Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas vecpilsētā aicina uz Dižtirgu un «Cieri»

Septembra otrā sestdiena Bauskas vecpilsētā jau tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē – 9. septembrī no plkst. 17 Bauskas Rātslaukumā norisināsies lielais Zemgales Dižtirgus, bet no plkst. 20 līdz 24 pilsētas iedzīvotāji un viesi jau trešo reizi aicināti apmeklēt «Cieri» – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā, «Bauskas Dzīvi» informēKristiāna Paula Lībiete,Bauskas kultūras centra komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz gaismu un klausāmstāstu sinerģijā vecpilsētas ielās atbalsosies Bauskas senās daļas leģendas, paskaidro Bauskas kultūras centrā. Kristiāna Paula Lībiete pastāsta, ka «Ciere» tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigas maršrutu sastādīs deviņas ēkas Bauskas vecpilsētā, kuras atklās kādu no Bauskas senās daļas leģendām. Katrā no pastaigas punktiem būs iespēja izlasīt īsu nama vai vietas vēsturisko aprakstu un noklausīties ar to saistītu leģendu. Namu vēsturiskie apraksti un leģendas tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunās novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti – dzīvās skulptūras, flautiste Klēra Kuļikauska, diskžokeju spēle un un citi. Svētku dienā visā pilsētā atspīdēs arī īpaši gaismas stari, kas tiks raidīti no Bauskas ūdenstorņa.

Arī šajā reizē apmeklētājiem vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kā pastaigas beigās iespējams izveidot kādu dzejisku izteikumu par Bausku. Tā kā arī šī gada pastaigu pavadīs sauklis “Cierē un laimē lidojumu ar gaisa balonu!”, pēc veiksmīga maršruta izpildes dalībniekiem būs iespēja piedalīties vilinošās balvas izlozē, atklāj K. P. Lībiete. Viņa vēl precizē: «Lai tiktu pie balvas, saliktās dzejas rindas ir jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz plkst. 23.59 jāiemet kastē pie Bauskas rātsnama. Dalībnieka maršruta karti no plkst. 20 būs iespējams saņemt stendā pie Bauskas rātsnama. Izlozes anketa būs uzdrukāta uz maršruta kartes. Dalība orientēšanās pastaigā ir bez maksas.»

Bauskas kultūras centra speciālisti iesaka, dodoties pastaigā, līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdus vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Tāpat pildspalva būs nepieciešama, lai aizpildītu anketu un piedalītos izlozē. Vienu laimīgo, kuram kopā ar kompāniju tiks dāvāta iespēja apskatīt Bausku no putna lidojuma, tiešraidē izlozēs īsu mirkli pēc «Cieres» noslēguma – 10. septembrī plkst. 00.15. Tiešraide tiks translēta Bauskas kultūras centra sociālās platformas «Facebook» lapā (facebook.com/kultura.bauska), to vadīs Ansis Bogustovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iepriekš minēts, 9. septembrī no plkst. 17 Bauskas rātslaukumā norisināsies Zemgales Dižtirgus. Par norises muzikālo noformējumu līdz plkst. 20 rūpēsies balvu ansamblis «Ziņģes brāļi», bet ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs. Līdz pat plkst. 23 Bauskas rātslaukumā darbosies bezmaksas karuselis jaunākajiem svētku svinētājiem.

Foto: Ivars Bogdanovs, “Bauskas Dzīves” arhīvs

Pirmā «Ciere» Bauskas vecpilsētā tika aizvadīta 2021. gada septembrī, izgaismojot astoņus bijušo ražotņu namus, savukārt pērn cierētāji tika aicināti iepazīt ar Bauskas vecpilsētu saistītas personības.

Titulattēls – publicitātes foto, autors: Nauris Veiss

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Bogustovs par labu honorāru atkal kaut ko gvelzīs par “Bauskas vecpilsētas bagāto mantojumu”. Tik vien mums ir no tā mantojuma kā kārtējais lupatu tirgus rēcošas automaģistrāles malā. Kad vienreiz beigsies šī muldēšana par kaut kādu izfantazētu vecpilsētu? Jums pašiem vēl nav piegriezies?

    22
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.