Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs iespēja veikt vakcināciju pret Covid-19 vakcinācijas kabinetā Bauskā

Vakcinācijas kabinetā Bauskā, Dārza ielā 12, sestdien, 29. janvārī, no pulksten 9 līdz 13 vakcīnu pret «Covid-19» varēs saņemt bērni vecumā no pieciem līdz 11 gadiem. Vakcinācijai aicināti pieteikties pa tālruni 8828, portālu informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem vakcinācija pret «Covid-19» Latvijā tika sākta 15. decembrī. Līdz 25. janvārim potes ir saņēmuši vairāk nekā 6513 bērni, kas ir 4,6 procenti iedzīvotāju šajā vecuma grupā. Bauskas novadā šajā vecuma grupā imunizācijas procesu sākuši 60 bērni.

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām vakcinācija īpaši ieteicama bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, kā arī onkoloģiskām saslimšanām.

Bērnu vakcinācija notiek vecāka vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtnē. Līdzi jāņem šādi dokumenti: bērnam – pase vai personas apliecība (ja ir), vecākiem vai likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu – ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Vasiļjeva paskaidroja, ka vakcinācijas sertifikāts bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem būs izmantojams 15. dienā pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas. To bērna vecāki vai likumiskais pārstāvis varēs lejupielādēt vietnē https://covid19sertifikats.lv/. Ja vecāki izvēlas vakcinēt bērnu pie ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, pieteikt bērnu vakcīnai var vecāki vai likumiskie pārstāvji pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādē, kā arī zvanot uz 8989. Pirms tam gan NVD aicina pārliecināties, vai ģimenes ārsta praksē vai ārstniecības iestādē ir pieejama «Pfizer-BioNTech» bērnu vakcīna «Comirnaty». 

Kā jebkuriem citiem medikamentiem, arī katrai «Covid-19» vakcīnai, tostarp arī bērniem paredzētajai, pirms izmantošanas Eiropas Savienībā jāatbilst stingrām kvalitātes, drošuma un efektivitātes pierādījumu prasībām. Gan pieaugušo, gan bērnu vakcīnas pret «Covid-19» ir drošas, pārbaudītas un stiprina imunitāti cīņā ar «Covid-19», apliecināja NVD pārstāve Inga Vasiļjeva.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.