Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas vēsturiskais ģerbonis vai apvienības vizuālā identitāte; pašvaldība aicina iedzīvotājus paust savu viedokli

Bauskas apvienības pārvalde iecerējusi atjaunot Bauskas pilsētas stilizētās robežzīmes, kas bojātas šovasar piedzīvotajā vētrā. Pirms ķerties klāt pie darbiem, pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt savu viedokli. Proti, vai robežzīmi atjaunot esošajā izskatā, iekļaujot Bauskas apvienības pārvaldes vizuālo identitāti, vai ieviest izmaiņas, iekļaujot Bauskas pilsētas ģerboni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas apvienības pārvaldē norādīja, ka priekšlikums par Bauskas pilētas ģerboņa iekļaušanu robežzīmē saņemts no iedzīvotājiem. Bauskas novada domes deputāts un vēsturnieks Raitis Ābelnieks iesaka atbalstīt variantu ar seno Bauskas ģerboni – zelta lauvu sarkanā laukā, tas pilsētai ir piešķirts jau 1609.gadā un ir pelnījis atrasties uz visām simboliskajām pilsētas robežzīmēm.

Sabiedrības viedokli nolemts noskaidrot aptaujā. Balsot par sev tīkamāko robežzīmes izskatu iespējams līdz pirmdienai, 4. novembrim, mobilajā lietotnē “Bauskas novads” sadaļā “Aptaujas”. Lietotne ir pieejama bez maksas lejupielādei gan “Google Play”, gan “App Store” platformās.

Līdz trešdienas, 30. oktobra, agram rītam aptaujā bija nobalsojuši 94 iedzīvotāji, un lielākā daļa Bauskas pilsētas robežzīmē vēlas redzēt Bauskas pilsētas ģerboni.

Stilizētās pilsētas robežzīmes atrodas, iebraucot Bauskā no Rīgas puses Kalna ielā, no Elejas puses Elejas ielā un no Lietuvas puses Zaļajā ielā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

  1. Kāda iksa pēc vispār bija vajadzīga tāda kaut kāda identitāte, ja jau Bauskai ir vēsturiskais ģerbonis; turklāt jau bija tie “B-loki”? Bezjēdzīga naudas izsviešana, par ko šīs “idejas” bīdītājus vajadzētu saukt pie atbildības, ko pēc vēlēšanām un, cerams, pēc varas mainīšanas Bauskā arī vajadzētu izdarīt.

    42
  2. Lūdzu atgādiniet, kurš tad ir Bauskas pārvaldes apvienības simbols – tas ar B burtu vai tas ar stariņiem?

  3. Šis visnotaļ vienkāršais aptaujas jautājums pēc būtības atklāj virkni citu, daudz nopietnāku jautājumu:
    1) kāpēc ik pēc 3-4 gadiem pašvaldībai jārada kaut kādas papildu vizuālās identitātes, ja reiz novadam, pilsētai un pagastiem ir savi oficiālie ar valsts heraldikas komisiju saskaņotie ģerboņi un karogi? Ģerbonis un karogs nerada piederības sajūtu un atpazīstamību?;
    2) pat ja pieņemsim, ka ir kaut kādas situācijas, kad glītākam noformējumam nepieciešami kaut kādi logo vai grafiskās zīmes, tad kāpēc tos logo nevar izstrādàt par bāzi izmantojot oficiālo simboliku – ģerboni, karogu? Kāpēc jārada kaut kas pilnīgi cits, kam nav saiknes ar oficiālo simboliku?;
    3) vai nav tā, ka esam valsts un pašvaldību sektoru lieki piesātinājuši ar mārketinga idejām un konceptiem, kurus privātais sektors lieto, lai piesaistītu klientu un nopelnītu? Vai pašvaldība nodarbojas ar kaut kādu komercdarbību, ka visu laiku nepieciešami kaut kādi jauni koši reklāmas materiāli (saukļi, logo, klipi, kampaņas utt.)?;
    4) vai pašvaldību vadībām un administrācijām nav striktàk jāseko līdzi savu mārketinga un komunikācijas speciālistu darbībai un budžetam? Lai nesanāk tà, ka to reklamētāju un PR komunicētāju kapacitāte ir liela, bet tajà pašā laikā trūkst resursu pienācīgai pamatfunkciju veikšanai;
    5) atgriežoties pie vizuàlās identitātes, jāsecina, ka tiešās valsts pārvaldes sektorā 2012. gadā iesāktā reforma bija pareiza. Proti, tika radīta viena kopēja valsts iestāžu vizuālà identitāte, kas paredz uz valsts ģerboni bàzètu noformējumu. Tādèjādi tika izbeigta logo jaunrades patvaļa un ilgtermiņā ietaupīti līdzekļi, kurus citādi màrketinga speciālisti turpinātu izpļekarēt. Tikai ļoti žèl, ka torez netika padomāts arī par pašvaldību vizuàlās identitātes principu harmonizèšanu.

    35
  4. Nav nekàdas nozīmes, kurš ir Bauskas apvienības pārvaldes simbols. Jo tā ir Bsuskas pilsētas robežzīme, nevis pašvaldības iestādes durvju priekša.

    18
  5. Kārtējā naudas izšķērdēšana draud ?
    Nu līdz vēlēšanām jau neko ar mūsu ātrumiem un tā saucamo birokrātiju nepaspēs, un paldies dievam…..
    Diez vai daudz vairāk par gadu ir pagājis pēc šādas iepriekšējās identitātes mainīšanas ?

    27
  6. Darbības imitācija. Tai pat laikā neesmu redzējis nekur un nevienā vietā kkādas publikācijas par Bausku, kas tā kā būtu bijis jādara šiem mārketinga guru no pašvaldības. Vnk liela pašpietiekama arodbiedrība, kuras galvenā nodarbe – ko gribam to darām.

    23
  7. Vienmēr kaut kas ir jāmaina. Jauc,ārda,mīda un atjauno. Kas ar jums notiek? Kam jāceļ pieminekļi? Pieminekli pastalai! Varu skici nosūtīt,ja interesē.

    12
  8. Rodas iespaids, ka pašvaldības darbinieki iepriekš neko nav dzirdējuši par esošajiem, vēsturiskajiem, oficiālajiem ģerboņiem. Var taču pajautāt vēsturniekam Ābelnieka kungam ja nav savu zināšanu.

    13
  9. Kas sakārtos Bauskas zīmi iebraucot no Grenctāles puses? Klauni camdas pa kaut kādiem mākoņiem.

    10
  10. Pie šīs nolauztās Bauskas zīmes ir kafejnīca un stāvlaukums. A7 remonta ietvaros vajadzēja uztaisīt nogriešanās joslu uz šo stāvlaukumu. Kafejnīcai bizness uzlabotos. Ārzemnieki bildētos pie Bauskas ģerboņa, turpat varētu uzlikt plakātu ar informāciju par Bauskas Lidlauka biznesa parku. Ja nelīdzētu, tad neskādētu Bauskai. Piemēram Liepājā gandrīz tā arī ir, tikai kafejnīcas pie Liepājas zīmes nav.

    10
  11. Piemineklis pastalai noteikti derētu kā laikmetīgās mākslas objekts.Gan tūristi fotografētos,gan pašvaldība būtu atpazīstamāka.Ā- tā tā pašvaldība pie kuras tā lielā saņurcītā pastala no bronzas,zinām,zinām.

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.