Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas slimnīca aicina ziedot sveces un metāla kārbas; ziedojumu var nest uz Bauskas poliklīnikas reģistratūru

SIA “Bauskas slimnīca” aicina novada iedzīvotājus ziedot tīras metāla bundžas, sveces vai to pārpalikumus, kas pārtaps tā dēvētajās blindāžās jeb ierakumu svecēs Ukrainas karavīriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierakumu sveces ir uguns avots, ko nenodzēš lietus un nenopūš vējš, deg tik intensīvi, ka var uzvārīt ūdeni vai pagatavot ēdienu, sasildīties, izžāvēt drēbes. Šādu sveču degšanas laiks ir no vienas līdz astoņām stundām, atkarībā no izmēra, tās nedūmo un aizdedzināmas ļoti ātri.

SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekle Margarita Epermane atklāja, ka ziedojumiem speciāla kaste šonedēļ izvietota Bauskas poliklīnikas reģistratūrā, un tur tā atradīsies līdz šā gada beigām. Kastē var ievietot jaunas sveces, to pārpalikumus vai mājās izgatavotas ierakumu sveces, kā arī tukšas, izmazgātas konservu bundžas (ne augstākas par standarta pupiņu metāla kārbām). Kopā ar gofrēto kartonu tas viss tiks nodots biedrībai “Tavi draugi”, kura gādās, lai no izejmateriāliem tiktu izgatavotas ierakumu sveces un nogādātas Ukrainas karavīriem.

Plānots no Bauskas biedrībai “Tavi draugi” sveces piegādāt katru nedēļu, bet viss atkarīgs no saņemtā ziedojuma apjoma. M. Epermane neizslēdza iespēju, ka tiks organizēta arī ierakumu sveču izgatavošanas akcija Bauskā uz vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no albuma

Ikviens arī mājās var pagatavot sveci. Lai darbu sāktu, vispirms jāsagādā tukšas, neliela izmēra metāla kārbiņas. Sveces “dvēseli” meistaro no gofrētā iepakojuma kartona, kuru ietin ciešā gliemezītī un ieliek trauciņā.

Noderēs mājās savāktie sveču gali, kas iekrājušies. Gaismekļa pagatavošanai derēs arī brāķēta vai izkošļāta šūnu medus bišu vaska gabaliņi. Visus krikumus liek katliņā un lēni silda.

Visdrošāk to darīt uz elektriskās plītiņas, jo parafīns un vasks no atklātas uguns var aizdegties. Pasilda tikai tik, lai tas izkūst un kļūst šķidrs. Ja šķidrums ir pārsildīts un sāk kūpēt, temperatūras pazemināšanai jāiemet nekausētas sveces gabaliņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šķidro masu lēniņām tievā strūklā lej traukā ar kartonu. Sāk liet no centra, kamēr viss trauciņš pilns. Kad šķidrums atdzisis un sastindzis, svece gatava lietošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Labak Epermanes kdze butu ziedojusi savu Vaivaru algu silta apgerba iegadei ukrainiem. Tadas svrces viniem nu ne silts ne auksts. Kemosanas tada.

  8
  22
 2. mūslaikos vairs ne par ko nav jābrīnās…, labi, ka neaicina laikus septiņus dēļus sagatavot

  12
  22
 3. Nu tak neziedojiet ne sveces, ne 7 dēļus, pašiem noderēs zināmai vajadzībai. Arī cita makā nelieniet! Vai vispār kādam kaut ko esat ziedojuši vai tikai visu nožēlojamo dzīvi īdējuši, ka mazi pabalsti piešķirti.

  32
  8
 4. Slimnīcai jānodarbojas ar slimnieku ārstēšanu,bet ne ar kara lietām, zemessardzei vajadzētu nodarboties ar to,ko ieplānojusi slimnīcas vadība. Ja atmiņa neviļ,vai tad nesen iespējami slimnīca neiesaistījās kaut kāda skrējiena sponsorēšanā? Vai pašvaldības iestādei nav jāveic savas tiešās funkcijas vispirms un,kad būs apmierināti visi pacienti,nevajadzēs ilgi gaidīt uz pieņemšanām pie speciālistiem,tad varēs i skrējienus organizēt,gan ziedojumus vākt???…

  24
  6
 5. Un kā ziedojumu vākšanā un citos pasākumos ir iesaistīti ārsti – speciālisti, ja viņiem, kā tu apgalvo , tādēļ nav laika pieņemt pacientus un rindas garum garās?

  11
  2
 6. Dobelē ir rūpnīca ” Baltic candles”, laikam pieder dāņiem, bet bija mūsējā. Rūpnieciska ražošana ir simtkārt efektīvāka par amatnieku ražošanu.Kaut kā nav ticības tām kartona daktīm slapjumā, vajadzētu ko rūpniecisku.

  10
  1
 7. Vai tiešām SIA “Bauskas slimnīcai” jāaicina novada iedzīvotājus ziedot??? E s domāju,ka slimnīcai jānodarbojas ar slimnieku ārstēšanu,bet ne ziedojumu vāakšanu!!!!

  13
  5
 8. M. Epermane neizslēdza iespēju, ka tiks organizēta arī ierakumu sveču izgatavošanas akcija Bauskā uz vietas. Vai tiešām Bauskas novada deputāti nolēma,ka šī persona ir labākā persona,kas vadītu Slimnīcu? Drīzāk jau viņu vajadzēja ielikt par kādas ražotnes direktori???

  11
  2
 9. Ku var būt tik aprobežoti cilvēki, citur sveču izgatavošanā iesaistās pašvaldības, jauniešu centri, skolas, arī medicīnas iestādes. Ādažu novada pašvaldība aicina atbalstīt Ukrainas aizstāvjus un piedalīties sveču darbnīcās Ādažu Sporta centrā. Līdz gada beigām sveču darbnīcas norisināsies katru trešdienu (14., 21. un 28.decembrī), kā arī šo sestdien (17.decembrī).
  Jelgavas poliklīnika sākusi ierakumu sveču izgatavošanas un medicīnisko iekārtu ziedošanas akciju, lai palīdzētu arī turpmāk nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus kara pārņemtajā valstī kā kaujās ievainotajiem, tā civiliedzīvotājiem. Jelgavas poliklīnika atbalsta akcijas iniciatīvai aicina pievienoties ikvienu veselības aprūpes iestādi Latvijā. Ierakumu sveces un medicīniskais aprīkojums tiks apkopots un nosūtīts uz Ukrainu līdz Ziemassvētkiem.
  Liepājā darbosies sveču gatavošanas darbnīca nosūtīšanai Ukrainas karavīriem.
  Ventspils ukraiņu kultūras biedrība “Kobzar” sadarbībā ar biedrību “Gaisma tumsā” aicina ventspilniekus piedalīties ierakumu sveču izgatavošanas akcijā “Sniedz siltumu Ukrainai”.Akcijas laikā ikviens ir aicināts uz sveču izgatavošanas darbnīcu Ukraiņu centrā darba dienās no plkst.14 līdz 17.30.
  Rīgas 21. vidusskolā gatavos ierakumu sveces Ukrainai…

  11
  3
 10. Sākšu pati sev izgatavot tādas sveces, lai sasildītos un izžāvētu izmazgāto veļu. Apkure pilsētā ir tik švaka, elektrība dārga, salstam. Paldies par ideju !

  6
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.