Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mācītājs: Baznīcu nakts ir iespēja cilvēkiem ienākt dievnamā, nebaidoties pārkāpt tradīcijas

Kristīgais kultūras notikums «Baznīcu nakts» šogad norisināsies sestdien, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums «Atvērto baznīcu diena» – vairāk nekā 170 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10 līdz 22 un ilgāk. Dievnami, kuri būs atvērti, ir atzīmēti notikuma kartē – www.baznicunakts.lv, informē Jurģis Klotiņš, kultūras notikuma «Baznīcu nakts» komandas pārstāvis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baznīcu nakts šogad Latvijā notiks jau devīto reizi. Ekumeniskais dažādu kristīgo konfesiju draudžu kopīgi veidotais notikums tradicionāli norisinās no pulksten 18 līdz 24. Baznīcu nakts aicina ikvienu iepazīt tuvāk kristīgo kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumu – pieredzēt Dieva radīto skaistumu Latvijas baznīcās, satiktajos cilvēkos un katram savā dvēselē. Šogad notikuma vienojošā tēma ir vārdi no Bībeles: «Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem.» (5. Mozus: 4:9) Tie aicina pārdomāt kristīgās ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, kā arī ģimenes saišu un draudzes kopības nozīmi cilvēka dzīvē, informē rīkotāji.

Kartē Baznīcu nakts mājaslapā – www.baznicunakts.lv – ir apkopotas ziņas par dievnamiem, kas būs atvērti un piedalīsies abos notikumos. Ikviena draudze ir aicināta savu dievnamu turēt atvērtu no pulksten 10 līdz vismaz 22. Taču ne visur tas būs nodrošināts, tādēļ interesentiem jāseko informācijai https://baznicunakts.lv/#programma.

Plānots, ka baznīcās, kur ir tāda iespēja, pulksten 12, 18 un 22 zvanīs zvani. Savukārt pulksten 21 vienā laikā visās baznīcās atskanēs tēvreize un tautas lūgšana «Dievs, svētī Latviju!».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Erlands Zaluckis, Bauskas kristīgā centrā «Jaunā dzīve» draudzes pārstāvis, teic, ka «Baznīcu nakts ir domāta visiem, arī jauniešiem». Bērni varēs darboties radošajās darbnīcās, jaunieši paskatīties videoklipus, būs arī sportiskas aktivitātes – tenisa, futbola, gaisa hokeja galdi. «Draudzē ir daudz jauniešu, būs iespēja viņus iepazīt. Svarīgi lauzt stereotipus par Dievu un draudzi, ikvienam būs, ko darīt, lai atnāk un paskatās paši, kā ir īstenībā! Varēs uzdot jautājumus, noskaidrot atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem. Būs liecības par to, ko Dievs kāda dzīvē darījis. Var paņemt līdzi draugu, radu, lai kopā piedzīvotu ko jaunu un interesantu!» tā draudzes pārstāvis.

Budbergas Svētā Pāvila luterāņu baznīcas mācītājs Juris Morics uzskata, ka baznīcai jābūt atvērtai, «jānotiek koncertiem, jo mūzika un nošu pieraksti sākotnēji ir radušies baznīcā. Ja kāds meklē «velnu», tad jau atradīs to jebkurā vietā».

«Baznīcu nakts ir iespēja cilvēkiem ienākt baznīcā, nebaidoties pārkāpt tradīcijas, kas patiesībā nav galvenās – svarīgākais ir atvērt sirdi Dievam. Baldones baznīcā, kurā kalpoju, ugunsgrēks izjauca nodomus, Budbergas draudzes padomes loceklis Artis Červinskis uzņēmās iniciatīvu iesaistīties šajā pasākumā. Darīsim, lai viss būtu atvērti un gaiši. Lai arī Budberga nav tik tuvu, ikviens ir aicināts!» teic J. Morics.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Tās ideja nākusi no Austrijas, kur pirms vairāk nekā desmit gadiem notika pirmais šāds kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums «Baznīcu nakts fonds».

Baznīcu nakts Bauskas novada draudzēs

@ Bauskas Sv. Gara evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10 līdz 24, plkst. 14 – 16 radošās darbnīcas bērniem baznīcas pagalmā, sadraudzība un uzkodas,
plkst. 21.05 – 22 slavēšana un liecības, piedalās mūziķis un dziedātājs Pēteris Upelnieks. Visas dienas garumā būs iespēja ieklausīties mūzikā un Bībeles lasījumos, kā arī iepazīties ar altāra restaurācijas norisi un rezultātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

@ Bauskas kristīgajā centrā «Jaunā dzīve» būs bērnu rokdarbi un spēles pusaudžiem, draudzes vēstures prezentācija, aizlūgšanas, ekskursijas draudzes ēkā, kā arī prezentācija Ukrainas palīdzības projektam. Būs iespēja aprunāties ar draudzes cilvēkiem par dzīvē svarīgiem un grūtiem jautājumiem. Draudzes nams būs atvērts no plkst. 10 līdz 22, plkst. 16 – 20 dažādās aktivitātes draudzēs ēkā un pagalmā: iespēja parunāt draudzes kafejnīcā pie tējas ar cienastiem; bērnu rokdarbi un spēles pusaudžiem; mūsdienīgu kristīgu video un sarunu stūris jauniešiem; aizlūgšanas un konsultāciju istaba; iespēja sarunām par svarīgiem un grūtiem jautājumiem ar draudzes komandu; plkst. 20 –21 slavēšanas dievkalpojums, koncerts. Notiks slavēšanas dievkalpojuma translācija tiešsaistē («Facebook» lapā – https://www.facebook.com/newlife.bauska/ un «YouTube» https://ej.uz/subscribe_newlife).

@ Iecavas evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10 līdz 22.
@ Vecumnieku evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10 līdz 22.
Pasākumu translācija tiešsaistē «Facebook».

@ Jaunsaules Svētā Konrāda Romas katoļu baznīca plkst. 10 tiek atvērta individuālai apskatei, lūgšanām, plkst. 12.45 Rožukronis, muzicē – Ilze Kalniņa un Juris Vizbulis,
plkst. 14 Svētā mise, plkst. 15.30 tēja, kafija, plkst. 19 koncerts, muzicē – Sintija Grava un Juris Vizbulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

@ Vecsaules evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10 līdz 22. No plkst. 15 līdz 17 seminārs «Cilvēks mums blakus». Šodienas sabiedrība un tās vajadzības.
1. «Cilvēka ķermenis kā Dieva mājoklis». 2. «Cilvēkstāsti». 3. «Cilvēks nedzīvo no maizes vien» – muzikāls priekšnesums.

@ Budbergas Svētā Pāvila luterāņu baznīca «Facebook» informē, ka no plkst. 10 līdz 22 baznīca būs atvērta individuāliem apmeklējumiem, plkst. 18 mācītāja Jura Morica uzruna, plkst. 18.10 – 19 uzstāsies «Trio JuMaLi» (soliste Jurgita Červinska, čells Māra Lagzdiņa, klavieres Līga Eglīte), plkst. 19 – 20 Baldones evaņģēliski luteriskās draudzes slavēšanas grupa, plkst. 20 – 20.30 dziesminieks Ēriks Loks, plkst. 20.30 – 21 Emīlijas Pavlovskas duets (Ņujorkas, Brodvejas mūziklu augstskolas studente), plkst. 21.10 sadraudzība. Bērniem līdz piecu gadu vecumam būs piepūšamās atrakcijas. Visas dienas garumā būs pieejama silta tēja. No plkst. 18 tiks nodrošināta video tiešraide «@baldonesbaznica» un «@BudbergasLuteranubaznica» «Facebook» kontos.

@ Apmeklētājiem būs atvērta arī Bruknas Kalna svētību kopienas Svēto apustuļu Romas katoļu kapela, kā arī Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

@ Bārbeles evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10 līdz 22. Būs iespēja uzkāpt baznīcas tornī.

@ Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīca būs atvērta no plkst. 10 līdz 24.
@ Valles evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10 līdz 24. Avots: https://baznicunakts.lv/#programma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.