Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķenieks Toms Edušs mājas trasē izcīna trešo vietu

Baušķenieks Toms Edušs nedēļas nogalē “Mūsa Raceland” trasē Eiropas autokrosa čempionāta sacensībās “National 2000” klasē izcīnīja trešo vietu, vēsta sacensību organizētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

T. Edušs pastāstīja, ka sestdien bija jāveic brīvie treniņi un norisinājās laika kontrole. “Sacensību formāts šoreiz bija mazliet atšķirīgāks kā ierastajā Latvijas čempionātā. Sacīkstes bija jāsāk ar labu laika kontroles braucienu, kas arī izdevās – uzrādīju ātrāko laiku. Taču pirmajā kvalifikācijas braucienā nepadevās starts no pirmās vietas. Pēc kontaktiem ar konkurentiem automašīnai brauciena laikā atvērās motora pārsegs un, īsti neredzot, kur braukt, nobraucu vienu apli par maz. Starts nepadevās arī svētdien, otrajā kvalifikācijā finišēju kā ceturtais,” notikumus ilustrē T. Edušs.

Foto: Raimonds Volonts

Viņš atklāja, ka uz trešo kvalifikāciju, lai uzlabotu savu pozīciju, tika izlemts nomainīt riepas. “Tā bija pareizā izvēle, jo starts izdevās un atbraucu trešais. Finālā startēju no pirmās rindas ārējās malas, taču pirmā līkuma burzmā tiku izspiests ārmalā un atkritu līdz beidzamajai vietai, bet septiņu apļu laikā izvērtās spraigas cīņas ar konkurentiem un izdevās aizcīnīties līdz trešajai vietai,” stāsta T. Edušs.

Foto: Raimonds Volonts

Viņš spriež, ja būtu ātrāk trāpījis ar riepu izvēli, tad, iespējams, finālā būtu bijusi labāka starta pozīcija. “Tāpat esmu priecīgs par sasniegto pjedestālu mājas trasē! Paldies rīkotājam un tiesnešiem par labi noorganizētām sacensībām, kā arī paldies tētim un draugiem Robertam, Emīlam un Kristapam, kuri bija labi sagatavojuši mašīnu un visiem līdzjutējiem, kas bija klāt uz vietas, jo varēja just viņu atbalstu! Šogad plānos ir mēģināt startēt visus šī gada paredzētos posmus Bauskā, kā arī vēl kādu atsevišķu posmu Latvijas čempionātā,” tā T. Edušs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Raimonds Volonts

“National 2000” klasē uzvarēja Dāvis Ūdris, bet otrais bija Dainis Zvagins.

Eiropas autokrosa čempionāta otrajā posmā “SuperBuggy” klasē Latvijas sportists Ervīns Grencis izcīnīja trešo vietu. Ātrākais finālbraucienā bija Robērs Tels no Francijas, bet otrajā vietā finišēja Zdeneks Antonijs no Čehijas.

“JuniorBuggy” klasē uzvarēja Malons Fejads no Francijas, visa brauciena garumā sīvi konkurējot ar Martinu Kolomiju no Čehijas, kurš ieņēma otro vietu, bet trešajā vietā ierindojās Čehijas autosportiste Eliška Plna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Buggy 1600 klasē” neveiksmīgas sacensības izvērtās Latvijas sportistiem. Pusfinālā Andris Kuļikovskis nefinišēja, bet Mikus Neško iekļuva vairākās sadursmēs, finišēja, lēni braucot, un finālā nepiedalījās.

Pirmo vietu ieņēma Remo Kobrass no Austrijas, otrais finišēja Barts van der Putens no Nīderlandes, bet trešajā vietā ierindojās Jakubs Novotnijs no Čehijas.

“CrossCar” klasē uzvarēja Davids Mea no Francijas, bet otro un trešo vietu ieņēma spāņi, attiecīgi Ivans Pinja Činčilja un Aress Laoss Ruvio.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Markuss Ūtēns ierindojās 10.vietā, Kristians Grencis – 24.vietā, bet autosporta debitants Markuss Ozoliņš sestdien iekļuva sadursmē un pieņēma lēmumu svētdien sacensībās nepiedalīties.

Foto: Raimonds Volonts

“Sacensību organizēšana ir smalks process, katrreiz tie ir citi izaicinājumi un jauna pieredze. Šogad visa komanda pierādīja, ka esam auguši un cēluši sacensību kvalitāti. Paldies katram no komandas, kas palīdzēja noorganizēt šos autokrosa svētkus, saglabāt tradīcijas. Autokross ir bīstams un spraigs un tieši tādēļ tas cilvēkiem patīk, dinamiskas cīņas, īsi braucieni. No sacensību drošības – pirmais aplis un pirmais līkums ir visbīstamākie, un finālbraucienos, protams, var just – uzvarēt grib visi,” pauž Jānis Bergs, FIA Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs.

FIA Eiropas autokrosa un Cross Car čempionāta 2. posma atklāšanas ceremonija ar Bauskas novada dejotājiem, avio šovu un dalībnieku parādi. Video: publicitātes video

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Mums te pilns novads ar bagija braucējiem,kuri te sevi visu laiku slavina….Kur jūs esat,ka nestartējāt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.