Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķeniece gatava sēdēt ekskavatora priekšā, lai nosargātu savu dārzu

Bauskas pilsētā kopš 2009. gada lielajām lietavām ik pa brīdim īsteno projektus, kuru mērķis ir uzlabot lietus ūdens savākšanas sistēmu, vai arī veic nelielākus darbus, lai to sakārtotu. Šādu pārbūvi tagad īsteno Rūpniecības ielā, bet tie reizē skar pensionāres sakopto dārzu, kuru viņa negrib ziedot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbi notiek pakalna augšdaļā pie krustojuma, kur sanāk kopā Rūpniecības iela, Dambja iela un Brīvības bulvāris. Lietus ūdens no daļas Uzvaras un Parka ielas apkārtnes saplūst akā pie Rūpniecības ielas aiz Bauskas Valsts ģimnāzijas stadiona un tālāk tek uz upi. Vismaz teorētiski. Praktiski ūdensvads vietām ir iebrucis, brīžiem appludina blakus esošās mājas pagalmu. Īpašnieks veicis lielu darbu, lai sakārtotu lietus kanalizācijas sistēmu savā pagalmā, bet pārējā daļa jāveic SIA «Bauskas novada komunālserviss». Šajā gadījumā vienkārši blakus esošajai vecajai sistēmai iegulda jaunas caurules, pieslēdz pie akām, un visam jādarbojas daudz labāk nekā līdz šim. «Vismaz lietus ūdens akās tagad neuzkrāsies,» saka Raivo Juberts, SIA «Bauskas novada komunālserviss» darbu vadītājs.

Valija Krankale ir gatava sargāt pašas kopto dārzu, sēžot uz ķeblīša ekskavatora ceļā. Foto: Uldis Varnevičs

Būvdarbus uzsāka 22. augustā, bet, kad pabeigs, pagaidām nav zināms, jo plānotie darbi šķērso Rūpniecības ielas iedzīvotājas Valijas Krankales sakopto dārziņu, un to ziedot būvdarbiem viņa nav gatava. «Piedāvāju viņiem rakt trasi pa kalna augšu, bet viņi nav ar mieru. Savulaik pašvaldība nopirka zemi kaimiņos, lai varētu tur ierīkot ūdens kanalizācijas noteku, – tad lai tur arī rok,» neapmierināta ir iedzīvotāja. Viņa atzīmēja, ka dārziņu sev ierīkojusi pati, puķes, kokus un krūmus stādījusi, kopusi, un nevēlas, lai tagad to visu iznīcinātu. Turklāt V. Krankale ir nolēmusi rīkoties radikāli – apsēsties uz ķeblīša ekskavatora ceļā un tur arī palikt, lai nosargātu dārzu.

Ūdenssaimniecības speciālisti skaidro, ka sakārtot lietus kanalizāciju esošajā sistēmā ir pats lētākais risinājums, turklāt daudz, daudz lētāks par visiem citiem variantiem. Pa kalna augšu rakt caurules nozīmētu darboties Bauskas Valsts ģimnāzijas teritorijā, turklāt tad tur jāveido jauna trase, jābūt projektam. Tas pats otrā variantā – būtu jārok ievērojami garāks gabals, un tad darbi skartu arī Rūpniecības ielas brauktuvi – jārok iela, jāpieslēdzas pie sistēmām. Izmaksas var būt desmit, divdesmit un pat vairāk reižu lielākas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «Bauskas novada komunālserviss» ūdenssaimniecības daļas vadītāja Anita Krūmiņa norāda, ka darbi ir jāveic kaut vai tāpēc, ka kanalizācijas sistēma zem zemes brūk – dārzā jau ir izveidojusies viena bedre, kuru plūstošie lietus ūdeņi skalo aizvien lielāku. Pateikt, kurā brīdī tāda izveidosies citā vietā, nevar. Viņa sola, ka darbus sirmgalves koptajā dārzā centīsies veikt uzmanīgi, un izraktās puķes un krūmus varēs stādīt atpakaļ.

Tomēr V. Krankale argumentus neplāno pieņemt un padoties nedomā. «Esmu pietiekami veca, un mans dārziņš ir vienīgais, kas man palicis,» viņa nosaka. Uz norādēm, ka varētu sadarboties un pieskatīt, lai pēc iespējas mazāk kaitējuma dārzam nodara, viņa teica, ka būvdarbu skatu dārziņā viņa neizturēšot.

Rezultātā 23. augustā darbus apstādināja pie tā robežas. SIA «Bauskas novada komunālserviss» plāno sakārtot visu dokumentāciju, kas saistīta ar šo objektu un, iespējams, iesaistīt arī pašvaldības policiju. A. Krūmiņa norādīja, ka gadījumā, ja uzņēmums nevarēs veikt darbus, lai sakārtotu lietus kanalizācijas sistēmu, atbildība par iespējamiem negadījumiem būs jāuzņemas dārziņa īpašniecei, kas nav gatava to darīt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (40)

  1. BNK komunikāciju esamība ir reģistrēta tantuka Zemesgrāmatā kā apgrūtinājums? Ja nē, lai iet dillēs! Ja arī ir, tad pastāv procedūra, kas jāievēro, nevis vajag un daram!

    61
    6
  2. Vai tad tanti nevarēja jau daudz agrāk brīdināt ,un lai viņa varētu kaut ko izrakt un pārstādīt citur ?
    Bet pēc tā raksta saprotams ,ka buhti barahti un rok.
    Tā jau jebkuru var novest līdz infarktam .
    Varēja tak citur piedāvāt to dārziņu ,bet cik saprotu tādu variantu neviens tādai tantei nepiedāvā.
    Laikam neuzskata par ievērības cienīgu

    58
    3
  3. Tantiņ, nepadosies ! Esmu Tavā pusē ! Lai rok kaut kilometru apkārt Tavam īpašumam, ja vajag. Tā nav Tava problēma.

    70
    6
  4. Ja nav apgrūtinājuma zemesgrāmatā, tad jāslēdz līgums ar īpašnieci par pilnīgu dārza atjaunošanu, pēc viņas vēlēšanās.Skaisti un godīgi. Sirmgalve neko nevar pārstādīt , pārrakt utt.Vajag cienīt otra mūža darbu.

    98
    4
  5. Šinī gadījumā ir neprasme vienoties! Jau lasot rakstu izklausās nesmuki- mēs raksim uzmanīgi un tad sirmgalve varēs sastādīt atpakaļ. Tā vietā piedāvāt pašiem sastādīt un izveidot sākotnējā veidolā!

    64
    2
  6. Nekaunība. Kā var sastādīt projektu, uzsākt darbus pirms tam neko nesaskaņojot ar zemes īpašnieku. Šis izskatās pēc ļoti lielas atļaušanās un pilnības iedzīvotāju necieņas. Tantuk, turies. Es ar tevi, lai to komunālais serviss iet un avā mājas pagalmā izrok bedres

    75
    4
  7. lietus ūdens kanalizāciju un citas pazemes komunikācijas attīstītās valstīs ierīko pašas pirmās, nosprausto ielu trasēs jau pirms jebkuru ēku būves sākuma. Kā arī, tās neierīko caur dzīvojamiem kvartāliem un individuālai lietošanai paredzētas zemes. Kā saprast to, ka iepriekšējās rekonstrukcijas laikā Uzvaras ielā, visā tās garumā tika izveidota pilnīgi jauna lietus ūdens kanalizācijas trase ar ievadu Mūsā tūlīt aiz šosejas tilta? Vai ieguldītā 150 mm caurule ir par mazu šādām un līdzīgām lietusgāzēm, jeb arī tā kanalizācija ir tikai “uz papīra” un darbojas “vecā labā pirmskara” , kas tiešām vijas cauri ģimnāzijas teritorijai un citu īpašnieku zemei. Vai arī speciālists šādos jautājumos nav pilnībā informēts? Visdrīzāk, tagad problemātiska ir tā sensenā lietus un pazemes gruntsūdeņu novadīšanas sistēma, kas savienoja abus dīķus toreizējās Bauskas 1. vidusskolas teritorijā un kaskādē esošo dīķi ķieģeļu mājas teritorijā pie t.s Pētera 1. akmens.

    33
  8. Situācijas izeja ir – kompromiss. Cita varianta nav. Vai pareizāk, tas ir tāds – pasūtīt, izstrādāt jaunu visas pilsētas kvartāla lietus sistēmas projektu un ātrākais, pēc pāris gadiem, par pāris miljoniem no nodokļu naudas novada budžetā to izbūvēt jaunā vietā. Pa to laiku ūdeņi turpina plūst, izskalo šo ļoti svarīgo dārzu, appludina daudzus pagalmus un pagrabus pilsētā. – Tādas ir alternatīvas. Kurš pieņems lēmumu?

    9
    26
  9. Žēl ka Latvijā iedzīvotājiem nav ieroču,tad neviens Tavā īpašumā nelīstu. Baidītos

    36
    7
  10. patiesā vērte novada, valsts budžeta un ES fondu naudas apguvei ir ne viena vien situācija, identiska rakstā minētajai, jo naudas apguves projektus realizējot, ne viens no projektā iesaistītajiem nepiedomā, kas tur galu galā sanāks. Jau, ceļot sporta namu “Mēmele”, neviens nedomāja, kur novadīs lietus ūdeņus no plašā jumta un celtnes apkārtnes. Arī skolas stadionu rekonstruējot, visiem bija vienalga, kurp tecēs uz to nolijušās ūdens masas un tā, diemžēl, ir gandrīz ar visiem pilsētā celtajiem objektiem, lielākoties nokrišņi no tiem nonāk sanitārajā kanalizācijā vai uz turpat blakus esošā kaimiņa zemes, kurš nevarēja un nevar savu īpašumu “izraut no purva” kā Minhauzens savu zirgu. Bet projektos iesaistītajiem un novada vadībai jau nekad nav rūpējusi cilvēka parastā labklājība.

    33
  11. Valijas tant, turies! Cilvēki ir tavā pusē. Diemžēl pie mums viss notiek ar draudēšanu, iebiedēšanu.

    42
  12. Bet ja tas ir viņas privātīpašums tad vispār runas nevar būt… ko tad tagad sāksim pohujā rakņāt privātpersonu īpašumus???

    30
    1
  13. laikam tantuks, taa teikt ar raksturu))) ieciklejusies biskin parak daudz uz to savu darzinu, a pecak, ja udeni krasies , vai kadas citas problemas bus, ta blaus uz komunalajiem, , ko jus te neesat man neko sakartojuši!!??savaa veidaa, tantuks pieverš sev uzmanibas))

    9
    31
  14. Šodien tas ir tantiņas dārziņš, bet rīt jūsējas. Šobrīd rīt gāze,elekrtība,asvalts utt. Bet jau jūsu dārzā,mājā un skars jūs. Un tad jūs kā jūtīsiets. Ticiet man,nebūs negrama prieks,ziedos savu lolojumi. Sāpīgi ir redzēt,kāiet bojā tas kurš irzapņots izlolots. It sevišķi gados vecākam cilvēkam. Bet pieļaujot tuvākā tiesību nerespektšanu, nākamie būsu jūsu sirmgalvi,un jūs redzēsiet savu mīļoto bēdas un ciešanas. Jā nebūs tantei rāla atbalsta, viņi tik zobus ietrenēs,juridiski pieslīpēs. Un tad jums kuri nu jau esat nākamie sarakstā,tiksiet tūlītēji stūrī iedzīti,bez savām tiesībām (es nespēju un neticu,ka cilvēks pat savās mājās,dārzā nevar justies kā saimniece) nodokļu nauda tiek maksāta. Rotas nost no tantuka

    21
    2
  15. Asvalts, rotas nost ,irzapņots……. , no kuras klasītes tu esi, jeb tikai vēl telefonā spēlējies? Un tie tavi padomi un pamācības!!! Pilns i- nets speciālistu, kas neko vairāk kā rakstiņu avīzē nav lasījis un vairāk neko nezina , vai ir un kāda dokumentācija, vai ir un kāds un kur ir kanalizācijas tīklu projekts, vai īpašums un t.t.? Tikai vienas emocijas.

    3
    8
  16. Esošai trasei jābūt zemesgrāmatā. Nav zemesgrāmatā, nav trases, tātad jauna trase un projekts jāsaskaņo ar zemes īpašnieku. Ja trase ir zemesgrāmatā, tad stājas spēkā Aizsargjoslu likums. Saskaņā ar likumu par plānotajiem darbiem informē zemes īpašnieku divas nedēļas iepriekš. Avārijas gadījumā avāriju likvidē nekavējoties, bet tas neatceļ Civillikumā noteikto zaudējumu kompensāciju Zemes īpašniekam.

    23
  17. Sis gadijums Bauskaa ir japublice arzemes dzivojosiem latviesiem, lai saprot kada ir valsts uz kuru aicina atgriezties.

    13
    2
  18. Bez projekta pilsētā vispār neko nedrīkst rakt!!! Kur skatās būvvalde! Tantei ir pilnīga taisnība. Kur sadomās tur raks? Tas jaunais superKuks uzspļauj likumiem! Dabūjiet uz projekta tantes parakstu, tad brauciet virsū uz viņas dārziņa! Turklāt ar viņu saskaņotā laikā un pēc darbiem dārzā attiecībā uz augsni, zālājiem, stādījumiem ir jābūt tieši tāpat kā pirms darbu sākuma. Tā jau sen rīkojas solīdas firmas. Pretējā gadījumā zvans policijai utt.

    21
    3
  19. Ja tantei ir zemesgrāmata un tajā ir trase, tad uz trases, ko kaut kad būs jāremontē, neko nevar stādīt un būvēt, tas ir pašrisks, un nekas nav jāmaksā, tam jābūt atrunātam un tas ir apgrūtinājums, un tante stādot saprata, ko dara. Dārziņš un puķīte var būt, bet nekas paliekošs un ilgmūžīgs. Mēs spriežam un komentējam, bet taču nezinām īstenību…..

    5
    1
  20. Nu bet protams, kurš tad cits var būt vainīgs par sistemas nesakārtotību kā tikai dārziņa īpašniece. Pieraduši kā padomju laikos, mums te vajg un iepūtiet. Izvērtējiet vēlreiz kas lētāk – pec būvdarbiem sakopt iestādīt jaunu dārzu vecai tantinai, vai sistēma pašvaldības īpašumā. Neaizmirstiet par dārzkopības speciālistu kas izprojektēs, apstāstīs sirmgalvei kas un kā ar visām digitālām vizualizācijām un projektu apstiprināšanu. Pierādiet ka dzīvojam tiesiskā valstī.

    12
    1
  21. nu ta pa priekšu mums, komenteteājiem- ir janoskaidro, vai tantukam -ir zemesgramata-vai nav. un ta varam taalaak gudri fantazeet), bet, ar kadam tiesibam,mums, tantuks radis zemesgramatu!!?? un taa-atkal mes paliekam neziņā.,.)))

    2
    1
  22. Tantukam jaunais īpašnieks deva 2vi gadi laika,lai pārstādītu savas puķes un krūmus,nelikās ne zinis.Oficiāli notika zemes pārmērīšana-tantuks pēcāk izrāva atzīmētos stabiņus.Tajā īpašumā ir apgrūtinājums un viņai nav pat Zemesgrāmata sakārtota.Zvanīties uz visām instancēm gan viņai ir laiks

    6
    3
  23. -par informaciju, ta mes tagat esam lietas kursā! nu ta ir tā kā šodienas avizē rakstits, ja bus vajadzigs, piesaistisim policiju. un pareizi. pec tam bildēm, jau izskatās ar , ka tantuks ar iekšām, un meklē vienkārši kašķi.

    5
    6
  24. Bērniem ir grāmata ” Mans vectēvs bija ķiršu koks” ar līdzīgu sižetu. Tie, kuri dārzu nav stādījuši, nezina, ko nozìmē dārzs tā kopējam.

    8
    2
  25. Nu taisni vai prieks, cik profesionāli komentētāji. Kāds par projektiem ir dzirdējis, cits zina, kas ir zemesgrāmata, vēl dažs labs skolā laikam gājis, par tiesībām lasījis, bet viens pat žēlojās, ka šim šaujamā nav. Nu taisni vai eksperti…
    Tikai, vai kāds vispār ir painteresējies par konkrēto situāciju? Izskatās, ka nē, jo tad, iespējams, viedoklis mainītos.
    1) Privātīpašuma, protams, ir svēta lieta, un nevienam gar to nav daļas, tomēr tik ļoti sērot par bezjēgā aizaugušu zemes pleķi, kurā tikai īpaši Bauskas dzīvei par godu tika ātrā tempā noplūkta zāle, lai varētu “pazīmēties” ar pāris nīkuļojošām pojenēm, nez vai ir vērts.
    2) Kareivīgā kundze nav šīs zemes īpašnieks, tādēļ visa šī brēka ir tikai kundzes emociju izpausme.
    3) Skāde būtu apmēram 15 metru gara tranšeja, kuru stundas laikā izraktu, ieguldītu cauruli, aizbērtu un virskārtu sakārtotu.
    4) Tantukam tika piedāvāts gan rūpīgi izņemt tos dažus lakstus un jāņogu krūmu, un pēc tam tikpat rūpīgi tos iedēstīt atpakaļ. Kompensācijai vēl tika piedāvāts ziedošs hortenziju krūms. Diemžēl kundze pat neielaidās nekādās sarunās, diezgan brutāli apklusinot uzņēmuma pārstāvi, kas vēlējās cilvēcīgi vienoties.
    5) Zemesgrāmatā jebkādus apgrūtinājumus ieraksta īpašnieks. Trešā persona no savas gribas nevar veikt ierakstus cita īpašuma zemesgrāmatā.
    6) Šis apgrūtinājums ir kopš pagājušā gadsimta 30-tajiem gadiem, kad tika izbūvēta Bauskas pilsētas kanalizācija. Arī tās forma ir ievērojami atšķirīga no mūsdienu ierastajiem cauruļvadu tīkliem. Tā ir betona šahta pusmetra dziļumā, kura kundzes īpašumā daļēji ir iegruvusi. Pie lielākām lietavām iegruvums var palielināties, kā rezultātā tiks nosprostots vienos no pilsētas maģistrālajiem kanalizācijas vadiem, bet notekūdeņi uzrāsies kundzes īpašumā.
    7) Prakse, ka privātos īpašumus šķērso dažādas komunikācijas, nav nekas neierasts. Ne jau visu var sabūvēt zem ielām vai ietvēm. Šādos gadījumos likumdevējs ir paredzējis ierobežojumus zemes īpašniekam – aizsargjoslas, kuru nedrīkst ne apbūvēt, ne uz tās stādīt kokus vai krūmus. Turklāt, īpašniekam ir pienākums nodrošināt netraucētu piekļuvi šādiem tīkliem, to avāriju gadījumā.
    8) Protams, vispirms būtu jācenšas vienoties cilvēcīgi, taču šķiet, ka šis nav tas gadījums. Tad nu nekas cits pakalpojumu sniedzējam neatliks, kā 5 dienas pirms rakšanas darbiem brīdināt īpašnieku, un tad sākt rakt. Tad kundzes vēlme fiziski kavēt rakšanu var tikt kvalificēta kā huligānisms, un administratīvi sodīta.
    9) Visu cieņu enerģiskiem cilvēkiem, kas cenšas savu īpašumu aizsargāt, taču ir situācijas, kad ar dažām neērtībām nākas samierināties

    12
    3
  26. nja! te butu lidzigs serials ,ko radit skatitajiem ar nosaukumu- kaa sirmaa kundzite aizstavēja savu dārziņu. ))un skatitaaju butu loti daudz, un serijas varetu safilmeet kaa Hameleonos. lidzigi ka tagad mums rāda pa STVslavenibas bez filtra, ar Burkas kundzi prieksgalā!, Bet- šis nav tas gadijums, un atrisinajus būs ātrs , vai diemzel, vai par laimi, bet- labi ka tā!!!.

    1
    1
  27. Kāpēc tiek dzēsti komentāri,ka iespējami atbildība jāuzņemas Bauskas galvenajam būvuzraugam????

    6
    2
  28. Tātad komunikācijas var nebūt īpašnieka vai nomnieka zemes plānā, bet dabā tās ir? Ja komunikācijas tomēr ir īpašnieka zemes plānā, tad ņemot vērā Aizsargjoslu likuma prasības, kas bloķē zemes izmantošanu pilnā apmērā, ir ir jābūt zemākai zemes vērtībai aizsargjoslā, jo praktiski bezvērtīga ir zeme aizsargjoslā. Maksājot zemes nodokli vai kāds izrēķina arā no kopējās platības aizsargjoslas? Nē. Jo redziet, īpašnieks neesot komunikācijas ierakstījis zemesgrāmatā. Ļoti interesanti. Kaut kā viss sasaucas ar nodokļiem. Bet tai lietai ir otra puse, kas ir pretrunā ar Civillikumu. Ja cilvēkam ir zeme, tad viņš var pieprasīt nomu par zemes bloķēšanu ar aizsargjoslu komunikāciju trasē. Ja zemes īpašnieks ceļ māju un apmaksā ST elektrības kabeli pa savu zemi, tad kabelis kļūst par ST īpašumu un tam vēl ir aizsargjosla.Kā tas atbilst Civillikumam? Juridisks mudžeklis un netaisnība.

    6
    2
  29. Piemēram arheoloģiskos pieminekļus ieraksta visa veida reģistros pieminekļu ” atradēji” bez jebkādas rakstiskas saskaņošanas ar zemes īpašnieku un bez pierādījumu uzrādīšanas. Un laimīgais zemes īpašnieks dabū, piemēram, 500 metru auzsargjoslu uz visām pusēm bezierunu un praktiski neapstrīdāmā kārtībā. Kur te ir likums un taisnība?

  30. Izskatās, ka pats Cāzers ierunājies! Ir laika rakstīt komentārus…un atrakstīties prot!

    4
    2
  31. Nu, ko darīt? Piesoliet( un arī izpildiet) pensionārei pabalstu pie pensijas, lai var padzīvot zaļi kādu laiku bez puķu dobes. Un kad būs darbi galā, ieodiet buču un sastādiet puķītes atpakaļ dobītē. Gan pabalsts, gan buča nostrādās. Es ceru.

    4
    1
  32. Iedodien pensionārei dārznieku brigādi, kura izstāsta, parāda un pārstāda visu. Un tā, lai ir vēl labāk, kā bija. Attieksme, cilvēcība, rīcība.

    4
    1
  33. jau gandrīz simt gadus lietojam un ,redzams, vēl lietosim pirmskara (Otrā pasaules kara) mantu, kas toreiz kalpoja konkrētām vajadzībām, savienoja dīķu sistēmu un novadīja lieko ūdeni, bet, redzams, tā lieti noder arī pēc simt gadiem, lai tai pieslēgtu jau pavisam nesen būvētus, miljonus vērtus objektus. Vien jaunu, mūsdienīgu, jaudīgu lietus ūdens kanalizāciju, kaut “apgūti” jau miljardi ES fondu naudas, mēs nespējam uzbūvēt, vien lāpāmies, lāpāmies…

    5
    2
  34. Ja var secināt no komentāriem, tad tas zemes pleķītis ir nelegāls un vai vispār pieder tantukam, izskatās, ka viņa to ir “” prihvatizējusi” uz savu galvu un tagad brēkā un nekāda darbība tur pat īsti nenotiek. Tad par ko mēs te visi cepamies – vai par kāda cilvēka iedomām?

  35. Būtu loģiski, ja raksta autors norādtu ko saka likumdošana, un kuru likumu kundze pārkāpj!

  36. Rakt pilsētā bez projekta drīkst esošās pazemes inženierkomunikācijas īpašnieks savas komunikācijas aizsargjoslā, veicot ekspluatācijas vai avārijas likvidācijas darbus. Veicot ekspluatācijas darbus zemes īpašnieka teritorijā, zemes īpašnieku rakstiski jāinformē divas nedēļas iepriekš. Visas citas rakšanas tikai ar projektu, kuru ir apstiprinājis ar savu parakstu arī konkrētā zemesgabala īpašnieks. Tīri juridiski pašlaik varētu būt tā, ka pazemes komunikācijām nav īpašnieka- BŪ laikam vairs nav un vienlaicīgi nav skaidrs vai superkuks jau ir pazemes komunikāciju īpašnieks.Īstais brīdis rakšanai bez projekta. Turklāt jebkādiem rakšanas darbiem inženiertīklos ir jābūt sertificētam darbu vadītājam, kuram ir spēkā esoša civiltiesiskā apdrošināšana pret zaudējumu nodarīšanu trešajām personām- iedzīvotājiem. Tādai pašai apdrošināšanai jābūt pašai darbus veicošajai iestādei. Pašvaldība teiks, ka nekas nav jāapdrošina, nevajag darbu vadītāju, bet būvniecības likumos nav nekāda speciāla izņēmuma pašvaldībām. Veicot inženiertehniskos darbus visiem ir vienādi likumi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.