Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā no oktobra par 31% varētu augt siltumtarifs

Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Bauskas siltums” plāno no oktobra celt siltumenerģijas gala tarifu par 31%, liecina publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs no 32,82 eiro par megavatstundu (MWh) paaugstināsies līdz 52,58 eiro jeb par 60,21%. Samazināsies siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs, kas pašlaik ir 17,1 eiro par MWh, bet samazināsies līdz 13,39 eiro par MWh jeb par 21,70%.

Tāpat par 5% kāps siltumenerģijas tirdzniecības tarifs, bet gala tarifs no 53,22 eiro par MWh kāps līdz 69,88 eiro par MWh jeb 31,3%. Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā ar 1.oktobri.

Uzņēmums spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar siltumenerģijas ražošanas izmaksu izmaiņām – galvenokārt ar kurināmā gan šķeldas, gan gāzes cenu sadārdzinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrība “Bauskas siltums” ir iesniegusi jaunu siltumtarifa cenu, uzņēmums prognozē jaunas siltumtarifa izmaiņas līdz ar apkures sezonas sākumu, aģentūrai LETA apliecināja uzņēmuma valdes loceklis Ilmārs Rūsis.

Pašlaik uzņēmumam par apkuri parāds no iedzīvotājiem nav mainījies, ja atskatās uz iepriekšējo gadu. Uzņēmums drīz izsludinās jaunu šķeldas cenu aptauju, kurā, ja kurināmo nāksies iepirkt par lielāku cenu, attiecīgi atkal siltumtarifs būs jākāpina. Rūsim pašlaik grūti prognozēt gāzes cenas, jo tās mainoties pa dienām.

Uzņēmumā ar gāzi siltumu piegādā aptuveni 10 līdz 20% mājokļu atkarībā no laikapstākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums klientiem piedāvā arī maksāt priekšapmaksu, lai sagatavotos ziemas sezonai. “Šobrīd Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzām tarifus ar esošajiem cenu līmeņiem, bet droši vien tie mainīsies, mainoties resursu cenām, attiecīgi gala cena būs cita,” saka Rūsis.

Foto: bauska.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. “bet gala tarifs no 53,22 eiro par MWh kāps līdz 69,88 eiro par MWh jeb 31,3%” – lasam kārtīgi.

 2. ne tikai rakstā pievienotajā fotogrāfijā mūsu ‘vadoņi” stāv ar mutēm vaļā, bet arī iedzīvotajam parastajam jāsāk domāt, ko Rūsis un novada vadība “dziedāja” par efektu, ieguldot lielu naudu katlumājas rekonstrukcijā, pārejot uz šķeldas kurināšanu? Kāda “gāzes cena” tagad prātā Rūsim, ja tika solīts kurināt ar vietējo šķeldu, jeb tā rekonstrukcija bija vien kārtējā naudas apgūšana un kurināts tiek ar Krievijas gāzi?

  4
  2
 3. šis ir afēristu laiks, lai ar jebkādiem ieganstiem, kas visbiežāk pamatoti uz pandēmiju un karu Ukrainā, iegūtu maksimālu peļņu, kas dažviet sasniedz 200- 300%, dažviet pat vairāk. Tāpat kā tas ir ar mūsu zemnieku pērnā gada ražas cenu, tikai tad joprojām zemnieku organizācijām nevajadzētu prasīt kārtējos pabalsta miljonus no valsts

  10
  3
 4. Ja tiktu kurināta tikai gāze, tad tarifa pieaugums būtu kādi 100%, nevis 31%. Ir taču zināms, ka gāzes katlu iedarbina tikai tad, kad sals pārsniedz -20 grādus, lai nodrošinātu pietiekamu siltumu. Tādas dienas gadā nav tik daudz, lai to lietu risinātu ar krietni jaudīgāku šķeldas katlu. Šis risinājums ir optimāls un tāpēc Bauskā siltuma sadārdzinājums ir krietni mazāks nekā citviet Latvijā.

  12
  1
 5. ja tev ir zināms, tad kādēļ tu nezini, ka nākamziem pēc Rūša plāniem tās ziemas dienas, kad vajadzēs ieslēgt gāzes apkuri, būs krietni vairāk, jo cenu pieaugumu kungs pamato tieši ar lielo gāzes cenu. Ja pagājušo ziemu tādas, virs -20 grādiem bija vien pāris, tad šoziem “pareģis” tādu sola pulka vairāk

 6. Man liekas, Bauskas iedzīvotājiem vienreiz vajadzētu pateikt paldies Rūsim par šķeldas katlumājas izbūvēšanu, kas jau gadiem ļauj mums saņemt būtiski lētāku siltumu. Kas attiecas uz sazvērestības teoriju mīļotājiem, tad liekaties nu vienreiz mierā! Tarifu un produktu cenu pieaugums nepriecē nevienu, un daļai cilvēku tā ir īsta katastrofa (te nu jānostrādā sociālajiem dienestiem), taču mums jāsaprot, ka šobrīd notiek karš, un mēs visi maksājam par to, lai pie mums vēlreiz neatgrieztos tās šausmas, ko jau vienreiz atnesa tā sauktie atbrīvotāji.

  11
  1
 7. par ko jāpateicas, par mākoņos rakstītu pamatojumu cenas par apkuri kāpumam? Kā var Rūsis pamatot jauno tarifu ar Krievijas gāzes cenas pieaugumu jau no 1. oktobra, ja neviens nezin, vai nākamziem vispār termometra stabiņš noslīdēs zem -20 grādu iedaļas, kad kā tu minēji “jāpieslēdz Krievijas gāze”? Kā arī, vai rudenī vispār Krievijas gāze būs pieejama, ja jau šobrīd ziņo, ka krāns ciet? Tad arī vienreiz būtu jābeidz muldēt un pamatot apkures tarifiem jau konkrētu kāpumu sakarā ar Krievijas gāzes cenu, ja tā , visticamāk, nākamajā apkures sezonā netiks izmantota

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.