Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baznīcu naktī Iecavas evaņģēliski luteriskajā dievnamā izskan «Dzīvības perkusija»

Garīgās kultūras notikums «Baznīcu nakts» norisinājās desmito reizi, un 27.maijā Bauskas novadā bija atvērtas 12 baznīcas, liecina reģistrācijas dati vietnē «baznicunakts.lv». Katrā no baznīcām bija sagatavota daudzveidīga programma, tēma šogad – «Dzīvība».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» apmeklēja pasākumu Iecavas ev. luteriskajā baznīcā, kur 27. maijā izskanēja koncerts «Dzīvības perkusija». Dziedāja vokālais ansamblis «Eternum», muzicēja Iecavas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, pirmoreiz te uzstājās skolas pūtēju orķestris. Pēc koncerta turpinājās sarunas ar lektoriem par dažādiem Dzīvības aspektiem.

Iecavas mūzikas un mākslas skolas orķestris (vadītāja Baiba Kuzmina) pirmoreiz koncertē ārpus skolas telpām. Flīgelhorna solo – Artūrs Kuzmins. Foto: Māris Krūmiņš.

Baznīcu nakts koncertprogrammu Iecavas ev. luteriskajā baznīcā vadīja Artūrs Kuzmins, kurš iesaistījies arī Iecavas mūzikas un mākslas skolas orķestrī, spēlē flīgelhornu.

Tā kā šogad Baznīcu nakts tēma ir “Dzīvība”, arī koncertprogrammu tā caurvija. „Lai dzīvība pastāvētu, ir jābūt ķermenim un sirdij, kas spēj just un mīlēt,» baznīcā kuplā pulkā sanākušos iecavniekus un viesus uzrunāja Artūrs. Viņš turpinājumā nolasīja dzīvesbiedres Baibas Kuzminas, kas ir pasniedzēja Iecavas mūzikas un mākslas skolā, rakstītu dzīvību apliecinošu dzejoli, kurā ir arī rindas: «Divdūjiņas, kas gaisā skrien,/ Uzskrieniet, uznesiet ziņu!/ Šeit lejā vēl kustība notiek,/ Šeit lejā – dzīvība ir.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Dzied ansamblis «Eternum». Foto: Māris Krūmiņš.

Ansambli «Eternum» vada Žanna Stankeviča. Tajā dzied arī Iecavas evanģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Kaspars Svirskis un priekšnieka vietniece Dace Pundiņa.

Dace Pundiņa un Artūrs Kuzmins muzicē arī Iecavas MMS pūtēju orķestrī, kuru tikai pirms gada nodibinājusi un vada saksofona spēles skolotāja Baiba Kuzmina. Artūrs piemin, ka Baznīcu nakts koncerts Iecavas dievnamā ir Mūzikas un mākslas skolas orķestrim pirmais ārpus skolas telpām. Un tas bērniem un jauniešiem sniedz gan nepieredzētas emocijas, gan nebijušu pieredzi. Emocijas bija arī sanākušo apmeklētāju sejās.

Artūrs Kuzmins ir profesionāls mūziķis, kura darba vieta ir Nacionālo Bruņoto spēku štāba orķestris. Pats ir jelgavnieks, mācījies gan pie Agra Celma, gan Raita Ašmaņa, pēc tam studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā trompetes spēli. Kā jau minēts, Artūrs muzicē arī Iecavas MMS pūtēju orķestra sastāvā, spēlē trompetes paveidu – flīgelhornu, ir orķestra mūzikas aranžiju autors. „Bauskas Dzīvei” viņš atklāj, ka ir arī dalībnieks mūziķu apvienībā „Vintāža”, kas veido muzikālas restaurācijas no pagājušā gadsimta spožākajiem darbiem latviešu estrādes mūzikā. Kā pats teic, «renovējam veco estrādi jaunās skaņās».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Kuzmina dzīvesbiedre Baiba vairākus gadus ir spēlējusi Jelgavas «Big Band» Raita Ašmaņa vadībā un ar šo sastāvu piedalījusies daudzos koncertos, starptautiskos konkursos un festivālos. Piedalījusies arī vairākos Dziesmu svētkos dejojot, dziedot un arī muzicējot dažādos orķestru sastāvos. Pašlaik aktīvi muzicē Latvijas Republikas  Zemessardzes orķestrī, ir saksofona spēles skolotāja un Iecavas mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra dibinātāja un vadītāja.

Iecavas ev. lut. dievnamā Baznīcu nakts pasākumā 27.maijā. Foto: Māris Krūmiņš.

Iecavas ev. lut. draudzē oficiāli reģistrēti 500 draudzes locekļi, teic draudzes priekšnieks K. Svirskis, regulāri dievkalpojumus apmeklē un iesaistās ikdienas darbā ap 50 aktīvo cilvēku. Iecavas luterāņu baznīca celta 1641. gadā. Celtne diemžēl stipri cietusi Otrajā pasaules karā, sekas joprojām redzamas. Draudze daudz strādā, lai atjaunotu baznīcu, nepieciešamākais ir uzlikt jaunu jumtu, finanšu līdzekļu piesaistei raksta un iesniedz projektus dažādās programmās, diemžēl pagaidām šāda nauda nav sameklēta.

Iecavas ev. lut. draudzes mācītājs Rolands Radziņš un draudzes priekšnieks Kaspars Svirskis pie sienas gleznojuma «Ticība, cerība, mīlestība». Foto: Māris Krūmiņš.

Kaspars Svirskis ar lepnumu rāda vienu no paveiktajiem darbiem – izremontētajā sakristejas telpā izveidoto sienas gleznojumu «Ticība, cerība, mīlestība» (270 x 305 cm; akrils, laka). Tā autore ir Ļvivas apgabalā Ukrainā dzimusī un Latvijā izglītojusies un joprojām te dzīvojošā māksliniece Olena Kažoka. Sižets ir ainava, kurā Bībeles tēli apvienojas četros gadalaikos un četrās dabas stihijās. Trīs asteres darba labajā apakšējā daļā simbolizē ticību, cerību un mīlestību – svēto Trīsvienību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Draudzes mācītājs Rolands Radziņš pauda prieku, ka Baznīcu nakts sarīkota kristiešiem īpaši nozīmīgo Vasarsvētku priekšvakarā. Viņš aicina rast saskaņu ar sevi gan ikdienas dzīvē un darbos, gan to meklēt arī baznīcā.

Pēc koncerta Iecavas ev. lut. baznīcā sarīkojums turpinājās, notika sarunas ciklā par tēmu «DZĪVĪBA» ar izcilām personībām – teologu, atvaļinātu Nacionālo Bruņoto spēku kapteini Uģi Brūkleni, filoloģi Dženitu Brūkleni un ārsti-reanimatoloģi Baibu Pauliņu. Sarunās tika aicināts paraudzīties uz Dzīvību no ļoti dažādiem aspektiem. Pēc tam plkst. 21 visi vienojās kopējā lūgšanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.