Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas ūdens motosportistiem panākumi ātrumlaivu čempionātā Lietuvā

Pagājušajā nedēļas nogalē nedēļas nogalē 10. un 11. jūnijā Lietuvas pilsētā Telšai pulcējās labākie ātrumlaivu piloti Eiropas čempionātā “Formulā 4”, tostarp arī baušķenieks Nils Slakteris, portālu informēja pats sportists.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

N. Slakteris uz sacensībām bija devies uzreiz pēc 12.klases eksāmena nokārtošanas. Tā kā 2023.gada sezonu sportists bija iesācis ar iegūtu bronzas medaļu 12 stundu izturības braucienā, tad ierodoties uz sacensībām Lietuvā, Slaktera un viņa komandas “Riga Powerboat team” mērķis bija eksperimentēt ar dažādām stratēģijām un tehniskajiem risinājumiem, lai reālos sacensību apstākļos nokomplektētu labāko tehnisko komplektāciju gaidāmajiem Pasaules čempionāta posmiem “Formulā 4”.

N. Slakteris pastāstīja, ka pirmā sacensību diena iesākās ar spožu sauli un spēcīgām vēja brāzmām, kas Mastis ezera akvatoriju, kurā notika sacensības, radīja īpaši bīstamu. 

Uz starta līnijas pulcējās 18 ātrākie ātrumlaivu piloti, kas ir ievērojams skaits, sacenšoties vienā trasē. Jau pēc pirmajiem apļiem notika pirmā avārija, un sekoja atkārtots starts. Spēcīgās vēja brāzmas turpināja pieņemties spēkā un arī atkārtotais starts tika pārtraukts, neizbraucot pilnu sacensību apli, jo avāriju piedzīvoja  latvietis Roberts Minings. Starptautiskā ūdens motosporta federācija pieņēma lēmumu pārtraukt “Formula 4” sacensības, lai tās turpinātu nākamajā dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

N. Slakteris atklāja, ka 11.jūnijs, kas bija Eiropas čempionāta otrā sacensību diena, bija plānota īpaši saspringta, jo “Formulā 4” klasē pilotiem bija jāveic trīs sacensību braucieni. Pirmais, spītējot spēcīgajām vēja brāzmām, ļāva “Formula 4” pilotiem pierādīt savu meistarību, un visi sportisti veiksmīgi sasniedza finišu. N. Slakteris Eiropas čempionāta otro braucienu noslēdza 14. pozīcijā. 

Tuvojoties sacensību noslēdzošajiem braucieniem spriedze un sportiskā sāncensība turpināja pieaugt, kas sacensību braucienā rezultējās ar vairākām avārijām, tostarp avāriju piedzīvoja arī  Eiropas čempionāta 3.vietas ieguvējs, zviedrs Hilmers Wibergs un otrs Latviju pārstāvošais pilots – Niklāvs Parolis. 

Spraigajās sacensībās N. Slakterim izdevās izvairīties no sadursmes, un finišu pilots sasniedza 15.pozīcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slakteris, komentējot Eiropas čempionātu pauda, ka šis noteikti nav labākais sniegums, kādu komanda var uzrādīt, tomēr viņa un “Riga Powerboat team” prioritāte ir Pasaules čempionāts “Formulā 4”.

”Lielākā daļa pilotu ar kuriem mēs sacentāmies, ir pasaules līmeņa braucēji, tāpēc mums kā komandai galvenā prioritāte bija no visiem mūsu tehniskajiem resursiem izvēlēties tieši šāda veida sacensībām piemērotāko tehnisko risinājumu, kā arī sagatavoties Pasaules čempionātam Formulā 4,” atzīmē N. Slakteris.

Eiropas čempionātā “Formulā 4” uzvaras laurus plūca Norvēģijas pilots Andre Solvang, savukārt latviešu pilots Niklāvs Parolis ierindojās 16.vietā, bet Roberts Minings 17.vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli Eiropas čempionātam “Formulā 4” spraigas sacensības notika arī citās ātrumlaivu klasēs. Sacensībās piedalījās arī baušķenieki Ralfs Zaharčenoks un Ardis Slakteris GT15 klasē un Uvis Slakteris “Formula 2” klasē.

GT15 startēja 12 ātrumlaivas, no tām divas baušķenieku – Ralfa Zaharčenoka un Arda Slaktera- vadītās. Pirmajā sacensību dienā bija plānoti divi braucieni. Pirmajā, spītējot spēcīgam sānu vējam, Ralfs Zaharčenoks pierādīja savu meistarību un finišu sasniedza pirmajā vietā. 

Neilgi pēc pirmā brauciena tika dots starts otrajam sacensību braucienam. Šajā braucienā GT15 klasē baušķeniekam Ardim Slakterim, kurš treniņos uzrādīja ceturto labāko rezultātu, tika sabojāta kaujas dzenskrūve un no sacensības viņam nācās izstāties, savukārt Ralfs Zaharčenoks ieņēma 6.vietu. Nākamajā dienā abiem sportistiem sevi bija jāpierāda vēlreiz, noslēdzošajā trešajā sacensību braucienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietuvas F2 posms pulcēja labākos Baltijas braucējus – divkārtējo Eiropas F2 čempionu, lietuvieti Edgaru Riabko, igauni Stefanu Arandu, kuram šī bija debija F2 sacensībās un trīs titulētākos Latvijas braucējus –  Nikitu Lijcu, Daini Podžuku un pašmāju sportistu, Eiropas vicečempionu F2 Uvi Slakteri.

Sacensībām F2 klasē tika doti 3 starti un Lietuvas posma uzvarētājs tika noteikts pēc 3 braucienu kopvērtējuma. Tā kā šajās sacensībās visi piloti bija Pasaules līmeņa sportisti, tad rezultāts nebija prognozējams un visu noteica labākais starts, kā arī veiksme. 

Pirmajā sacensību barucienā uzreiz vadībā izrāvās latvietis Nikita Lijcs un arī otrajā sacensību braucienā ātrākais izrādijās latvietis, šoreiz Dainis Podžuks. Nākamajā dienā, kas bija noslēdzošā sacensību diena, sportistiem bija plānots izšķirošais brauciens F2 klasē, kas arī noteiktu sacensību uzvarētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11.jūnijs, kas bija Eiropas čempionāta otrā sacensību diena, bija plānota īpaši saspringta, jo Formulā 4 klasē pilotiem bija jāveic 3 sacensību braucieni, savukārt klasēs GT15 un F2 noslēdzošais brauciens.

GT15 klasē Ralfs Zaharčenoks iebrauca 1.pozīcijā un veiksmīgi to arī noturēja visu sacensību laiku, savukārt Ardis Sakteris ievērojami uzlaboja savu rezultātu, no pirmajā dienā iegūtās 14. vietas, Ardis Slakteris pacēlās uz sesto pozīciju. Ņemot vērā trīs sacensību braucienu kopvērtējumu, baušķenieks Ralfs Zaharčenoks  Lietuvas posmā kļuva par GT15 klases uzvarētāju un Ardis Slakteris ieguva 9.vietu.

Sacensību noslēdzošais brauciens bija prestižās F2 klases sacensības, kurās līdz pat pēdējam braucienam nebija zināms uzvarētājs, jo sacensību rezultāti bija ļoti līdzīgi. Sacensības strauji uzsāka igaunis Stefans Ārands, kurš uzreiz izrāvās vadībā. Igaunim izdevās savu pozīciju noturēt līdz pat finiša karogam. Ņemot vērā trīs sacensību braucienu kopvērtējumu, Lietuvas posma F2 klasē uzvaras laurus plūca tieši Stefans Ārands. Baušķenieks Uvis Slakteris šajās F2 klases sacensībās ieguva 5.vietu.

Foto: no komandas albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.