Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Beidzas meža ugunsnedrošais laikposms; šogad Bauskas novadā bijuši seši meža ugunsgrēki

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests ar 12. septembri atcēlis meža ugunsnedrošo laikposmu, kura laikā, atrodoties mežā un purvā, bija jāievēro vairāki aizliegumi. Šogad reģistrēti 355 meža ugunsgrēki, tajos izdeguši 220 hektāri meža zemes, informē Vineta Vilcāne, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja.

Ugunsnedrošā laikposma sākumu un beigas ik gadu nosaka Valsts meža dienests, ņemot vērā laikapstākļus. Šogad tas sākās 2. maijā un noslēdzās 12. septembrī. Ugunsnedrošajā laikposmā spēkā ir vairāki ierobežojumi, piemēram, ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem nedrīkst braukt pa mežu un purvu ārpus ceļiem, atstāt ugunskurus bez uzraudzības.

Neskatoties uz to, ka ir atcelts ugunsnedrošais laikposms, Valsts meža dienests aicina arī turpmāk mežā ievērot ugunsdrošības prasības, jo plaša mēroga ugunsgrēku var izraisīt pat vismazākā dzirkstele. Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests šogad reģistrējis un dzēsis 355 meža ugunsgrēkus. Kopējā uguns skartā platība meža zemē ir 220 hektāri, no tiem 68,5 hektāri ir jaunaudzes. Pērn tika dzēsts daudz lielāks skaits meža ugunsgrēku, izdega arī lielākas platības. 2021. gadā līdz 12. septembrim bija reģistrēts 441 meža ugunsgrēks ar kopējo uguns skarto platību 503 hektāri, no tiem 111 hektāri bija jaunaudzes. 

«Kopumā 2022. gada ugunsnedrošais laikposms vērtējams kā salīdzinoši mierīgs, par to liecina gan ugunsgrēku skaits, gan izdegušās platības. Lai gan vasara bija karsta, pateicoties regulārajiem nokrišņiem, ugunsbīstamība samazinājās,» saka Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Foto: LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs

Šogad lielākie meža ugunsgrēki bija Nacionālo bruņoto spēku Ādažu poligonā, kur izdega 52 hektāri, un Valmieras novada Skaņkalnes pagastā, kur izdega 18 hektāri meža. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad visvairāk meža ugunsgrēku noticis Rīgas un Daugavpils tuvumā. Tas skaidrojams ar to, ka piepilsētu mežos ir liels cilvēku pieplūdums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairumā gadījumu meža ugunsgrēki izcēlušies cilvēku neuzmanīgas, neapdomīgas, kā arī ļaunprātīgas rīcības dēļ. Šogad ļaunprātīga dedzināšana konstatēta 17 gadījumos. Meža ugunsgrēkus izraisījuši arī zibens spērieni, elektrolīniju īssavienojumi, mehānisko transportlīdzekļu iedarbība u. c.

Bauskas novadā šogad mežs dedzis Ceraukstes pagastā 18. aprīlī – divi ugunsgrēki, izdega  0,0296 ha; Vecumnieku pagastā 10. maijā viens ugunsgrēks, kurā izdega 0,12 ha; Iecavas pagastā 26. maijā fiksēts viens ugunsgrēks, tajā izdega 0,19 ha; Vecumnieku pagastā 26. maijā izcēlies viens ugunsgrēks, kurā izdega 0,1 ha; Vecumnieku pagastā 27. augustā fiksēts viens ugunsgrēks, kurā izdega 0,0013 ha, «Bauskas Dzīvei» precizē V. Vilcāne. «Visos šajos gadījumos ugunsgrēku izcelšanās iemesls bija neuzmanīga rīcība ar uguni,» komentē Valsts meža dienesta pārstāve.

Valsts meža dienests izsaka pateicību sadarbības partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, a/s «Latvijas Valsts meži», SIA «Rīgas meži», brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībām par atsaucību un atbalstu meža ugunsgrēku atklāšanā, dzēšanā un uzraudzībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.