Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķeniece Amēlija Kanašķe Latvijas skaļās lasīšanas vicečempione

Sestdien, 30.septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē jau sesto reizi norisinājās Nacionālais skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas, portālu informēja LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova. Fināla sacensībās Bauskas Valsts ģimnāzijas 6.a klases skolniece Amēlija Kanašķe izcīnīja godpilno otro vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Grāmatas rosina iztēli, iepriecina, nomierina un ļauj iegrimt sapņu pasaulē. Aizverot grāmatas pēdējo lappusi, cilvēks ir kļuvis gudrāks, radošāks un labāks,” sava pieteikumā vēsta A. Kanašķe.

Amēlija ir ļoti iemīļojusi grāmatas par Hariju Poteru. Arī skaļās lasīšanas sacensībām meitene izvēlējās fragmentu no Džoanna Ketlīnas Roulingas darba “Harijs Poters un Filozofu akmens”. Amēlija pastāstīja, ka katru vasaru piedalās Harija Potera fanu nometnē Zemītes pilī Kandavā. Viņa ir izlasījusi visas grāmatas par neparasto burvi, jo tās sestklasniecei šķiet ļoti aizraujošas.

“Katrai paaudzei ir savi elki, manā bērnībā bija indiāņu grāmatas, Fenimors Kūpers, Karls Majs, tavai paaudzei ir Harijs Poters, manuprāt, veiksmīgi uzbūri to jau daļēji burvestīgo, mistisko vidi, kuru iezīmēja Hagrids. Turpini būt Harija Potera fane, bet paskaties arī apkārt, jo ir arī citi,” pēc Amēlijas lasījuma noklausīšanās sacīja žūrijas loceklis Juris Binde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasītprieka sacensības LNB rīko kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā jau kopš 2017. gada, aicinot 5. un 6. klašu skolēnus piedalīties aizraujošā programmā, drosmīgi uzstāties publikas priekšā un iesaistīt skolas biedrus grāmatu lasīšanā.

“Skaļā lasīšana” norisinās visā Latvijā – vispirms klasē, tad skolā vai bibliotēkā, reģionā un noslēgumā valsts finālā. Šogad Skaļās lasīšanas sacensībās visā Latvijā ir piedalījušies vairāk nekā četri tūkstoši 5. un 6. klašu skolēni, kuri ir vēlējušies iemācīties lasīt tā, lai tas būtu aizraujoši pašiem un pārējiem būtu interesanti klausīties.

Skaļās lasīšanas sacensības ir brīvas no didaktikas, jo bērni izvēlas sev tīkamus un aizraujošus tekstus: humoristiskus, traģiskus, romantiskus… Grāmatu izvēle savam lasījumam ir ļoti daudzveidīga, sākot no klasikas darbiem, piemēram, Astrida Lindgrēne “Ronja – laupītāja meita”, Eleonora E. H. Portere “Pollianna nu jau liela”, Gerhards Holcs-Baumerts “Alfons Trīcvaidziņš”, Imants Ziedonis “Krāsainās pasakas”, līdz visur pasaulē iemīļotām grāmatām – Džoanna K. Roulinga “Harijs Poters un Filozofu akmens”, Džefs Kinnijs “Grega dienasgrāmata”, Īans Vaibravs “Mazā Vilka nelietību grāmata” un citas. Aktīvi lasīti tiek arī latviešu mūsdienu autoru darbi – Dzintars Tilaks “Šausmiņa”, “Papus Tru”, “Čomiņš”, Ilze Skrastiņa “Kā iet pa skolu? Normāli”, Māra Zālīte “Tango un Tūtiņa ciemos”, Luīze Pastore “Laimes bērni” un citi. Sacensību svarīgākais likums ir izrādīt cieņu bērna izvēlei, lai veicinātu lasītprieku un pozitīvas emocijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības vērtēja tiesnešu komanda – LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone, rakstniece Luīze Pastore, LMT prezidents Juris Binde, mūziķe Marta Grigale un skolotājs Lauris Bokišs no biedrības “Tēvi”.

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi kā valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, LNB, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Visiem finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošina SIA “Jānis Roze” un apgāds “Zvaigzne ABC”. Sacensībām palīdz notikt skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori, bērnu vecāki un pašvaldību atbalsts.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.