Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bērni nometnē Uzvaras pamatskolā iegūst vērtīgas zināšanas un prasmes

No 7. līdz 9. jūnijam Uzvaras pamatskolā norisinājās biedrības «Veselīga dzīvesveida skola» organizētā dienas nometne «Ja gribam, tad varam!». Bērni un jaunieši nometnē noklausījās vairākas informatīvas lekcijas, devās pārgājienā un satika iedvesmojošus cilvēkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bezmaksas nometne norisinājās projektā «Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei», un nometnes vadītāja Eva Mustermane pastāsta, ka nometnē piedalījās 28 bērni, bet pieteikušies bija vairāk nekā 30. Atlases nosacījumi bija vecuma grupas, un piemērota vecuma kandidāti tika uzņemti nometnē rindas kārtībā.

«Pirmās dienas sākumā veicām juridiskās darbības – reģistrācija, līgumi ar vecākiem, kā arī veicām pedikulozes pārbaudes un pārrunājām drošības noteikumus. Tam sekoja dažādas iepazīšanās spēles, bet pēcpusdienā biedrības «Papardes zieds» lekcijas par veselīgām attiecībām internetā un romantiskām attiecībām atbilstoši vecuma grupām,» pastāsta E. Mustermane, «pēc tam norisinājās sveču liešanas darbnīca, ko vadīja Evija Perševica no «Kristell» sveču uzņēmuma. Dienas beigās pārrunājām notikušo un dalījāmies iespaidos.»

Otrā diena tika aizvadīta ar rīta vingrošanu Lienes Rotbergas vadībā, lekcija par mentālo veselību, kuras laikā tika izspēlētas un pārrunātas dažādas mobinga situācijas, kā arī saruna par atkarībām. Ciemos ieradās arī «MMA Bauska» klubs, kas bērnus ļoti interesēja – daži pat izteica vēlmi doties uz treniņiem. Pēcpusdienā pie dalībniekiem bija ieradies Uzvaras pamatskolas absolvents, kurš pastāstīja par triatlona sacensību seriālu «Ironman» (no angļu val. – ‘dzelzs vīrs’). Jaunieši apguva arī skaņu meditāciju un intuitīvus instrumentus, taču pēc tam dalībnieki paši gatavoja sev veselīgu launagu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pēdējā diena sākās ar lekciju un praktiskām nodarbībām par neatliekamo palīdzību, jo tagad sācies brīvlaiks un ir svarīgi pastāstīt par to, kā pasargāt sevi un palīdzēt citiem dažādās situācijās,» stāsta E. Mustermane. «Kopā ar interaktīvo spēli «cilpo.lv» devāmies aktīvā izziņas pastaigā, kuras laikā veicām noteiktu attālumu un ik pēc simts metriem tālrunī sniedzām atbildes uz dažādiem jautājumiem. Noslēgumā tikāmies Uzvaras veloparkā, kur uzzinājām vairāk par tā tapšanu.»

Jaunieši varēja iesaistīties arī ekodarbnīcā, lai izgatavotu sev rāmīšus no dažādiem materiāliem. Visas nometnes garumā dalībnieki ēda tikai veģetāru maltīti.

«Manuprāt, viss izdevās, bet, protams, vēl ir, kur augt un piestrādāt. Katru reizi mēģinām kaut ko jaunu, lai jauniešiem ir interesanti un nometnes nav vienveidīgas,» stāsta E. Mustermane, «nometne bija daudzveidīga un katrs varēja atrast kaut ko sev interesējošu.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.