Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pilskalna parka vizītkarte: atlauzti elektrības skapji, nokarājušās lampiņu virtenes, krītoši cementa gabali

Bauskas pilskalna parka estrāde un apkārtne atstāj bēdīgu iespaidu. Estrādei jau iedzīvotāji iepriekš aicināja norobežot ar brīdinājuma lentēm tās apjumto daļu. Kaut arī pirms vairākiem gadiem veikts kosmētiskais remonts, jumta konstrukcijas ir novecojušas, cementa daļas krīt lejā un armatūra rūsē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķeniece Māra “Bauskas Dzīvei” dalījās ar pēdējā laikā novēroto: “Bauskas pilskalna parka teritorija izbrīnīja, bet ne no pozitīvās puses. Elektrosadales skapji, kas izvietoti parkā ir atvērti, brīvi pieejami, citos vēl stāv ievietots kabelis. Vai tiešām tiem ir jābūt šādā stāvoklī ar brīvpiekļuvi? Uz galvenā celiņa blakus augošajos kokos iekārta, jāsaprot vissezonas lampiņu virtene, kuras viens gals brīvi nokarājies teju līdz zemei, virtenes vēl vairāki posmi ir saplēsti un brīvi plandoši. Estrāde stāv noskrandusi, nemaz jau nerunājot par labierīcībām, kuras jau presē apspriestas iepriekš. Tāds nesakārtotības un pamestības skats.”

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību daļā paskaidroja, ka elektrības skapji Bauskas pilskalna estrādē tiek regulāri atlauzti, bet tajos elektrība nav pieslēgta. Pašvaldībā norādīja, ka Bauskas Kultūras centra speciālisti bieži apseko estrādes teritoriju un šobrīd, iespēju robežās, problēmsituācijas tiek novērstas.

Lampiņu virtenes atstātas, līdzīgi kā tas darīts arī iepriekšējos gados Šogad vējainais laiks, ik pa laikam sabojā kādu stiprinājuma konstrukciju, līdz ko teritorijai varēs piekļūt ar transportu un pacēlāju, tā šī situācija tiks novērsta un sakārtota, apliecināja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā Bauskas novada domes deputāti uz vietas apskatīja Bauskas pilskalna estrādi. Tika pārrunāts, ka teorētiski vienkāršākais – noņemt nojumi un meklēt risinājumu, bet pārsedzes ir vienots būves elements, un, iespējams, mēģinājums noņemt tikai nojumi izmaksātu dārgāk nekā nojaukt visu būvi. Nākamais variants – nojaukt visu estrādes daļu, kas ļautu pārnest mūsdienās modernās skatuves tālāk, un piedāvāt dejotājiem un klausītājiem lielāku platību. Šī ideja atkal nepatika deputātiem, kas pieraduši pie esošā estrādes izskata, kas savukārt līdzinās Bauskas pilsdrupām.

“Šāds estrādes tēls ir novecojis. Mana versija – šeit ir vajadzīgs laukums, lai var uzstāties lielāks skaits dejotāju, lai var uzstādīt skatuves – viens liels laukums. Var jaunieši skrituļot, kaut ko darīt. Nost no pilsētas, lai netraucē nevienam,” pauda Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Pie vienota viedokļa deputāti tā arī nenonāca, vienojās vākt informāciju, pieredzi un tad plānot Pilskalna parka estrādes nākotni.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka šajā gadā estrādes pārbūvei un labiekārtošanai iestādes budžetā līdzekļi nav paredzēti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Šī nekoptā teritorija, ko daži pēc inerces vēl dēvē par parku, ir kārtējais lakmusa papīrītis pašvaldības spēju pārbaudei. Spriests, ko te darīt, jau n-tās reizes, nolemts un izdarīts nav nekas. Un nebūs. Varbūt tikai tad, kad tas jumts arī, atvainojiet, “nojāsies” uz kāda kora galvas un būs vēl lielāka traģēdija nekā Zolitūdē.
  Dienaszagļi, ne pašvaldība!

  27
  1
 2. Pilskalna atejā vai estrādē rīkot deputātu sēdes, tad varbūt padomās, vai naudu piešķirt kādām nelietderīgām būvēm vai arī sakārtot šo pilsētnieku un viesu iecienīto teritoriju.

  25
  1
 3. Pašvaldībai jāizstrādā koncepts un pēc tā jārealizē projekts estrādes atjaunošanai un parka pielāgošanai pasākumu organizēšanai.

 4. Baidos, ka koncepta izstrādē (tā teikt – svilpē) arī aizies visa enerģija, nauda un laiks līdz nākamajām vēlēšanām. Un tad jau varēs jaunais sasaukums sākt izstrādāt savu konceptu.

  10
 5. Uzvaras parkā Rīgā taps jauna ainaviskā skeitborda trase un tiks izbūvēta trase slēpošanai un skrituļslidošanai.Uzvaras parka labiekārtošanas koncepcija paredz darbus veikt divos posmos. Pirmajā posmā plānots veidot parka ainavisko daļu , uzstādot vairāk nekā 100 jaunus soliņus, izvietojot bērnu rotaļu un vingrošanas elementus, iestādot ap 1500 koku un krūmu, kā arī citus augus. Redz mums ne koncepcijas, ne naudas, ne labiekārtota parka.

 6. Par logo ziimeesanai paredzeeto pikji nesanaaktu skatuves jumtu salaapiit/nojaukt!? Vai tas taa nav paaraak izdeviigi deel atkatiem? 😁

  13
 7. Skumji,jo ziemā pat vakaros ziemas priekus bērni nevarēja baudīt, nebija apgaismojuma.
  Lampiņas pārtrūka vēja dēļ?? Jūs nopietni,tad jau visi elekrības vadi pa zemi mētātos.
  Transports šobrīd nevar iebraukt?? Kādēļ? Vai kalns slidens??
  Kas negrib, tas nedara. Iemeslu atradīs nedarīšanai vienmēr.

  18
 8. šādu parku ierīkošanai attīstītās valstīs tērē miljonus un arī pelna miljonus, attiecīgas publikas gaumes vajadzībām. Vēl mazliet tur, domē pacentieties, kā arī atlauztajiem elektrības “skapjiem” pieslēdziet strāvu un vietējais šausmu parks būs gatavs, ar minimālu līdzekļu piesaisti. Vien, tik daudz publikas kā lietuvieši pagājušajā gadā, diez vai sakasīsiet, bet mēģināts nav zaudēts…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.