Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilskalna parkā sāksies smagās mūzikas festivāls “Zobens un lemess”

Bauskas pilskalna parkā no šodienas līdz svētdienai, 9.jūnijam, norisināsies smagās mūzikas festivāls “Zobens un lemess”, kura fokusā ir arī baltu kultūra un mūsdienu etniskā mūzika, portālu informēja pasākuma rīkotāju pārstāvis Valdis Bērzvads.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad piedalīsies grupas no Šveices, Islandes, Nīderlandes, Zviedrijas, Turcijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, kuru pārstāvēs arī pagānmetāla lielmeistari “Metsatöll”, kas šogad svin 25 gadu jubileju.

Par senatnes gaisotni rūpēsies vēstures rekonstruktoru klubi no Baltijas valstīm. Apmeklētāji – lieli un mazi – ir aicināti aktīvi līdzdarboties Senajā ciemā, kur varēs apskatīt, aptaustīt, iztaujāt, piemērīt, izmēģināt. Būs gan vairākas darbnīcas, piemēram, dzintara apstrāde, seno rotu repliku darināšana, gan sacensības – dūdu pūšana, spēku spēles, gan arī vairākas tematiskās nodarbes tieši mazajiem apmeklētājiem. Arī zobencīņu turnīrs un ugunīgi pārsteigumi. Zināšanas par Zemgales vēsturi un zemgaļiem varēs gūt stāstījumu teltī. Kopumā būs četras tematiskās lekcijas, tajā skaitā vēsturnieka Dr. hist. Gunta Zemīša lekcija par zemgaļu pretestību 13. gs. Priekšlasījumā varēs izsekot zemgaļu cīņām ar krustnešiem, sākot ar pirmajām sadursmēm pie Ikšķiles 1185.gadā līdz zemgaļu pēdējo piļu nodedzināšanai 13. gs. beigās. Piektdienas vakarā pulksten 21 Senais ciems aicinās uz uguns rituālu.

Ieeja festivāla teritorijā un telšu pilsētiņā no piektdienas, 7.jūnija, pulksten 15, koncerti sāksies piektdienas pievakarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 8.jūnijā, Senā ciema aktivitātes sāksies no pulksten 10 ar konkursu apmeklētājiem – “Trejdeviņas mīklas”. Dienas garumā – dažādas aktivitātes.

Ceturtdien, 6. jūnijā, norisinājās festivāla sagatavošanas darbi. Foto: www.bauskasdzive.lv

V. Bērzvads atklāja, ka festivālā uzstāsies plaši pazīstami mūziķi un arī jaunākas grupas, kurām ir potenciāls kļūt par interesantu jaunatklājumu. Koncertprogramma aptvers dažādus žanrus, sākot no folkmūzikas un postfolka līdz folkmetālam un citu metāla žanru jaudīgākajām izpausmēm. Dažādībā ir arī vienojošais elements – daļai mūziķu daiļradē raksturīgi saskares punkti ar etnisko mūziku, folkloru, mitoloģiju, pagānismu, vēsturi un/vai dabas izjūtu un tās izpausmēm šodienas interpretācijās.

“Īpašs muzikāls piedzīvojums var kļūt Šveices smagās mūzikas grandi “Samael” ar leģendārā albuma “Passage” koncertprogrammu. Uz Zemgali atvedīsim arī “Skálmöld”, kas Islandē ir viena no vadošajām metālmūzikas grupām un kas savu muzikālo virzienu raksturo kā “battle metal” – episkā vikingmetāla un citu žanru sajaukumu, ko papildina islandiešu kultūrvēsturiskā mantojuma ietekme. Pagānmetāla cienītāji novērtēs tikšanos ar žanra celmlaužiem no Zviedrijas – grupu “Thyrfing” – kā arī ar Latvijā jau iecienītajiem igauņu folkmetālistiem “Metsatöll”. Pirmo reizi Latvijā uzstāsies sieviešu blekmetāla grupa “Asagraum”, kas ir Nīderlandes un Norvēģijas mūziķu kopprojekts,” programmas spilgtākos vārdus ieskicē festivāla rīkotājs V. Bērzvads.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien uz festivāla skatuves varēs redzēt enerģiskos kurzemniekus “Trencheard”, Cēsu metālmūzikas fenomenu “Procession” – drūmmetāla / nāvesmetāla grupa, kas pēc 25 gadu pauzes atgriezusies koncertdzīvē un sniedz aizraujošus koncertus, blekmetāla grupu “Asagraum” (Nīderlande), “Skálmöld” (Islande), “Metsatöll” (Igaunija) un drūmmetāla klasiķus “Catalepsia” (Latvija).

Sestdien uzstāsies tautas mūzikas kopa “Trejasmens” (Latvija), prūšu kultūras atskaņu mūsdienās sargātāji “Romowe Rikoito” (Lietuva), kas spēlē Baltijas pagānu rituālu, simbolisma un maģijas piesātinātu akustiskā mūzika, blekmetāla grupa ar pagānisku motīvu un nepieradinātu skanējumu “Hasswald” (Igaunija), atmosfēriskie metālisti “Zintnieks” (Latvija), kas lūko radīt noskaņu kā aicinājumu iegrimt nezināmajā, izsoļot cauri aizkurienei un mūžīgajai cīņai starp cerību un nolemtību, folkmetāla grupa “Ūkanose” (Lietuva), kuras dalībniekiem ir padziļināta interese par Lietuvas kultūras saknēm un folkloru un kas sniedz enerģiskus koncertus, prezentējot arī senākās lietuviešu dziesmas un piedāvājot tās savā – smagajā – aranžējumā.

Vēl viena grupa no Lietuvas – “Anapilin” ar hipnotisku blekmetālu un nihilistiski melodisku skanējumu, aplūkojot skarbu tēmu loks un ielūkojoties dzīves tumšajos nostūros. Grupa “Moribund Oblivion” ir Turcijas vecākā ārzemēs pazīstamā blekmetāla grupa, kas ir uzstājusies kopā ar daudzām plaši pazīstamām grupām nozīmīgos festivālos Eiropā un dzied turku valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakara izskaņā uzstāsies zviedru “Thyrfing”, kura nosaukums sakņojas skandināvu mitoloģijā. Vikingmetāla grupa (1995) ir labi zināma skandināvu metālskatuves klausītājiem.

Festivāls “Zobens un Lemess” notiek kopš 2015.gada. Pirmie trīs pasākumi notika Sēlijā Lonē, bet kopš 2018.gada par festivāla mājvietu kļuvusi Bauska.

Festivālu atbalsta Bauskas novada dome; Seno ciemu – VKKF “Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma 2024”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

  1. Šis ir viens no klusākajiem pilskalna pasākumiem. Salīdzinot ar Gunčas rībināšanu un bļaustīšanos, līdzīgi skaņu nemāk regulēt arī Taste. Varbūt Bauskas KC vajadzētu paintereseties un pamacīties, kas viņiem šo pasākumu apskaņo.

    12
    4
  2. Gāju garām, kad skatuvi būvēja un dzirdēju tikai lietuviešu valodu un auto visapkārt arī bija ar leišu numuriem, tātad visu aprīkojumu nodrošina leiši nevis kā BKC pilnīgu visus pasākumus jau gadiem SIA Full stage.

  3. Troksnis no pilskalna bija līdz 02.30 minūtēm!!! KĀPĒC VIŅI DRĪKST TROKŠŅOT TIK ILGI,JA PAŠVALDĪBAS NOLIKUMS TO AIZLIEDZ? Vai Bauskas novadā ir policija,kurai vajadzētu kontrolēt skaļas mūzikas ierobežošanu pilsētā Naktī??? Vai arī šitiem pilskalnā viss atļauts?

    7
    11
  4. Jurka iedzer nervu zāles un 100 gramus,labāk gulēsi…un ausīs korķus(((((((

    12
    5
  5. Teorētiski melnajiem vajadzētu lēnām izzust sakarā ar klimata izmaiņām. 30 grādos melnās drēbēs un zābakos viegli var dabūt karstuma dūrienu.

  6. Svīres laikam vairs nedzīvo pils mūros. Kas vainīgs? Skaļie koncerti? Pārmērīga mūru restaurācija?

  7. Skatoties cik maz cilvēku bija festivālā jāsecina,ka šāds pasākums ir pilnīgi lieks.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.