Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas sociālā dienesta vadītāja: Studijām sociālā darba jomā jāatceļ studiju maksa

Studijām sociālā darba, medicīnas un pedagoģijas jomās studentiem būtu jāatceļ studiju maksas, lai nākotnē šīm nozarēm būtu iespējams piesaistīt darbiniekus, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Taujāta par augošo darba apjomu dienestā, jo sagaidāms, ka būtiski augs mājokļa pabalstu pieprasījumu skaits, ierēdne atzina, ka finansējums pabalstiem ir pieejams, taču sociālajam dienestam trūkst darbinieku. “Es esmu par to, ka valstij jāatbalsta cilvēki ar zemiem ienākumiem ar papildu atbalsta mehānismiem. Vai tas tiek administrēts no valsts vai pašvaldības sociālā dienesta puses, tas nav tik būtiski,” sacīja Romanovska, atzīmējot, ka dienesta redzeslokā samazinājies klientu skaits, kas lūdzis mājokļa pabalstus.

Darbinieku piesaistē Bauskas novada sociālais dienests uzrunājot arī studentus. Dienests vienojies par darba attiecībām pat ar studenti, kura pabeidza 1.kursu augstskolā. Romanovska uzskata, ka studijām sociālajā jomā jānotiek darba vidē, jo tas palīdzot studentiem izvēlēties mērķauditoriju, ar ko pēc studijām strādāt.

Romanovska rosina atcelt studiju maksu sociālajiem darbiniekiem, lai viss studiju process būtu apmaksāts par valsts budžeta līdzekļiem. Esot jāceļ arī sociālā darbinieka prestižs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības mājaslapā “www.bauska.lv” redzamas vairākas vakances Bauskas novada sociālajā dienestā. “Sociālie pedagogi, sociālie aprūpētāji, sociālie rehabilitētāji trūkst. Noteikti jāatceļ maksa par studijām medicīnā, sociālajā jomā un pedagoģijā. Šīs ir nozares, kur jūtams iztrūkums,” sacīja Romanovska.

Arī piemaksa sociālajam darbiniekam par papildu darbu neesot pietiekama motivācija darbu uzņemties, jo atbildība un darba apjoms dienestā esot liels. “Ja darbinieka nav, tad darbi ir jāpadara kādam citam. Ne vienmēr atalgojums ir motivējošs, jo darbs ir smags,” skaidroja Romanovska.

Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšsēdētāja un Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” direktore Ina Behmane aģentūrai LETA sacīja, ka Latvijas sociālo dienestu kapacitāte noteikti nav pietiekama, ņemot vērā, ka tiek prognozēts būtisks mājokļa pabalstu pieprasījuma pieaugums.

Jau ziņots, ka Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) un Labklājības ministrijas ikgadējās sarunās panākta vienošanās saglabāt valsts līdzfinansējumu 50% apmērā pašvaldībām mājokļa pabalstu izmaksai, aģentūru LETA informēja LPS padomniece Ella Pētermane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. nedaudz mainīt priekšnieces viedokli un sociālajā jomā pacelt algas tieši aprūpētājiem un samazināt šajā nozarē “plānā galdiņa urbēju” kontingentu? Kā arī, vai nevajadzētu atgriezt tos jau izstudējušos daudzos domes speciālistus vakantajās darbavietās skolās un slimnīcās, kuriem ir mediķa vai izglītības darbinieka diploms, respektīvi “humanitārais diploms”, un tādu “pelēkajā” un citās domes ēkās sēž ne mazums.

 2. Priekšniece laikam dzīvo pārsvarā uz mēness – ko tie n-tie sociālie darbinieki iesāks- kā atrisināt mūsu valstī vismaz pagaidām neatrisināmas problēmas- ar diplomu un plikiem, naiviem padomiem? Aprūpētājiem vajag celt algas, tagad šajā nozarē – uz vienu smagā darba darītāju n- tie priekšnieki un pārbaudītāji.

 3. …socdarbinieki strādā par pelēki minimālām algām… strādā covid ēnā..’lasa’ bezgalīgi dažādos baciļus..atnes tos savai ģimenei…

  2
  2
 4. vajadzētu precizēt, kuri vēl ir tie sociālie darbinieki, izņemot aprūpētājus, kas strādā par pelēki minimālām algām? Un kāds ir “pienesums” no šiem kabinetos sēdētājiem?

  5
  2
 5. Informācija par amatpersonu un darbinieku mēnešalgas apmēru sadalījumā pa amatu grupām saka:

  bauska.lv_ ziņots- aprūpētāja alga 500+, soc darbinieka alga 900+, nod. vad, alga 1300+_ publiski pieejama informācija

 6. Nevajag no darba izēst izglītotus sociālos darbiniekus, tad nebūs jāžēlojas, ka nav kas strādā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.