā estrādes izskata, kas savukārt līdzinās Bauskas pilsdrupām.

Bauskas novada domes deputāts Jānis Dūmiņš uzskata, ka šāds estrādes izskats ir novecojis. Foto: Uldis Varnevičs

«Šāds estrādes tēls ir novecojis. Mana versija – šeit ir vajadzīgs laukums, lai var uzstāties lielāks skaits dejotāju, lai var uzstādīt skatuves – viens liels laukums. Var jaunieši skrituļot, kaut ko darīt. Nost no pilsētas, lai netraucē nevienam,» pauda Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Gadījumā, ja izvēlētos tomēr esošo būvi nojaukt, piedāvāja atkal divus variantus. Viens – vienkārši izbūvēt vietā modernu skatuvi, iespējams, no koka. Otrs variants – pārskatīt visu Pilskalna parka plānojumu, radot jaunu vīziju un skatījumu. Pie vienota viedokļa deputāti nenonāca, iecerēts vākt informāciju, pieredzi un tad plānot Pilskalna parka estrādes nākotni. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (52)

 1. pastaiga un papļāpāšana svaigā gaisā tiešām var nākt par labu viena otra deputāta veselībai, bet par pārējo runājot, cik no deputātu no pudeles ārējā izskata varētu spriest kas tajā pudelē iekšā? Vai, pirmais darbs estrādes sakarā nebūtu uzticams sertificētam būvinženierim, kas specializējies šādu, “padzīvojušu” objektu vērtēšanā? Un tikai, saņemot speciālista atzinumu, deputāti varētu vērtēt, kas darāms tālāk un kur ņemt naudu. Ja deputātiem tiešām būtu interese par pilsētā un novadā notiekošo, tad viņi jau sen privātā kārtā varēja “iepazīties” ne tikai ar pilskalna estrādi, bet ar visu parku kopumā un izteikt savu viedokli kādā no sēdēm, bet ja tas netiek ņemts vērā, uzrunāt līdzpilsoņus, bet kur nu…

  35
  1
 2. Klau tad jau TASTE ir jāatceļ, ja tur bīstams tas jumts, nedod dievs kādam vēl kāds gabals uz galvas uzkritīs. Ui cik nelāgi, žēlīgi nodrupusi un noskrupusi izskatās tā estrāde. Varbūt deputāti var sagrabināt naudu un aizbraukt ekskursijā uz Alūksni, kur pilssalā labiekārtota peldēšanās vieta, bērnu rotaļu laukums, stadions, multifunkcionālā servisa ēka ar kafejnīcu un brīvdabas estrāde.

  32
  3
 3. Katrā sevi cienošā novadā,kur pie valdīšanas ir normāli saimnieki,ir jauna,moderna estrāde.
  Rūjiena,piemēram, un vēl un vēl..

  23
  3
 4. Ko var vaimanāt katrā komentārā pie katra raksta par to, kādi saimnieki Bauskā? Kādus ievēlēja, tādi ir! Kad bija vēlēšanas, tad 2/3 vispār nepacēlās no ďīvāniem un neaizgāja vēlēt, savu slinkumu un nedomāšanu aizbildinot ar “nav jau par ko vēlēt”!

  29
  6
 5. Piekrītu Ainai. Estrādei redz “cementa daļas krīt nost”, bet tai pat laikā, bams, lūdzu, rekur Taste, te 2 dienas maksimāli rībīnās, viss vibrēs utt. Tur tak var gan uz skatuves, gan aiz-skatuves tad krist kaut kas kādam uz galvas utt.

  20
  1
 6. Man arī daudz kas nepatīk, kā šobrīd notiek lietas Bauskā, bet vēlēšanās piedalījos un savu izvēli izdarīju. Kāda nu tā Dome ir sanākusi, tāda ir, un tas tikai tāpēc, 2/3 vispār nepiedalījās. Un šobrīd nu esam tur, kur esam …. Diemžēl, bet tā ir.

  17
  5
 7. Piemēram, Rojā brīvdabas estrāde ir izcila, Saulkrastos nupat uz būvniecības gada balvu pretendēja, tak te sūnu ciems, kaut kādas pārmaiņas sagaidīs labi, ja pēc 20 gadiem. Stagnāti un stagnācija valda!

  19
  3
 8. Bauska nespēj atrast labāko Latvijas, Baltijas, Skandināvijas pieredzi.Piemērs ir bibliotēka, kultūras nams, baseins, sporta halle. Iemesls ir tehnisko jautājumu nepārzināšana, izmaksu un risinājumu kopsakarības nepārzināšana, vizuālo risinājumu un tehniskā izpildījuma neefektivitāte, par ko ir atbildīgas lemjošās personas.

  18
  2
 9. Cilvēkam nekas nav labi, neviens nav ideāls, bet šoreiz sāk publiski runāt par sen sasāpējušām lietām. Man šķiet, ja Okmanis ķersies nopietni pie šīs problēmas tad to arī atrisinās. Es uzskatu, mans viedoklis, ka ievēlējām mazāko ļaunumu, no tā ko varēja ievēlēt. Atkāpe- un tie kuriem Plešs traucē eksistēt, tad viņš ir, katru solījumu izpildijis, vai iesācis, arī runājot par apvadceļu, viss notiek un tik milzīgu projektu un būvi nevar izdarīt ātrā laikā. Jauniem cilvēkiem jānāk politikā, vecie, lai auklē mazbērnus un domā par savu dvēseles un sirdapziņas tīrību.

  9
  21
 10. “ja Okmanis ķersies nopietni pie šīs problēmas tad to arī atrisinās” Jumor FM karjera tev garantēta.

  24
  3
 11. ir tikai kārtējais posms tajā nepadarīto vai līdz galam nenovesto darbu ķēdē, kādi Bauskā krājušies gadu gadiem, neatkarīgi no tā, kāds uzvārds konkrētajam priekšsēdim. Bibliotēka, kuras projektos un pārprojektēšanās iztērētas ārprātīgas summas, bet rezultāta nav un nebūs, nepārdomātais industriālā parka projekts, kur ceļš izbūvēts purva vidū, vēl tā mūžīgā ņerkstēšana par Vecpilsētu, kuru glābs un atkal glābs, bet nekas tā arī netiek glābts. Problēma pat nav tajā, ka vēlēt aiziet tikai1/3 cilvēku, bet gan tajā, ka tajās kandidē lielākoties cilvēki bez jebkādas iniciatīvas – galvenokārt valsts maizē visu mūžu nosēdējuši stagnāti. Kādu gudrību un spēju pieņemt lēmumus no viņiem gaidīt? Viņi, kā šajā gadījumā, pat nesaprot, no kura gala problēmai jātuvojas (skat. pirmo komentāru).

  25
  2
 12. Kārtējā roku vicināšana un tumša d..š..a. Tas ir viss, uz ko šīs sasaukums ir spējīgs.

  17
  2
 13. Ja slinkums tālu braukt,Bauskas deputāti atbrauciet apskatīt brīvdabas estrādi “Mītava”Jelgavā.
  Bauska – festivālu pilsēta,bet estrāde kā tālā sādžā. Okmanim,ja vajag, sanāk,tas viņu mazais estrādes veidojums pie Rundāles domes ļoti gaumīgs.

  20
 14. vai kas mainītos, ja “saskaitāmos” samainītu vietām, kā domā vēlētājs, kurš aizgājis uz vēlēšanām par tiem, kuri tās ignorējuši? Ta ko dod “seju” nomaiņa, ja kaut cik svarīgos jautājumos visu nosaka partija, kur pat ministrs ir melns un maziņš partijas bosa priekšā, un kur nu vēl kaut kāds nomales novada deputātiņš- ko partija liks, to darīs un ja nē- tur ir durvis. Tas vēlētāju daudzums vien svarīgs ir partiju pašapziņai, ne to politikai pēc ievēlēšanas. Bet par Bauskas novadā notiekošo var secināt- tie daudzie festivāli vien priekš daļas novada iedzīvotāju, lai tie dabū kur “tvaiku nolaist” , ne priekš novada vadības un deputātiem, jo, ja būtu savādāk, tad šo festivālu apmeklējuma laikā viņi būtu redzējuši gan estrādes “stāvokli”, gan sajutuši tualetes smaržas, gan saskatījuši Pilskalna parka vispārējo stāvoli. Bet pilsētas tēvu rīkotās “izpriecas” Pilskalna parkā taču nav priekš viņiem…

  10
  3
 15. Man personīgi liekas dīvaini, ka tā sauktā Pilskalna parka tēma tiek skarta tikai brūkošas estrādes vai šaušalīgu ateju sakarā, bet neviens nedomā par šo teritoriju kopumā. Tas, kas tas, ko tur tagad redzam, noteikti nav parks, bet kaut kas līdzīgs aizaugušam stadionam ar bedrainu padomju asfalta skrejceļu pa perimetru un uz jau pieminētajām atejām vedošo tādas pašas kvalitātes maģistrāli pa vidu. Ja gribat redzēt, kāds izskatās parks, aizbrauciet uz Kuldīgu (Pils parks, saukts arī Pilsētas dārzs) vai Cēsīm (Pils parks, Maija parks) vai kādu citu normāli sakoptu pilsētu, taču Bauskas gadījumā vispirms jāsaprot, vai tas būs parku vai masu tusiņu vietu, jo tas nav viens un tas pats. Arī tusiņu vietai kvalitatīvi uzlabojumi netraucētu. Vai par to kāds domā?

  28
  2
 16. Daži deputāti ir redzēti, gan koncertos, gan fedtivālos utt.estrādē. Jautājums iepriekšējā sasaukuma bijušajiem un esošajiem, kāpēc netika sakārtota estrāde? Nevar gada laikā sakārtot visas nebūšanas, kas kā hroniska, bet neārstēta slimība velkās gadu gadiem.

  13
  1
 17. Augstākrakstītajam piekrītu. Pašvaldībai tiešām nepieciešams domāt par kko jaunu. Rīkojam tik daudz saviesīgu pasākumu, tiešām tur nepaliek pāri nekas no peļņas? Ja nepaliek, tad arī nepieciešams rast risinājumu, ne tikai uzsaukt Bauska festivālu pilsēta!

  9
  1
 18. Bauskas Kulrūras centrs un pilskalna teritorija ir Bauskas KC direktora atbildībā. Vai pa šiem gadiem, kad BKC brūk un ir palicis stipri par mazu, un estrāde drūp un neatbilst musdienu prasībām, vai šo vienību direktors ir veicis kādas darbibas, lai novērstu kaitējumu un attīstu šos objektus? No darbiem un nostāstiem dzirdēts un redzēts, ka ir spējigs tikai citus kritizēt, bet pats neko izdarīt nevar…

  22
 19. Kāda estrādes pārbūve-jūs ko. ”Kultūra sākas no mazmājiņas” -ja pie varas gadu gadiem esoši vadoņi (Tai skaitā Dūmiņs) nevar skārtot mazmājiņas jautājumu,par kādu estrādes un parka pārbūvi runājat. Nu pa īsu jums …..

  28
  1
 20. Par miljoniem ir apgūtas degradētās teritorijas, taču ne tur, kur patiešām vajag.. Bez Lidlauka ielas mierīgi vēl ilgi varēja iztikt.. Bauska, taču ir pilsēta, kur satiekas.. Piekrītu, ka pilskalna estrāde un parka teritorija jau sen “kliedz” pēc pārmaiņām.. Un senatne lieliski kopā var izskatīties ar modernu un sakārtotu vidi.. Tas piedotu odziņu.. Un tieši viss komplekss kopā būtu jāveido.. Vai pilsēta, kur tik daudzi satiekas, nav pelnījusi mūsdienīgu estrādes un parka kompleksu? Tualetes.. tā tiešām ir problēma.. Taču, pieļauju, ka mūsdienu tehnoloģijas var daudz ko pavirzīt arī šajā jautājumā. Pat ūdensvadus urbj zem upju gultnēm, lai savienotu tos, kas katrs savā krastā. Gan jau kaut ko var izdomāt arī šajā gadījumā. Tualetēm pat nav obligāti jāatrodas, tur, kur tās šobrīd.. Varbūt lietderīgi tās būtu likt tuvāk ieejai un tiešām to estrādi bīdīt tālāk. Man patīk “prāta vētra”.. Katrs var “iemest” šeit savu ideju, lai tikai “īstie” to uztver..

  13
  1
 21. Attālināti sarīkojumi,dziesmu svētki,festivāli ,sporta spēles un citas izrīcības ir mūsu nākotne!Jaunu jumtu!?Satrakojusies te pa vasaru apkārt dauzoties!Attalinati!Visam būs būt attālināti!

  5
  1
 22. Pie nolaistās atejas nemaz nepiegāja un izlikās, ka to nemaz nevag kultūras baudītājiem, viss notiek krūmos, ka tik nenokalst pēc stiprā tumšā.

  17
 23. Lemjošajiem pirmkārt vajag būvinženiera , inženiertīklu inženiera izglītību un jāpārzina pašvaldības un fondu finansēšanas mehānismu un iespējas. Turības specālisti. Diploms, draudzība, radniecība paši nestrādā, vajag galvu, pieredzi un pareizo attieksmi.

  14
  2
 24. Šobrīd jāpriecājās, ka dzīvojam zem mierīgām debesīm, viss notiek ātri un neprognozējami. Vēl pirms gada sapņos nerādijās, kas notiek pasaulē šodien. Elektrības cenas, gāze utt. Kas notiks ziemā, to nezina neviens. Jāpriecājas, ka mēs varam brīvi justies savā valstī, apmeklēt koncertus un baudīt mūziku, nevis ložu radītus svilpienus, vai granātu sprādzienus. Cik daidz naida cilvēkos cilvēki kļuvuši sīkumaini, skaudīgi neiecietīgi. Karš un nāve nav tālu no mums. Būsim labestīgi viens pret otru!
  Dievs svētī Latviju!

  11
  3
 25. Eh, Dūmiņ, Dūmiņ, nu redzams – cik ļoti gribi Saeimā tikt. Nebūs! Un dies’ dod arī tavam kompanjonam Artūriņam netikt.

  19
 26. Piekrītu, ka ir jau mums šobrīd tāds vērtību pārvērtēšanas laiks, taču karš Ukrainā un dažu maza auguma plānprātiņu vicināšanās ar atombumbu nenozīmē, ka mums nav jādomā un jāsaimnieko saprātīgi. Un nepiekrītu, ka šeit apspriestā tēma ir sīkums un cilvēki, kas dalās par to ar savām pārdomām, – sīkumaini.

  7
  2
 27. Tās atejas vispār tur ne pa tēmu.Vajadzētu jaukt nost.Tie pasākumi ar nenotiek katru dienu,un pat ne katru nedēļu.Tik daudz jau var izsaukt lai atved pārnēsājamas un nebūs nekādu kreņķu .Atvedis un aizvedis un vēl sakops.Alus cenām arī ar izpildkomitejas rīkojumu jānosaka tur kaut kādi griezti.Pēdējos izrikojumos nu jau pārāk dīrāja…

 28. Patiesību sakot, nav tā ka ir tikai deputāti un priekšnieki, varbūt tēmu nesaprotoši, bet ir būvvalde, ir būvinspektors. Likums būvvaldei tieši liek uzpasēt visādus graustus. Cik saprotams, tad būvvalde lemšanā nepiedalās.

 29. Nu inspektoram ir jāaizliedz to graustu ekspluatēt (jā paši neprotas). Vai kādai. Bez tabu????

  6
  1
 30. Nu inspektoram ir jāaizliedz to graustu ekspluatēt (ja paši neprotas). Vai jāsauci. Bez tabu????

  4
  1
 31. Jēgas nekādas no tiem domniekiem visādi stulbi lēmumi! 3smagas lietas pirma apvedceļš, ielu remonts un estrādes pārbūve! Kā bauškinieks pilnā mēra varu pateikt estrādei ir tuvu60!!! Tur vēl Katedrāle spēlēja pilnā sastāva! Domniekiem jāiet pārgajienā Iepazīsti vietu kur tu tēlo viszini! Reizēm ka viņi tur sēž tapēc ka tā vajag!

  5
  2
 32. Būsim kopā ar savām ģimenēm, bērniem baudīsim kopā pavadīto laiku, jo katra minūte, ko veltam savam ģimenei, bērniem, kam ir mazbērniem ir nenovērtējama, estrādi salabos, vai aiztaisīs, vai nojauks, kāda tam būs nozīme, ja nebūsim kopā ar savu ģimeni, ja mēs grauzīsim viens otru, būsim ļauni! Kur tad lielie spriedelētāji, kur jūs bijāt 10 gadus atpakaļ, jo jau tad krita apmetums uz galvas, ko tad neklupāt virsū deputātiem, vai šis ir pirmais sasaukums? Vienkārši festivālos pieliet ģīmjus ar alkaholu un tad ačurāt visus podus un krūmus. Ja cilvēki cienītu otru cilvēku
  nekas nesmirdētu un viss būtu kārtībā. Nevajag uzvesties, kā rukšiem. Viss nāk no ģimenēm, no audzināšanas. Apskaujiet savus bērnus, vai piezvaniet viņiem, pasakiet cik ļoti viņus mīlat, un ejiet ar mieru čučiņāt. Zemnieki kuļ graudus, viņi ir darba rūķi, prieks par krietniem cilvēkiem.

  5
  4
 33. Kādi apskāvieni? Runa ir par darba, par kuru maksā visa sabiedrība, neveikšanu, sliktu veikšanu , neprofesionālu veikšanu un maksātāju vēlmi piespiest darbu darīt loģiski, atbildīgi, bez izšķērdības, kaut vai ievērojot likumus un standartus.

  7
  1
 34. Kur biji 5- 10 gadi atpakaļ? Pamodies? Kapēc iepriekš nebazūnēji, vai bija citi laiki, tos aiztikt nevarēja? Draugi, vai radi? Tad nodokļus nemaksājām? Ej gulēt!

 35. Kaut kur dzirdēta dziesma, ka vienīgie divi, kas tā pa īstam strādā, ir strādnieks un kolhozniece…
  Nu, jā, tajos laikos jau arī priekšniekus kritizēt nedrīkstēja.

  2
  1
 36. Apskaujoties nekļūsim par Kuldīgu, Cēsīm vai Valmieru. Varbūt labāk ierosināt katru vakaru skaitīt lūgšanu Ķenča stilā. Ir tādi vārdi- diletants un profesionālis. Profesionālim nevajag ne apskāvienu, ne lūgšanu, tas zina ko , kad un kā jādara.

 37. ko citu vajag novada varenajiem- piekrītošu galvas mājienu vai klusēšanu, lai izsaimniekotu nodokļu maksātāju iemaksātos miljonus, visbiežāk nesaprātīgi izmantotus- apēšanai vai vienas dienas spožumam. Bet tāda jau ir partiju politika, kur valda lielākoties savtīgas intereses, intereses, kuru dēļ jau piedzimstot jaundzimušais skaitās parādnieks, parādnieks tai naudai, ko viņa vecāki, vecvecāki lēmēji būdami ir jaundzimušajam uzkrāvuši- miljardiem lielu valsts parādu un kur vēl pašvaldību aizņemtais. Kāpēc to pieminu, tāpēc, ka 1. brīvvalsts laikā 20 gados mēs sasniedzām Rietumeiropas valstu līmeni ar valsts bankā esošajām padsmit tonnām zelta, bet tad cilvēki pie valsts un pašvaldības stūres nebija ar zagļa, mahinatora dvēseli, komunisma ideoloģijas skolu izgājuši.

 38. Kad tā ieskatās,drausmīga tā siena bildē izskatās! Un tas taču nenotika vienā die nā,vai tad vajag,lai kāda nelaimenotiek,un tad kāds sāks kustēties? Nabadziņi,ja jau nav naudas,varbūt,cienījamie Bauskas ļaudis,vāksim ziedojumus???

 39. dienā, kad kandidāts uz Saeimu Pilskalna parka estrādi, kas jau gadiem ir šī biedra pārraudzība, nolēma izmantot priekšvēlēšanu aģitācijas nolūkos, pēc gadiem ieilgušas ‘gulēšanas uz lauriem” un savas komandas bezjēdzīgas papildināšanas ar kadriem, kuri novada “kultūras” jomā izceļas vien ar “pastum, pastum- pietupies” ievirzes festivāliem, iluminācijām un finiera zaķu, cāļu uzstādīšanu svētkos. Kultūras darbiniekam jābūt uz vietas pagastā, lai veicinātu pašdarbību, ne jāsēž veseliem strēķiem centrā, pie tam komunicējot jau caur “sab. at. speciālistu”. Vai tā nav silta vietiņa savējiem, vietiņa, kur savulaik visu paspēja viens pats Jānis Matisons ar pašdarbniekiem palīgos un bez desmitu, pat simtu tūkstošu pieprasījuma, eksistences izrādīšanai….

  5
  2
 40. Bauskas festivālos iekuļas arī ārzemnieki, nedaudz, bet ir. Mājās viņi noteikti stāsta ka redzējuši mežoņu tualeti. Iekšā viņi neiet, tik sauc, ka esot šaize.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.