Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bausku darba vizītē apmeklēs Čehijas vēstniece Jana Hinkova

18. aprīlī Valmieras novada pašvaldībā viesojās Čehijas Republikas vēstniece Jana Hinkova. Strenču apvienības vadītājs Jānis Pētersons, Čehijas Republikas vēstniece Jana Hinkova, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Jānis Olmanis. Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 25. aprīlī, darba vīzītē Bauskā ieradīsies ārkārtējā un pilnvarotā Čehijas Republikas vēstniece Latvijas Republikā Jana Hinkova. Apmeklējuma mērķis ir iepazīt Bauskas novadu, ar iespējām izveidot perspektīvu sadarbību ar čehu partneriem un lai noskaidrotu investīciju iespējas, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispirms vēstniece J. Hinkova tiksies ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, pēc tam apmeklēs Bauskas 2. vidusskolu, kur ielūkosies mācību procesa vidē un iepazīsies ar pašvaldības īstenotajiem projektiem mācību vides modernizēšanai, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Iepazīstot Bauskas pilsētas uzņēmējdarbības vidi, vēstniece Jana Hinkova viesosies uzņēmumā SIA „Baltic Dairy Board”. Uzņēmums dibināts 2008. gadā.  No 2008. līdz 2015. pamatdarbība saistīta ar svaigpiena loģistikas pakalpojumiem  un citu piena produktu iegādi un izplatīšanu. 2015. gadā uzņēmums atvēra jaunu sūkalu/piena  olbaltumvielu un augstas pievienotās vērtības produktu rūpnīcu Bauskā.  Rūpnīca  ir viena no lielākajām piena/sūkalu olbaltumvielu ražotājām Ziemeļeiropā, izgatavojot  apmēram 8000 t  proteīna pulvera gadā.

Vēstniece dosies arī uz Bauskas novada uzņēmumu SIA “Gusto”,  kur ražo dabīgo kosmētiku no dabiskas izcelsmes izejvielām.

Vizītes noslēdzošajā daļā vēstniece ieradīsies Bauskas pilī, kur atklās izstādi „UNESCO Čehijas mantojums” – „Stilu nav iespējams aprakstīt, stils ir jāredz”.  Izstādē eksponētas planšetes ar fotoattēliem un īsu informāciju par sešpadsmit UNESCO mantojuma pieminekļiem, tai skaitā ar romānikas stila sv. Prokopija baznīcu Tršebīčā, gotikas stila pērli – Vladislava zāli Prāgas pilī, sv. Barbaras katedrāli Kutna Horā, Telčas un Litomišlas renesanses pilīm, Kromerižas baroka pili ar dārza ansambli un vienu no pazīstamākajām historisma stila pilīm Čehijā – Lednici.  Arī slavenās Telčas un Litomišlas pili Čehijā rotā līdzīgi sgrafito tehnikā veidoti ornamenti, kādi redzami Bauskas pils fasādē. Izstādi sagatavojusi Čehijas mantojuma kopienu asociācija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.