Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pieļauj apkures tarifu izmaiņas arī sezonas laikā; SIA “Bauskas siltums” jaunais tarifs būs spēkā no 1.oktobra

Energoresursu augošo cenu dēļ Latvijas siltumapgādes uzņēmumi vēl pirms apkures sezonas ir palielinājuši siltuma tarifus, taču izmaiņas tarifos var tikt veiktas arī sezonas laikā, jo ne visiem siltumapgādes uzņēmumiem līgumus par dabasgāzes piegādi izdevies noslēgt līdz apkures sezonas beigām, sarunās ar uzņēmumiem Zemgalē, noskaidroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja siltumenerģijas ražošanai tiek izmantota dabasgāze, siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi tiek apstiprināti tabulas formā, kur tarifs ir saistīts ar dažādām dabasgāzes tirdzniecības cenām. Dabasgāzes tirdzniecības cena var mainīties reizi mēnesī un attiecīgajā mēnesī piemērojams atbilstošais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs, skaidro Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Arī šķeldas cena tirgū turpina būtiski pieaugt, jo siltumapgādes uzņēmumi pāriet no dabasgāzes uz šķeldu un pieprasījums pēc tās palielinās. Tāpēc arī tiem uzņēmumiem, kas kurina ar šķeldu, tarifus vēl var nākties palielināt, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Apmēram 95% no Jelgavas centralizētajai siltumapgādei nepieciešamās siltumenerģijas tiek saražota no šķeldas. Siltumapgādes uzņēmuma SIA “Gren Jelgava” no šā septembra tarifs klientiem būs 85,82 eiro par megavatstundu (MWh) (bez PVN) un tas ir par 26,9% augstāks nekā līdzšinējais tarifs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas siltumapgādes uzņēmums SIA “Bauskas siltums” dabasgāzi izmanto tikai apkures sezonā, un tās īpatsvars ir no 10% līdz 20% no kopējā apjoma. Līgums par dabasgāzes piegādi noslēgts līdz 2022 gada beigām. SPRK apstiprināšanai šobrīd iesniegts tarifs ar pieaugumu 63%, aģentūru LETA informēja “Bauskas siltuma” valdes loceklis Ilmārs Rūsis.

Paredzēts, ka jaunais tarifs stāsies spēkā arī šī gada 1.oktobri. Spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar
siltumenerģijas ražošanas izmaksu izmaiņām – galvenokārt ar kurināmā (gan šķeldas, gan gāzes) cenu
sadārdzinājumu.

Tukuma novadā lielākoties apkurei tiek izmantota šķelda, līdz šim tikai Jaunpilī un Lapmežciemā siltumu nodrošināja ar dabasgāzi. Tagad Lapmežciemā pāries uz granulām, bet Jaunpilī pieslēgsies AS “Jaunpils pienotava” šķeldas katlu mājai, informē pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Tarifu apstiprinātāji- dieva vietnieki! Apstiprina špikotus tarifus? Varbūt viņiem maksā par katastrofas taisīšanu?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.