Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bažījas par Uzvaras pamatskolas nākotni

Ar joni tuvojas jaunais mācību gads, bet skolēnu vecāki Gailīšu pagastā ir nobažījušies par izglītības kvalitātes nodrošināšanu Uzvaras pamatskolā un pašas izglītības iestādes nākotni. «Drīzumā skolas solos atgriezīsies audzēkņi, bet nav zināms, kas Uzvaras pamatskolā mācīs angļu valodu un latviešu valodu, pedagogu trūkums ir darījis savu. Bērns izglītojas devītajā klasē, un šie priekšmeti ir svarīgi. Tas nozīmē, ka viņš ir jāsūta uz Bausku, bet Uzvaras skolu varēs slēgt bērnu trūkuma dēļ. Vai pašvaldība var komentēt, kā risinās pedagogu trūkumu lauku skolās? Kā šajās skolās izglītības nodaļa domā nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu? Vai iztrūkstošo mācīs attālināti, ja reiz ir pedagogu trūkums?» interesējas Uzvaras iedzīvotāja Inese.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka pašvaldības izglītības nodaļa līdz 18. augustam apkopo aktuālāko informāciju. Līdztekus tam katras izglītības iestādes vadītājs veic lielu darbu, lai nodrošinātu mācību procesa norisi no 2023. gada 1. septembra, tai skaitā arī pedagogu nodrošinājumu skolās. «Arī pašlaik pedagogu sastāva komplektēšana ir aktīvā procesā, un nav pamata apgalvot, ka netiks nodrošināts kvalitatīvs mācību process jaunajā mācību gadā.

Tāpat neesot korekti apgalvot, ka pašlaik (domāts uz šī gada 14. augustu) kādu no skolām nāksies slēgt pedagogu trūkuma dēļ vai netiks nodrošināts pilnvērtīgs mācību process, kā arī ir pāragri spriest par pedagogu trūkumu lauku skolās. Līdz mācību gada sākumam vēl ir vairāk nekā divas nedēļas, līdz ar to pietiekami daudz laika, lai nokomplektētu nepieciešamo pedagogu skaitu skolās,» norādīja pašvaldībā.
Izglītības nodaļa savas kompetences ietvaros sadarbojas ar izglītības iestādēm un to vadītājiem, palīdzot risināt dažāda veida jautājumus un sniedzot atbalstu.

Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļa vērš uzmanību, ka par izglītības kvalitātes nodrošināšanu skolā primāri atbild skolas direktors, līdz ar to konkrētos neskaidrību jautājumos vecākiem vai citiem interesentiem vispirms ar konkrētiem jautājumiem par aktuālo situāciju skolā būtu jāvēršas pie konkrētās skolas direktora. Pagaidām nevienas izglītības iestādes vadītājs nav vērsies izglītības nodaļā pēc atbalsta kadru jautājumu risināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Attālinātu mācību izmantojums, lai realizētu kāda mācību priekšmeta saturu, pieļaujams tikai atbilstoši Ministru kabineta noteikumos «Attālināto mācību organizēšanas un īstenošanas kārtība» noteiktajam, kas cita starpā paredz, ka attālinātās mācības neorganizē 1. un 2. klases izglītojamiem, tai skaitā profesionālās ievirzes izglītības programmās, speciālās pamatizglītības programmās izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem un speciālās pamatizglītības programmās izglītojamiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem.

Savukārt 3. klasei var īstenot līdz pieciem procentiem no plānotā mācību stundu skaita mācību priekšmetos mācību gadā, 4. līdz 6. klasei var nodrošināt līdz desmit procentiem no plānotā mācību stundu skaita mācību priekšmetos mācību gadā, 7. līdz 9. klasei var īstenot līdz 15 procentiem no plānotā mācību stundu skaita mācību priekšmetos mācību gadā, bet 10. līdz 12. klasei – līdz 20 procentiem no plānotā mācību stundu skaita mācību priekšmetos (kursos) mācību gadā,» skaidroja Bauskas novada izglītības nodaļā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Tieši Tāpēc pašvaldībai ir jādomā par normālu atbalstu pedagogiem -noņēma atvaļinājuma pabalstus utml. bonusus, kas, lai arī nebija lieli, tomēr rādīja pašvaldības attieksmi pret skolotājiem. Tagad palikušas tikai tukšas, saldsērīgas, apcerīgas un glupas runas pasākumu atklāšanas pasākumos. Un viss. Nebūs jau ātri , kas apmeklē tās konferences un sanāksmes. Runās un prezentēs paši sev.

  25
  3
 2. Pirmo reizi dzirdu, ka tiek apkopota informācija par pedagoģisko nodrošinājumu skolās. Kura speciāliste to dara? Vēl jau nav iesniegts solītais eksāmenu rezultāti vērtējums. Ko darīt? Jāgaida vien būs.

  12
 3. Par ko īsti raksts? Var taču vērsties pie skolas vadības ar jautājumiem, ja tādi ir radušies, nevis spekulēt kas būs vai būs, ja būs. Bauskas dzīve laikam arī sākusi vākt “klikšķus”, jo lieli virsraksti, bet nesaturīgi raksti.

  20
  2
 4. Man ļoti patīk pašvaldības teikums vēl ir divas nedēļas, laika daudz. Padomājiet, vai šādi var atbildēt kompetenta persona? Ja skolotāju neatrada visu vasaru, tagad divās nedēļās atradīs. Murgs, nevienu, izņemot skolas direktori un vecākus, tas neinteresē. Pašvaldība laimīga, nebūs skolotāju, vecāki izņems bērnus un uz Bausku prom, lauku skola aizslģsies pati.

  8
  1
 5. Es ņemšu bērnus ārā.Vedīšu uz Rundāli.Uzvarā nav perspektīvas.Neko darīt.Īslicē arī tas pats.

  2
  1
 6. Perspektīva ir tikai 2. vidusskolai. Būvē un remontē, remontē un būvē. Turpat arī internāts-infekcijas slimnīca.

 7. Nākamreiz ieteiktu redaktoriem likt arī uzvārdus, lai pēc tam nebūtu pārmetumi un netiktu aiz muguras aprunāti cilvēki kas nav ar šo rakstu saistīti😞

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.