Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Beidzies skolēnu vasaras nodarbinātības programmas pirmais mēnesis; par darba plusiem jaunieši min peļņu un pieredzi

Šogad pasākumam «Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs» Bauskas novadā pieteikušies 23 darba devēji, piedāvājot 268 darba vietas, kas ir par 65 darba vietām vairāk nekā 2021. gada vasarā. Līdz 29. jūnijam darbam pieteikušies 394 skolēni, «Bauskas Dzīvi» informē Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas filiāles nodarbinātības organizatore Diāna Dēliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vairākiem skolēniem nodarbinātības pasākumā uzņēmumā «Vides serviss» pienākumi ir durvju un soliņu krāsošana pie daudzdzīvokļu namiem. Attēlā – vienas no skolēnu pārkrāsotajām daudzdzīvokļu mājas durvīm.   Foto – K. Kalējs

Darbavietas skolēniem šogad piedāvā SIA «Mārksmens», SIA «Kommats», SIA «Velosēta», Rundāles pils muzejs, SIA «Pīlādzis», Bauskas novada pašvaldība, SIA «Ave pluss», SIA «R.D.A.», SIA «Vides serviss», SIA «Lamela», LPKS «Latraps», SIA «Karijs», SIA «Rutare», SIA «MI», SIA «Ozollāde», SIA «Kores – L», SIA «Agitis», SIA «Maxima Latvija», AS «Būvuzņēmums Restaurators», z/s «Jaundzintari», SIA «Sparlats», SIA «Rimi Latvija» un Iluta Straģe. D. Dēliņa informē, ka pirmais nodarbinātības mēnesis jau aizvadīts, arī jūlijā pieejamās darba vietas ir aizpildītas, bet palikušas vēl dažas brīvas vietas SIA «Sparlats».

«Jauniešu motivācija ir dažāda. Strādāt gribētāju ir daudz, un visiem vietu nepietiek, bet nekad arī nav tā, ka visi, kas pieteikušies, gala rezultātā vēlas strādāt,» stāsta D. Dēliņa, «piesakās, piekrīt strādāt pie kāda no darba devējiem un pēc tam atsaka. Iemesli ir dažādi – darba vieta ir tālu no dzīvesvietas, tāpēc izbraukāt ir grūti un dārgi, nesakrīt piedāvātais darba periods ar skolēna izvēlēto periodu darbam, ir jāapmeklē vasaras nometnes, jākārto eksāmeni, ģimenes apstākļi un citi iemesli.» Viņa paskaidro, ka darba devējs var izvēlēties, kurš jaunietis pie viņa strādās. Viss tāpat kā ar pieaugušajiem – attieksme pret darbu, ko parādīs šogad, dos iespēju, ka darba devējs uzaicinās piedalīties strādāt pie viņa arī nākamgad. «Katrs jaunietis jāvērtē atsevišķi, un nav vienota formula,» atzīst D. Dēliņa.

«Pirmoreiz pasākumam pieteicos pirms vairākiem gadiem, ja nemaldos, kāds draugs vai paziņa iepazīstināja ar šo projektu,» atceras Henrijs Obolevičs. Puisis šogad beidza mācības Bauskas Valsts ģimnāzijā un pēc vasaras plāno studēt Rīgā. Viņš atzīst, ka vasaras nodarbinātībai ir pieteicies jau ceturto gadu. «Pateicoties šim projektam, katru vasaru varu nopelnīt savām vēlmēm, samazinot vecāku izdevumus. Šo gadu laikā esmu ieguvis arī praktiskas iemaņas, kas noderēs nākotnē,» atzīst Henrijs, «visas vasaras esmu strādājis pašvaldības uzņēmumā «Vides serviss», kur mani pienākumi ir durvju un soliņu krāsošana pie daudzdzīvokļu namiem, logu mazgāšana kāpņu telpās, kokmateriālu sagatavošana, kā arī dažādi uzkopšanas darbi.» Henrijs uzskata, ka šāds pasākums ir svarīgs un noderīgs ikvienam jaunietim, jo tas dod iespēju nopelnīt un iegūt jaunas prasmes. «Kādam šī pieredze, iespējams, ietekmēs arī profesijas izvēli,» domā puisis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mani draugi strādāja šajā projektā, tāpēc izlēmu arī pamēģināt, jo man nepatīk visu vasaru nosēdēt mājās vai pie jūras, es labāk daru kaut ko lietderīgu,» pastāsta Markuss Jākobsons, kurš šogad absolvēja 12. klasi Bauskas Valsts ģimnāzijā. Puisis stāsta, ka piesakās pasākumam katru gadu, un šis jau ir ceturtais un pēdējais gads, piedaloties nodarbinātības pasākumā, jo rudenī uzsāks datorzinātņu studijas Latvijas Universitātē.

«Strādājot iepazīstu dažādas profesijas, iemācos labot, krāsot, taisīt dažādas lietas, piemēram, soliņus, galvenokārt iegūstu jaunu pieredzi,» stāsta Markuss, «šogad strādāju «Vides servisā» namu pārvaldes nodaļā. Visus pienākumus nevarēšu nosaukt, bet galvenokārt krāsoju durvis, soliņus un citas konstrukcijas, kā arī beicēju dēļus, raku bedres, pienesu instrumentus, nesu maisus, bruģi, mazgāju logus un darīju vēl daudz ko citu.» Markuss uzskata, ka šāds pasākums ir nepieciešams jauniešiem, lai viņi iepazītu dažādas profesijas, kā arī saprastu, cik smags ir fizisks darbs, ko citi dara visu savu dzīvi. Un arī lai saprastu, cik grūti ir nopelnīt naudu un cik grūti ir pēc tam izdzīvot ar minimālo algu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.