Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni iepazīst LU studentu dzīvi

Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. un 12. klašu skolēniem 8. decembris bija  interesanta diena – Latvijas Universitātes students Krists Eriņš kopā ar kolēģiem «deva iespēju ģimnāzistiem kavēt stundu», reprezentējot savu augstskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijā starp studentu un skolēniem Krists minēja, ka Latvijas Universitāte (LU) ir vienīgā klasiskā tipa universitāte Latvijā un tā piedāvā visas iespējamās studiju nozares un zinātnes, kas uzreiz piesaistīja skolēnu uzmanību. Nākotne ir LU Akadēmiskais centrs, tā attīstības programma tiek realizēta trīs posmos. Dabas māja durvis vērusi pirms vairākiem gadiem. Otrais posms ietver divu ēku – Zinātņu mājas un Rakstu mājas – izbūvi. Zinātņu māju nodeva ekspluatācijā 2019. gada sākumā, savukārt tagad noris Rakstu mājas būvniecība, ko atvērs nākamajā mācību gadā. Ietekmīgākā universitāte Latvijā ir ar lielāko augstskolu bibliotēku, kas strādā septiņas dienas nedēļā un 24 stundas dienā. Krists piemin, ka studiju vide ir moderna.

Krists izklāstīja informāciju par pieejamajām dienesta viesnīcām, to aprīkojumu, ērtībām un samaksu, par ko skolēni bija šokēti, jo šķita, ka šis prieks būs dārgāks. 11. un 12. klašu audzēkņi uzzināja arī par projekta «ERASMUS+» iespējām, kas piedāvā dažādas apmaiņas studiju programmas ārzemēs pēc katra interesēm, vēlmēm un spējām.

Foto:

Vēl K. Eriņš ar lepnumu stāstīja par augstskolas Sporta centru, kas ļoti aizrauj studentus un piedāvā dažādas intensitātes fitnesa nodarbības, iespējas nodarboties pat ar astoņiem dažādiem sporta veidiem, kā arī piedalīties nakts turnīros. Studenti mēdzot teikt: “Sports ir svarīgāks par studijām, tāpēc, ja ir mači vai sporta nodarbības, studiju darbus atļauts rakstīt citās dienās, tas ir – tos pārceļ.” Par šo liela daļa skolēnu bija šokēti, jo kas gan ir svarīgāks par studijām?! Sports?! Šķiet smieklīgi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolnieces vairāk ieinteresēja Krista stāstījums par LU Kultūras centru, kurā ir iespēja piedalīties koros, orķestros, dejot tautas dejas, spēlēt teātri, dziedāt un dejot folkloras kopās, visas no šīm minētajām aktivitātēm pieejamas vairākās grupās, atkarībā no prasmju līmeņa, kā arī reizēm vecuma. Ļoti svarīgi esot izmantot iespēju un iestāties Latvijas Universitātes Studentu padomē vai pašpārvaldē, kopā ir trīspadsmit fakultāšu pašpārvaldes un viena lielā Studentu padome.

Šajā tikšanās reizē skolēniem izstāstīta arī ilggadējā leģenda par LU galveno ēkuRaiņa bulvārī 19 – ja studiju laikā students ieiet šajā ēkā pa centrālajām kāpnēm, universitāti viņam nepabeigt, tikai absolventi pa tām varot droši iet, citiem jākāpj pa sānu trepēm.

Prezentāciju noslēdza interaktīvā «Kahoot» spēle ar uzdevumiem un jautājumiem par saklausīto, uzzināto un redzēto, un pirmo trīs vietu ieguvējiem tika balviņas no Latvijas Universitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krists droši arī apgalvo, ka studēt augstskolā ir grūtāk, nekā iestāties tajā, jo daudziem skolēniem šķiet, ka iestāsties augstskolā ir kā liels pārbaudījums, kas ir tuvu neiespējamajam. Students teic, ka tas nav pat ne tuvu patiesībai, ir vienkārši vajadzīgs gribasspēks.

«Kādas ir atšķirības starp vidusskolu un augstskolu?» zālē izskan skolēna jautājums. Tad nu Krists pastāsta: «Augstskolas grafiks dienā ir no plkst. 8.30 līdz 18, jā, līdz vakaram. Protams, mācību stundas nav četrdesmit minūšu garas, bet gan ir lekcijas, kas ilgst pusotru stundu ar trīsdesmit minūšu pauzēm.» Skolēni no studenta iegūst arī zināšanas par budžeta vietām, kurās var iekļūt, ja visi vērtējumi ir sekmīgi un nav neviena darbu parāda, toties, ja vēlies studēt zobārstniecību, tur budžeta vietu vispār nav… Tas dažiem vidusskolēniem lika nokārt galvu lejup.

Un vēl Krists apliecina, ka pasniedzēji ir universitātes labākā daļa. Protams, studentam jābūt apņēmīgam un jāzina, ko vēlas, citādāk mācīšanās process ir daudz sarežģītāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tikšanās Bauskas ģimnāzisti ir ļoti gandarīti un izskatās, ka nevar vien sagaidīt studiju laikus un jaunas iespējas. Katrs ar izvēlētās nozares bukletiņu rokās, ģimnāzisti pēc garās un aizrautīgās diskusijas devās tālāk skolas gaitās, bet, kā paši minēja: «Pēc tik interesantas tikšanās un uzzinātās informācijas ir grūti par to nedomāt un koncentrēties gaidāmajam stundu darbam.»

LU pārstāve Jana Saulīte «Bauskas Dzīvi» informēja, ka LU pārstāvji šajā mācību gadā aktīvi piedalās karjeras un izglītības pasākumos reģionos, lai informētu jauniešus par studiju iespējām Universitātē, palīdzētu skolēniem izlemt par savu nākamo studiju vietu un uzzināt citus interesējošus jautājumus par mācībām, studentu dzīvi u. c.

Teksts: Kinitija Gurkovska

Foto: Kintija Gurkovska

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.