Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bērnudārzu “Cielaviņa” pievieno Valles pamatskolai

Pēc diskusijām mēneša garumā un vairākām komiteju sēdēm Bauskas novada domes deputāti nobalsoja par pirmsskolas izglītības iestādes «Cielaviņa» pievienošanu Valles pamatskolai. Apvienošanās kritiķus uztrauc gan finansiālie aprēķini, gan potenciālās mācību kvalitātes izmaiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātiem lēmums bija jāpieņem 22. februāra domes sēdē. Pirms tam jautājumu skatīja izglītības, kultūras un sporta komitejas, kā arī finanšu komitejas sēdē. Reorganizācijas procesu plānots paveikt līdz 31. jūlijam.

Diskusijas notika par atsevišķām darba vietām. Pirmsskolas izglītības iestādes «Cielaviņa» direktore Rita Zvirbule vaicāja, kāpēc bērnudārzā metodiķim paredzēta ceturtdaļa slodzes, bet vietniekam – pusslodze. Izglītības nodaļas vadītāja Baiba Šumina norādīja, ka slodzes rēķinātas pēc bērnu skaita.

«Nenotika tikšanās ar atsevišķiem maniem darbiniekiem. Ir pavāre, kurai vajag pusgadu darba, lai viņai būtu pensija saistībā ar arodslimību. Viņai tas ir būtiski,» pauda R. Zvirbule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pavāre jau ir pensijā, un viņai nepieciešams papildu laiks arodpensijai. Piedāvājām viņai veļas mazgātājas amatu,» sacīja Valles pamatskolas direktors J. Viegliņš. R. Zvirbule gan norādīja, ka konkrētajai personai tas neder un viņa cīnīsies par esošās darba vietas saglabāšanu. Tiesa, šādas sarunas neapmierināja deputātus. «Tādas lietas vajadzēja Vallē izrunāt, nevis uz Bausku vest,» aizrādīja deputāts Juris Krievs.

Deputātus vairāk interesēja, kas mainīsies bērniem un Valles iedzīvotājiem. J. Viegliņš akcentēja, ka pārmaiņu būs maz, drīzāk sagaidāmi vairāki uzlabojumi.

Lēmumu kritizēja deputāts Mārtiņš Mediņš, norādot, ka nav pārliecības, ka solītais ietaupījums vairāk nekā 20 tūkstošu eiro apmērā ir reāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Nav izdevumu, kas saistīti ar ēdienu pārvietošanu. Tās atkal ir izmaksas, kam jābūt tāmē. Tāpat aprīkojums – termosi vai citādā veidā, jo ēdienu pārvietos trīs reizes dienā. Visam personālam, kas būs nepieciešams, lai nodrošinātu pirmsskolas iestādes darbību, ir jābūt tāmē. Tad redzēsim konkrētos ieguvumus vai zaudējumus,» pauda M. Mediņš.

Tam nepiekrita J. Viegliņš, paskaidrojot, ka ekonomistu sarēķinātais ieguvums ir vismaz 28 tūkstoši eiro gadā pie nosauktajām pārmaiņām. «Manā skatījumā, šis ietaupījums ir milzīga nauda, un pašlaik ir saskaitīts tikai algu ietaupījums gadā,» tā J. Viegliņš, paužot viedokli, ka vēl būs ietaupījums uz ārpakalpojumiem.

Tāpat M. Mediņš apšaubīja arī mācību kvalitātes plānus. «Apšaubu, ka lēmums uzlabos izglītības kvalitāti pirmsskolas izglītības iestādē «Cielaviņa». Pēc kā vērtē, ka ir slikta izglītības kvalitāte?» vaicāja M. Mediņš. Viņš sacīja, ka uztraucas arī par kadru mainību bērnudārzā un tieši tas esot faktors, kas var ietekmēt izglītības kvalitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ir jātiecas pēc izcilības, un vienmēr var labāk, lai cik labi būtu. Būs plašākas iespējas izglītojamajiem, arī ārpusmācību procesā. Būs kultūras pasākumu kopīga organizēšana. Viesmākslinieki nebrauc uz tik mazām iestādēm, apvienojot bērnu skaits būs lielāks, varēs piesaistīt plašāku pakalpojuma sniedzēju skaitu,» atbildēja Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Baiba Šumina.

«Saprotu, ka bērnu ir maz un no tā viedokļa apvienošana ir loģiska. Uztrauca vienīgi tas, ka bija ļoti sasteigti, saruna ar darbiniekiem atsevišķi nenotika,» noslēgumā pauda R. Zvirbule.

Domēs sēdē par apvienošanu balsoja 15 deputāti, divi bija pret.

Foto: Sarunājas Jānis Viegliņš un Rita Zvirbule. Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Atkal Krieva kungs kādam kaut ko aizrāda, kaut kas viņam nepatīk un, labāk būtu, ja būtu totalitārisms, kur neviens neko nerunātu un nediskutētu, līdzīgi jau šis kungs izpaudās domes sēdē par vizualo identitāti, ka nav ko muļķus klausīt un dot viņiem vārdu, tāpat lemsim kā jaunizdomājām…

    8
    1
  2. Varbūt Bauskas dzīve var izvilkt no visām domes sēdēm Krieva kunga balsojumus, komentārus un apkopot vienā rakstā cik tad šis kungs ir aktīvs, kada ir viņa kopejā nostāja un visu pārējo, jo reizēm liekas, ka šis cilvēciņš ir atrauts no tautas un realitātes….
    Bet, vairāk kā skaidrs, ka tas nenotiks, jo neko vairāk kā klikšķu rakstus šis iestādījums, ko pašiem labpatīk saukt par reģionālo laikrasktu nav spējīgs veikt!!!

  3. Šodien noskatījos jutubē filmiņu par Valles kolhozu , tur bija gan par skolu , gan bērnudārzu – ir ko salīdzināt ar šodienu , un par ko padomāt , īpaši iesaku valliešiem paskatīties .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.