Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas slimnīcu turpinās vadīt Margarita Epermane

SIA “Bauskas slimnīca” līdzšinējā valdes locekle Margarita Epermane turpinās vadīt pašvaldības uzņēmumu, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbu Bauskas slimnīcā M. Epermane sāka pagājušā gada 5. septembrī, bet jau decembrī pašvaldība izsludināja jaunu konkursu uz Bauskas slimnīcas valdes locekļa amatu, jo Epermane bija nolēmusi personisku iemeslu dēļ pamest vadītājas krēslu. Šī gada sākumā savu nodomu viņa pamatoja : “veselība ir pirmajā vietā”, papildinot, ka vēlas pabeigt maģistra programmu un iesaistīties Zemessardzē.

Bauskas novada domē precizēja, ka konkurss uz SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekļa amatu tika izsludināts 2022. gada 15.decembrī ar pieteikšanās termiņu līdz 2023.gada 13.janvārim, informācija publicēta Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču datubāzē un Bauskas novada pašvaldības tīmekļvietnē.

Noteiktajā termiņā tika saņemti divi pieteikumi. Kandidātu vērtēšanu veica vietvaras izveidota nominācijas komisija, kura, pamatojoties uz amata pretendentu atlases pirmās kārtas vērtēšanas rezultātiem, pieņēma lēmumu – kandidatūras nevirzīt tālākai vērtēšanai un izsludināt atkārtotu konkursu uz Bauskas slimnīcas valdes locekļa amatu ar pieteikšanās termiņu līdz 2023.gada 17.februārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atkārtotajā konkursā Bauskas slimnīcu vadīt pieteicās septiņi pretendenti. Kandidāti valdes locekļa amatam tika vērtēti divās kārtās, balstoties uz nominācijas komisijas 2022.gada 12.decembra sēdē  apstiprinātiem vērtēšanas kritērijiem.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka konkursa pirmajā kārtā tika veikta dokumentu analīze, lai pārbaudītu kandidāta atbilstību obligātajām minimālajām prasībām un novērtētu darba un profesionālo pieredzi, pamatojoties uz kandidātu iesniegto informāciju. Veicot amata pretendentu novērtējumu, nominācijas komisija uz konkursa otro kārtu izvirzīja piecus kandidātus, kuri saņēma lielāko punktu skaitu.

Konkursa otrajā kārtā tika veikta padziļināta kandidātu vērtēšana, veicot kompetenču interviju. Nominācijas komisijas locekļi intervijā analizēja kandidāta profesionālo un vispārējo prasmju piemērotību valdes locekļa amata pienākumu pildīšanai (redzējums par SIA “Bauskas slimnīca” darbību, medicīnas iestādes darbības jomu pārzināšana, spējas sniegt pamatotas atbildes uz nominācijas komisijas jautājumiem, komunikācijas prasmes, valdes locekļa amata pienākumu pildīšanai nepieciešamās kompetences).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopojot kandidātu vērtēšanas rezultātus, nominācijas komisija pieņēma lēmumu par atbilstošāko atzīt un valdes locekļa amatam virzīt kandidātu, kurš ieguvis augstāko vidējo punktu skaitu abās konkursa kārtās kopā (pirmajā kārtā iegūti 22,25 punkti, otrajā kārtā iegūti 35,6 punkti), sasniedzot 80,35% no maksimāli iespējamā punktu skaita.

Nominācijas komisijā darbojās Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Bauskas novada pašvaldības aģentūras “Iecavas veselības centrs” direktors Sandris Kaidaks, Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” vadītājs Edgars Paičs, pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta sporta un veselības nodaļas vadītāja Līga Rimševica. Komisiju pārraudzīja Bauskas novada domes audita un kapitālsabiedrību nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris.

Šonedēļ tapa zināms, ka Bauskas novada izpilddirektors Ivars Romānovs nav akceptējis nominācijas komisijas izvirzīto SIA „Bauskas slimnīca” valdes locekļa amata kandidātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu lēmumu viņš pamatoja ar to, ka sarunu laikā ar nominācijas komisijas izvirzīto kandidātu nav guvis pārliecību, ka amata pretendenta profesionālās zināšanas un kompetences kapitālsabiedrības darbības jomā ir atbilstošas tam, lai nodrošinātu kapitālsabiedrības stratēģijā noteikto mērķu sasniegšanu – plānot un attīstīt jaunus pakalpojumus, uzlabot pakalpojuma kvalitāti.

Tālab nolemts, ka SIA „Bauskas slimnīca” valdes locekļa amata pienākumus turpinās pildīt līdzšinējā valdes locekle Margarita Epermane.

“Piekritu šim solim, ņemot vērā konkursa rezultātus un absolūti neskaidro situāciju veselības aprūpes nozarē. Mana sirdslieta bija, ir un būs veselības aprūpes nozare jeb medicīna kā tāda. Kā jau visi veselības aprūpē strādājošie lielākā vai mazākā mērā ir altruisti. Šobrīd, kā nekad agrāk, ir svarīga slimnīcas attīstības turpināšana, stabilitātes nodrošināšana kolēģiem vismaz tādā apjomā, ko var sniegt vadītājs. Lai gan nenoliedzami, pragmatiski domājot un no savas veselības puses raugoties, būtu jārīkojas citādi, taču cieņa pret kolēģiem un medicīna kā sirdslieta ir pāri visam,” paskaidroja M. Epermane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad pērn viņa stājās SIA “Bauskas slimnīca” vadītājas amatā, alga pirms nodokļu nomaksas tika noteikta 2625 eiro. Izsludinot konkursu, jaunajam valdes loceklim šogad atalgojums pirms nodokļu nomaksas bija solīts 3280 eiro apmērā. Kāds atalgojums būs M. Epermanei, pašvaldībā pagaidām nevarēja precizēt.

Jāmin, ka M. Epermane joprojām ir arī Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) “Vaivari” valdes priekšsēdētāja. Viņa šajā amatā iecelta uz laiku, līdz konkursa kārtībā tiks izvēlēti jauni valdes locekļi

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders informēja, ka konkurss, kas bija izsludināts uz NRC “Vaivari” valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu amatiem, tika pārtraukts, neuzsākot pretendentu vērtēšanu, jo tika mainīti kapitālsabiedrības statūti. Šobrīd Veselības ministrija kā kapitāldaļu turētājs izstrādā nepieciešamo dokumentāciju, lai izsludinātu jaunu konkursu uz valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēršam uzmanību, ka Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteikts, ka personas, kuras ir ieceltas amatā minētā likuma 31. panta astotās daļas 2. punktā minētajā kārtībā amata pienākumu pildīšanas termiņš nevar būt ilgāks par vienu gadu. Tas nozīmē, ka konkursa kārtībā izraudzītajiem valdes locekļiem NRC “Vaivari” jābūt apstiprinātiem vēlākais līdz šā gada oktobrim,” teic O. Šneiders.

Viņš atzīst, ka   amatu savienošana nav ierasta prakse, tomēr līdzīgi gadījumi ir bijuši situācijās, kad neplānoti ir bijis nepieciešams kapitālsabiedrības pārvaldību nodrošināt pēc valdes locekļa vai valdes priekšsēdētāja atsaukšanas no ieņemamā amata. Iepriekš jau skaidrots, ka M.Epermane ir saņēmusi Bauskas pašvaldības saskaņojumu amatu savienošanai Bauskas slimnīcas valdes locekles un NRC “Vaivari” valdes priekšsēdētājas amatiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.