Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķeniekam Nilam Slakterim spraiga cīņa 6h izturības braucienā

Pagājušajā nedēļā no 30.jūnijam līdz 2.jūlijam Polijas pilsētas Augustovas iedzīvotājus un viesus iepriecināja vērienīgas pasaules līmeņa sacensības – Pasaules čempionāts sešu stundu izturības braucienā ātrumlaivām jeb “endurance“. Neko ezera akvatorijā pulcējās labākās “Formula 4″ klases ātrumlaivu komandas no visas pasaules un starp tām arī Latvijas ”Riga Powerboat Team” komanda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas vārdu šajās sacensībās pārstāvēja divi augstas klases piloti – baušķenieks Nils Slakteris un igaunis Stefans Ārands. Šis lieliskais pilotu duets jau sevi pierādīja 2022.gada Pasaules čempionāta 6h izturības braucienā, kļūstot par šī brauciena posma čempioniem. 

Sportists Nils Slakteris norāda, ka prestižās sacensības komandām ir īsts izaicinājums, jo to specifika paredz intensīvu braukšanu sešas stundas, kuru laikā ir atļauta degvielas uzpilde, ātrumlaivu pilotu nomaiņa ik pēc divām stundām, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt tehniskos labojumus. Tik intensīvos sacensību apstākļos tiek izaicināti tehniskie resursi, ātrumlaivu pilotu meistarība, komandas tehniķu profesionalitāte kā arī kopējais komandas darbs. N. Slakteris atzīst, ka tikai spēcīgākās komandas ir gana drosmīgas, lai pieteiktu savu dalību šāda veida sacensībās.

1.jūlija rītā, kas bija Pasaules čempionāta 6h izturības brauciena 3.posms, uz startu devās 10 ātrākās Pasaules klases komandas, tostarp arī “Riga Powerboat team”, pie stūres vadības kā pirmais pilots devās Stefans Arands. Noplīvot zaļajam karogam, izrāvās otrajā pozīcijā uzreiz pēc Zviedrijas pārstāvja. Pēc nobrauktām aptuveni 38 minūtēm Hilmers Wibergs, kurš brauca pirmajā pozīcijā neizturēja spriedzi un viņa vadītā ātrumlaiva ietriecās ūdenī, samazinot ātrumu. Situāciju lieliski izmantoja Latvijas komandas pārstāvis un, apdzenot zviedrus, ieņēma 1.pozīciju. Uzreiz pēc Aranda vadītās ātrumlaivas sekoja Francijas komanda ”Team boat 99”, kurai vienu brīdi arī izdevās apdzīt “Riga Powerboat team”, tomēr jau pēc pāris apļiem mūsējiem izdevās atkal ierindoties līderpozīcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc sacensībās pavadītas stundas tika pacelts dzeltenais karogs bojātas bojas dēļ. Pēc dzeltenā karoga nolaišanas sākās sacīkšu intensīvākā daļa, kurā ātrumlaivu komandām jādodas “pit stop” zonā veikt pilotu nomaiņu, kā arī degvielas uzpildi.

Foto: no komandas albuma

“Šis ir ļoti saspringts process, kura laikā iespējams pieļaut vairākas kļūdas, par kurām tiek piešķirti soda apļi. Latvijas komanda šajā situācijā saņēma soda apļus, kuri uzreiz atņēma izcīnīto 1.vietu,” paskaidro N. Slakteris.

Sacensību laikā tika veiktas 4 pilotu maiņas un vairākas degvielas uzpildes. Mainoties laikapstākļiem, kā arī situācijām trasē, vairākas ātrumlaivas bija spiestas doties uz tehnisko parku veikt nepieciešamos ātrumlaivas remontdarbus, tostarp arī “Riga Powerboat team”, kura sacensību laikā atklāja bojājumus labākajā dzenskrūvē. Sīvā cīņā apdzenot un mainoties pozīcijām, Pasaules čempionāta 6h izturības brauciena 3.posmā “Riga Powerboat team” finišēja 6.vietā ar nobrauktiem 252 apļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrā diena, 2.jūlijs, Augustovas pilsētā iesākās ar spēcīgu vēju, kas Neko ezera ūdenstilpni padarīja bīstamu sacensību dalībniekiem. Jau pirms sacensību starta tika konstatēti bojājumi ceļamkrānā, kas paredzēts “Formula 4” ātrumlaivu ievietošanai un izņemšanai no ūdenstilpnes. Sacensības tika pārceltas par aptuveni vienu stundu.

Pie “Riga Powerboat team” ātrumlaivas vadības sēdās latvietis Nils Slakteris. Veicot vairākas apdzīšanas un mainoties pozīcijām, pēc aptuveni stundas sacensībās pavadītā laika, komandas tehniskie speciālisti konstatēja bojājumus, kuri liedz saglabāt nepieciešamo jaudu un tika pieņemts lēmums veikt tehniskos labojumus. N. Slakteris norāda, ka šāds lēmums stratēģiski ir pareizs, jo novēršot bojājumus, ir iespēja atgriezties sacensību trasē, tomēr tas atņem arī nepieciešamo apļu skaitu un tādejādi ietekmē rezultātu.

Neilgi pēc atgriešanās trasē un tehnisko uzlabojumu veikšanas, pie ātrumlaivas vadības devās igaunis Stefans Arands. Diemžēl sacensībām nebija lemts turpināties, jo pēkšņi Neko ezera akvatorijā sākās vētra, kas radīja ārkārtīgi bīstamus apstākļus sportistiem un sacensību atbalstītājiem. Tika pieņemts operatīvs lēmums sacensības pārtraukt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc vairākām stundām laikapstākļi uzlabojās un Pasaules čempionāta sacensību organizatori pieņēma lēmumu atsākt sacensības. 6h izturības brauciens noslēdzās ar trasē pavadītiem aptuveni 70% un Latvijas komanda “Riga Powerboat team” ar nobrauktiem 133 apļiem ieņēma 7.vietu.

Kopvērtējumā, ņemot vērā Pasaules čempionāta 6h izturības braucienu četrus notikušos posmus, “Riga Powerboat team” ierindojas piektajā vietā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ha ha hā Pasaules čempionāts….to pat nevar nosaukt par Eiropas čempionātu ,jo,ja atmiņa neviļ 6 valstu komandas piedalījās,dalībniekus nerēķināsim.ja kļūdos nosauciet valstis,kuru komandas piedalījās…

    3
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.