Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bausku turpina ietērpt svētku tērpā; rotājumi šogad izmaksās 24 327 eiro

Pagājušajā nedēļas nogalē Bauskas Rātslaukumā iemirdzējās novada galvenā egle, pilsētvidē vietu ieņēma jauni rotājumi, bet pārsteigumi vēl gaidāmi, jo nākamajā nedēļā Bauskas uzpošana svētkiem turpināsies, apliecināja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētniekus un viesus satiksmes rotācijas apļos priecē dekoratīvie sniegavīri. Seši lielie un pieci mazie sniegavīri iegādāti par 9624 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Dekorācijas ir izgatavotas no stiklplasta – stipra, elastīga un izturīga materiāla, kas ir noturīgs visos laika apstākļos. Pie novada domes administratīvās ēkas izvietots izgaismots adventes vainags, kas iznomāts par 1490 eiro (bez PVN).

Ņemot vērā iedzīvotāju vēlmi, tumšajā laikā Bauskas pilskalna parkā ir iedegtas lampiņu virtenes.

Ielu apgaismojuma stabu dekorus, vēlākais nākamās nedēļas vidū, plānots uzstādīt Dārza, Salātu, Plūdoņa, Uzvaras, Kalna, Rīgas un Zaļajā ielā, kā arī uz Mūsas tilta. Bauskas novada pašvaldībā norādīja, ka svētku rota paredzēta arī Karpa dārzam, kā arī laika gaitā plānots nomainīt dekoru pie novada domes un papildinājums nāks klāt Rātslaukumā, taču, kas tieši te parādīsies, tika paturēts noslēpumā, lai iedzīvotājiem būtu pārsteigums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 18. decembra trīs vietās Bauskā pakāpeniski iemirdzēsies pilsētvides gaismas objekti. 18. decembrī spožāk iemirdzēsies Bauskas rātsnams, 19. decembrī tiks iedegta gaismas instalācija pie Bauskas novada domes ēkas, bet 20. decembrī darbību uzsāks objekts zaļajā laukumā pie Pasta ēkas (Slimnīcas iela 9A). Gaismas objektus pilsētvidē būs iespējams apskatīt līdz 1. janvārim.

Kopējās Bauskas rotāšanas izmaksas ziemas saulgriežiem ir 20 105,74 eiro bez PVN (24 327,95 summa ar PVN).

Jāmin, ka aizvadītajā Bauskas novada domes sēdē tika skatīts jautājums arī par Bauskas noformējumu svētku reizēs. Deputāte Inita Nagņibeda domes sēdē emocionāli uzrunāja klātesošos: «Šodien ir 30. novembris, Latvijas valsts patriotiskā mēneša pēdējā diena. Ir uzsnidzis balts sniegs, bet tas nespēj nosegt to rūgtumu, kas ir ik uz soļa. Pilsētā uz ielas mani uzrunā iedzīvotāji un vaicā, kāpēc Bauska bija tik pelēka un nebija nekādas svētku rotas, sagaidot mūsu valsts 105. gadadienu,» pauda I. Nagņibeda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa interesējās, vai ir domāts turpmāk par vienotu koncepciju, kā novada centru – Bausku – sakopj dažādu svētku rotā. «Manuprāt, šo atbildību uzticēt vienai apvienības pārvaldei ir par šauru. Ja Bauska ir novada centrs, par to būtu jādomā plašāk. Sanāk kopā vides mākslinieki, dizaineri, arhitekti, un top vienota koncepcija jau gadam uz priekšu,» priekšlikumu izteica I. Nagņibeda.

Savukārt deputāte Ināra Pētersone atgādināja, ka šim domes sasaukumam, sākot darbu, tika akcentēts, ka nepieciešams cilvēks, kurš konceptuāli lūkojas uz novadu kopumā. «Joprojām budžetā nav iekļauta šāda vakance, nav arī atvēlēts finansējums ārpakalpojumam. Lai nav tā, ka tagad uz Ziemassvētkiem saņemsies, bet nākamgad būs atkal tas pats. Tās pašas puķu dobes pilsētā – es neesmu nekāds lielais speciālists, bet tās ir haotiskas, jo stāda pilnīgi jebko, bez nekāda koncepta. Te nav naudas jautājums, bet speciālista, kas saprot no tām lietām,» uzsvēra I. Pētersone.

Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs atzina, ka valsts svētku laikā pilsēta varēja izskatīties gan krāšņāka, gan patriotiskāk noformētāka. «Nekavējoties pie priekšsēdētāja tika izrunāts šis jautājums. Iesaistījās ne tikai apvienības pārvaldes, bet arī Bauskas kultūras centra pārstāvji, mākslinieku aprindu speciālisti, kā arī tika atvēlēts attiecīgs finansējums, lai tūlīt jau nākamajos svētkos pilsētu darītu daudz krāšņāku un iedzīvotājiem baudāmāku. Es gribu cerēt un paust, ka turpmāk nekas tāds neatkārtosies,» domes sēdē norādīja I. Romānovs.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks informēja, ka Bauskas pilsētas nodaļā darbu sākusi dārzniece, tāpat darba grupās spriests, ka nākamā gada budžetā tiek iestrādāts papildu finansējums svētku noformējuma iegādei ne tikai Bauskā, bet arī citās Bauskas novada teritorijās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (34)

 1. Es Liepājā redzēju pirms jau gadu gadiem šos sniegavīrus, tur tikai bija sniegavīru ģimenes – ar hūti paps, ar sarkano cepuri mammuks, bet sīkais ar zilo mici. Mums ģimene tik uz Rimi laukuma, laikam nauda beidzās un bija jāatspoguļo sabiedrības nepilnās ģimenes – tēvs ar bērnu vai māte ar bērnu. Īsti nevar saprast uz kurieni tie sniegavīri skatās. Nu nav tā mākslinieka pilsētā, laikam jau dārzniece arī nepalīdzēs. Un egles arī piestiķētas klāt tik mazas mazītiņas bez nekāda koncepta. Bet kur tad Bauskā te kādu konceptu sagaidīsi? Aizeju uz Rātslaukuma izslavēto Ziemassvētku tirdziņu tur desmit tirgotāji un pirkt nav ko. Žēlīgi, pavisam žēlīgi Bauska!

  19
  23
 2. Skatījos interviju par Jelgavu, gan jau normālās pilsētās visās tā dara, noņem 18. novembra rotājumus un uzreiz ķeras pie Ziemassvētku dekoriem. Taču Bauskā jau nebija, ko noņemt jo dekoru valsts svētkos nebija. Tagad arī izskatās kaut kā pie apgaismojuma stabiem bija spējīgi dažas saulītes pielikt Kalna ielā. Pārējos liks laikam Jaunajā gadā vai uz Pareizticīgo Ziemassvētkiem 🙂 Var jau visādi solīt, ka nekas tāds neatkārtosies, bet nu nav tās kārtības tur tajā pašvaldībā.

  24
  1
 3. Mazpilsēta ir tāda vairāk senioriem paredzēta,lai sagaidītu mūžību,nav dinamiska nedz interesanta,tas ir zināms tāpat,līdz ar to daudzi izvēlas arī tur nedzīvot,diži par ko apvainoties tur nav tie ir tikai acīmredzami fakti!

  15
  7
 4. Jūs baušķinieki vispār zinājāt,ka Bauska ❤️visskaistākā pilsēta Latvijā❤️un nerakstiet sliktus komentārus. Ziemassvētki tuvojas ❄️☃️🌲

  27
  9
 5. Bija rakstits, ka pirmajā tirdziņā būs 20 tirgotāji. Nu visi laikam netika, vai padevās uz citu tirgu

 6. Sniegavīri bezgaumigi izlikti,pilseta tumša un svetku gaisuma nekada. Labi, ka ir sniegs!

  12
  12
 7. Tad vismaz sāk atcerēties, ka ZS tuvojas un kaut kādus rotājumus vajag, bet vai tad vainaga īre 1490 eiro nav pa dārgu? Vai pa tādu naudu nevar nopirkt pasūtīt tādu vainagu? Izklausas ka nominiekam atdeve 90% par iznomāšanu 😀

 8. Aizej gan paskaties vainagu, es vakar aizdevos deviņos no rīta, bet redz otrās adventes svece nedega. Nezinu gaidīja Okmaņa komandu vai kādu citu, bet vel pagātnē dzīvojās. Vēl.jau gribot parsteigumus sagadat varbut zaļu pūķi noliks domes priekšā?

  11
  1
 9. Bija tik vien spējīgi kā sešas saulītes uzlikt uz Kalna ielas pie apgaismes stabiem, nedavilka pat līdz kultūras centra durvīm. Treša advente jau būs un Bauska joprojām tumsā. Tūlīt sniegs nokusīs un būs tumšs kā buļļā paka….

  6
  2
 10. Nopietni?! Tas vainags par 1800?! Un piedevām iznomāts?????!!!!!!! Ja nauda nav no personiskā maka, tad var tērēt?

  13
  2
 11. Kà atgādinājumu mērnieka varonību un viņa nedeidzamajām cīņām ar zaļo pūķi

  2
  1
 12. Un tā – sausais kopsavilkums. Vieni kritizē, citi kritizē tos, kas kritizē, jo nekad neesot labi. Bet fakts paliek fakts – pilsētā galīgi nav vienotas koncepcijas, greznojumi tiek uzstādīti haotiski, tāda sajūta, ka pamodās, ups, te var kaut ko! Šķūnītī vēl viena virtene ir. Liekam! Juku jukām, Ziemas saulgriežu zīmes, baznīcas Adventes vainags, jautrie sniegavīri – pa smuko! Zaļais Adventes vainags pie Domes – apsnidzis. Labi, ka izlasīju, ka zem sniega ir vainags, domāju – tikai sveces. Tādās reizēs jādomā, ka var uzkrist sniegs un tad dekorējums nebūs redzams vai saprotams. Sniegavīri tiešām jauki, lai kurā virzienā arī skatītos un kādas vērtības reklamētu. Bet vislielākais prieks, protams, par dārznieci, kas pieņemta tagad – viskarstākajā laikā!!! Bet, meklējot pozitīvo, varbūt dārzniece apzinās visas stādījumu dobes un zīmēs rakstus līdz stādīšanas sākumam? Urbāņi solīja sākt vest sniegu? Pēc tam, kad Bricis solīja, ka šonedēļ būs plus 7? Varbūt pabeigsiet vest lapu maisus, kas sakrauti pilsētā? Bet nē, pagaidīs, kāmēr maisiem sāks mest virsū egles! Tad pavasarī visu kopā…

 13. vien tantiņai Bauzes tirgū ne viens pusotru tūkstoti par Adventes vainagu nemaksās, lai arī cik lielu to vainagu viņa mēģinātu uztaisīt, arī drāšu pinumu klātpieliekot, ja vien būtu tāds pieprasījums.

  6
  1
 14. Paldies Okmanim par Sniegavīriem, par sniegu, par sauli un zvaignēm. Paldies, ka esi! Un galvenais neaizmirsti balotēties uz nākošo sroku!

 15. Vai tad mērniekam joprojām kāre uz spirtoto? Tāds sārtvaidzis izskatās? Tad jau pavisam noteikti zaļais pūķis pie domes jāliek!!! Kā tad tā citus var atlaist par glāzītes cilāšanu, bet šis pa kluso to lietu dara?

 16. Bet Bricis sola, ka sniegs no Bauskas pazudīs. Tad varbūt Okmanis var nodrošināt un reanimēt apklusušos vietējās Dirdu trases sniega lielgabalus, lai vismaz kādu gaišumu Bauskai dod.

 17. Šodien 13.dec.nu kur tad ir tie ielu rotajumi? Vecos pat nevar salabot un uzlikt. Ja sniegavīri ir smuki bumbulīši. Bet Karpa dārzs Darza iela Salātu iela Rigas iela tuksums. Tikko radio pat runaja ka Baauskas iedzivotaji gaida gaida un ……..un Okmanis atkal atrunājās.

 18. Neliek rotājumus – slikti… liek rotājumus – arī slikti.. Ved sniegu – slikti, neved – arī slikti. Nu jau paši vairs nezin ko tad īsti grib. Sniegavīriņiem nav nekāda vaina – visi uzreiz priecīgi – gan lieli, gan mazi. Man patīk.

 19. Nē nu skaisti tie stabi izdekorēti, bet ir viens bet , kāpēc tik šķidri uz viena ir uz otra nav un tā vairākas vietas Rīgas iela vispār ne kādas noskaņas nav ne uz viena staba , nerunājot ka vakaros tiek izslēgtas gaismas uz šis ielas un ir tumša tas bēdīgi

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.