Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā nedēļas laikā apkures izmaksu atbalstam pieteikušās vairāk kā 2000 mājsaimniecības

Pirmajā nedēļā, kopš sākta pieteikumu iesniegšana siltumapgādes un apkures izmaksu atbalstam, pieteikušās vairāk kā 2000 Bauskas novada mājsaimniecības, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā līdz otrdienas, 11. oktobra, rītam reģistrēts 2091 iesniegums apkures pabalstu saņemšanai. Klātienē pieņemti 968 iedzīvotāju iesniegumi, bet elektroniski iesniegti 1123 pieteikumi.

Vienreizēju – 60 eiro pabalstu – var saņemt arī tie iedzīvotāji, kuri malku iegādājušies bez čeka. Bauskas novadā 2008 pieteikumi ir tieši par atbalsta veidu “malka bez čeka”.

Saņemt atbalstu par malkas, granulu un koksnes brikešu iegādes izmaksām iedzīvotāji var, piesakoties e-pakalpojumu portālā “www.e-pakalpojumi.lv”, savukārt iedzīvotāji, kuriem nav iespēja pieteikumu iesniegt elektroniski, to var veikt visos Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros un pagastu nodaļās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība atgādina, ka pieteikumus siltumapgādes un apkures izmaksu atbalstam var iesniegt mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai tiesiskais valdītājs, uzrādot īpašumtiesības vai lietošanas tiesības apliecinošus dokumentus, ja tādi nav pašvaldības datu bāzēs, personu apliecinošu dokumentu un iesniedzot bankas kontu.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka gala lēmumu par pabalsta piešķiršanu pieņems Iecavas, Rundāles un Vecumnieku apvienības pārvalžu vadītāji. Ņemot vērā, ka Bauskas apvienības pārvaldē pašlaik vadītāja nav, lēmumu pieņems Bauskas novada administrācijas izpilddirektora vietnieks. Pašlaik Bauskas novada pašvaldības darbinieki vāc un pārbauda datus (pieteikumus), lēmumi vēl netiek pieņemti.

Ja atbalsts tiek piešķirts, tas minētajā laikā tiek pārskaitīts uz iesniedzēja norādīto konta numuru. Savukārt atteikuma gadījumā, kam biežākais iemesls varētu būt nepatiesu ziņu sniegšana vai neatbilstība atbalsta nosacījumiem, iesniedzējam uz norādīto adresi tiks nosūtīts paziņojums par atteikumu piešķirt atbalstu. To var pārsūdzēt 30 dienu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par vienu mājokli atbalstam var pieteikties ne biežāk kā vienu reizi mēnesī.

Tiem iedzīvotājiem, kuriem apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde vai mājoklis tiek apkurināts ar dabasgāzi, valsts noteiktais atbalsts automātiski tiks iekļauts ikmēneša rēķinā, un tam atsevišķi nav jāpiesakās.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.