Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas Tautas teātra pirmizrāde pulcē pilnu skatītāju zāli

Bauskas Tautas teātris šoruden skatītājus aicina uz Annas Rancānes viencēliena traģikomēdiju «Meklējiet sievieti!».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teātra izrāde 25. septembrī pulcēja gandrīz pilnu Bauskas kultūras centra zāli, un aktierus pēc uzstāšanās sveica ar ziedu pušķiem – to bija tik daudz, ka visu rokās nevarēja noturēt.

Iestudējuma pirmizrāde Bauskā skatītājiem it kā uzdod daudzus jautājumus. Ko darīt, ja kāda sieviete ir sabojājusi piecus miljonus vērtu gleznu, bet jāatbild par to apsargam, kurš pats nesaprot, kā tas notika? Kā sadzīvot ar tipiņu, kurš cietuma izolatorā, kā pats saka, sēž jau vairākus mēnešus? Ko nozīmē jauns, un ko nozīmē vecs? Jautājumus papildināja piemērota mūzika un veiksmīga pāreja uz dažādām iestudējuma telpām.

Ir vēl daudzi citi jautājumi, uz kuriem izrāde neatbild, bet ved skatītāju caur apsarga skatījumu, kura lomu spēlēja Raitis Pavinkšnis. Liktenīgās sievietes lomā – Sandija Ātrena. Vienkāršā un vidēji statistiskā policista lomā bija Kaspars Muraško – viņa tēlojums visvairāk paliek atmiņā, un viņš ir vienīgais šajā stāstā, kam nav aktuālu jautājumu un vajadzību. Trīs ainu gleznotāja pašam ne gluži ierastā lomā bija Dāvis Zāģers, savukārt kaņepju dedzinātāju spēlēja Laura Druviņa. Epizodēs parādījās dežurants Artūrs Zunda un apsarga sieva Dace Donerblica.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Režisore Ināra Hegenbarte. Foto: U. Varnevičs

Skatītāji pateicās režisorei Inārai Hegenbartei un palīgam visos jautājumos Edvīnam Hegenbartam. Režisore pasniedza aktieriem un citiem iestudējuma dalībniekiem nelielas dāvanas – šķiet, visnotaļ pelnīti.

Pēc izrādes I. Hegenbarte pavēstīja aktieriem, ka beidz darbu Bauskas Tautas teātrī. «Es beidzu savu karjeru. Grūti par to runāt, bet galu galā pietiek,» īsi komentēja režisore. Viņa atcerējās teicienu, ka «cilvēkam jābeidz kaut ko darīt, ja viņš jūt, ka jābeidz», un viņa to sākot just.

Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš informēja – vienojušies, ka šajā sezonā I. Hegenbarte vēl strādās, tomēr šī tiešām būs viņas pēdējā sezona. Režisore atzina, ka nule notikusī, visdrīzāk, būs viņas pēdējā pirmizrāde.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Paldies par brīnišķīgo izrādi! No sirds izbaudīju atmosfēru, pacilājošo svētku sajūtu un priecājos par to, cik liels darbs ieguldīts – līdz pat vissīkākajām niansītēm. Veiksmi un izdošanos arī turpmāk!

    11
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.