Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķenieki startē Eiropas «Formula Future» čempionātā

Viens no lielākajiem ūdens motosporta notikumiem piecu dienu garumā norisinājās Vācijā Brandenburgas starptautiskajā kanoe un airēšanas centrā «Regattastrecke Beetzsee» – Pasaules un Eiropas čempionāts jauniešiem «Formula Future» laivu klasē, kur startēja arī baušķenieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības, kas notika no 31. augusta līdz 4. septembrim, bija jaukas un patīkamas dalībniekiem. Oficiālajā atklāšanas pasākumā Latvijas karogu nesa iepriekšējā gada pasaules čempions Toms Bundzinskis. Pasaules čempionāta pēdējā vakarā bija svinīgās vakariņas, kurās piedalījās Starptautiskās Ūdens motosporta federācijas prezidents Rafaels Kjulli. Tomēr rezultātu vērtējumā bija sava problēma, par kuru stāsta Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents un komandas vadītājs Atis Slakteris.

Oficiālajā atklāšanas pasākumā Latvijas karogu nesa iepriekšējā gada pasaules čempions Toms Bundzinskis. Foto : no albuma

Jāpierod pie laivām

Latvijas izlase Vācijā ieradās ar lidmašīnu jau 30. augusta rītā. Iepazinās ar sacensību vietu un kopējās vakariņās arī ar pārējo valstu dalībniekiem. 31. augustā notika dalībnieku reģistrācija, svēršanās un treniņbraucieni, lai iepazītu sacensību laivas un trasi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Un te sākās problēmas, jo, lai arī šī ir demokrātiskākā laivu klase, kur visiem laivas ir vienādas, tomēr ir atšķirības, un Vācijā laivām bija izmaiņas vadības konstrukcijā un jaudā.

«Mūsu jauniešiem bija jāapgūst citas braukšanas prasmes, jo laivas bija atšķirīgas no mums pierastajām. Starptautiskie noteikumi «Formula Future» klasēs atļauj laivas no sešiem līdz desmit zirgspēkiem. Latvijas izlase bija trenējusies ar deviņu zirgspēku laivu. Arī laivu vadīšana visām klasēm bija atšķirīga no mūsējām. Pierasts braukt ar spēcīgāku, modernāku motoru,» vērtē A. Slakteris.

Strīdi notika arī par tiesāšanu. «Vācijas tiesnešu komanda pierādīja, ka vācieši ir pedantiski un strikti turas pie uzrakstītiem noteikumiem. Savukārt pārējo valstu komandu vadītāji uzskatīja, ka ir nepieciešams vērtēt arī cilvēcisko faktoru un nepiešķirt lielus soda punktus, ja laiva, piemēram, nav pie pontona apstājusies kā «zemē iemīta», bet pāris centimetrus viļņos pakustējusies. Notika vairākas žūrijas sapulces, lai veicinātu kopējo izpratni par tiesāšanu un sacensības noritētu draudzīgā gaisotnē,» stāta A. Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
NILS SLAKTERIS Eiropas čempionātā izcīnīja otro vietu. Foto: No albuma

Bronza un sudrabs

Rezultātā pirmajās sacensībās, kas bija Pasaules čempionāts, Latvijas izlase palika bez medaļām. Kad pierada pie laivām, Eiropas čempionātā, kas notika sacensību noslēgumā, jau parādījās panākumi.

No Bauskas novada Latvijas izlases sastāvā startēja vairāk nekā desmit jauno sportistu. Jaunākajā «Delfīnu» klasē Pasaules čempionātā Jurim Melbārdim 10. vieta un Eiropas čempionātā 7. vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamajā, pirmajā, laivu klasē Laimai Lakovičai-Lakovicai attiecīgi 10. un 10. vieta, Alīnai Dupurei 13. un 9. vieta, bet Rebekai Zaharčenokai 6. vieta un Eiropas čempionātā godalgotā trešā vieta. Otrajā laivu klasē Alisei Bundzinskai 8. un 10. vieta.

Par medaļām mūsējie cīnījās trešajā laivu klasē. Ardim Slakterim 10. un 5. vieta, Elvim Eriņam 12. un 7. vieta, bet Madara Katkovska Pasaules čempionātā bija 9. vietā, taču Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas godalgu. Ceturtajā laivu klasē Ralfam Zaharčenokam 7. un 13. vieta.

Četri Bauskas novada pārstāvji startēja piektajā laivu klasē – Elīzai Lakovičai-Lakovicai 12. un 13. vieta, Robertam Katkovskim 10. un 10. vieta, Tomam Bundzinskim 9. vieta, bet Eiropas čempionātā diemžēl neveiksme – diskvalifikācija. Nils Slakteris Pasaules čempionātā palika turpat aiz goda pjedestāla – ceturtais, bet Eiropas čempionātā izdevās iegūt otro vietu un sudraba medaļu. Viņam un T. Bundzinskim šis bija pēdējais gads, kad var piedalīties šādās sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Latvijas izlases pārstāvjiem Eiropas čempionātā zelta medaļu ceturtajā laivu klasē ieguva Matīss Leja un trešajā laivu klasē bronzu – Otto Varkalis.

Daudz pozitīvu emociju

Pasaules čempionātā komandu vērtējumā starp desmit izlasēm Latvijas komanda bija ceturtā. «Latvijas jauniešu izlase ļoti smagā cīņā komandu vērtējumā Eiropas čempionātā izcīnīja trešo vietu ar 1221 punktu, atpaliekot no mājiniekiem vāciešiem, kuri izcīnīja 1900 punktus, un čehiem, kuriem bija 1350 punkti. Esmu priecīgs un lepns par Latvijas komandas paveikto. Tikām pie nenovērtējamas pieredzes, izbaudījām ļoti plašu emociju gammu, ieguvām milzīgu pleca sajūtu un sasniedzām augstus sportiskos rezultātus,» pauž A. Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīst, ka liels ieguldījums bija no Mika Zaharčenoka kā komandas trenera. Palīdzēja Gints Zaharčenoks, Liene Bundzinska un Sanita Slaktere. «Izlase mums bija liela un, lai tiktu ar visu galā, bija jāsakārto arī loģistika un daudzas citas jomas. Paldies visiem vecākiem par atbalstu,» teic A. Slakteris.

Ūdens motosporta pārstāvjiem šogad priekšā vēl divas sacensības – Latvijas ātrumlaivu čempionāta posms Liepājā 17. septembrī un Jūrmalā 24. septembrī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.