Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

PRECIZĒTA: Jaunā novada zīmola konkurss beidzies bez rezultāta

Publicitātes materiāls no «bauska.lv».

Nomainīts 2. rindkopas pēdējais teikums, precizējot informāciju par konkursa izmaksām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no Bauskas domes vadības jaunā novada zīmola meklējumu sastāvdaļām bija publisks konkurss logotipa izstrādei, kas pēc komisijas vērtējuma noslēdzies bez rezultāta.

Konkursu pieminēja Bauskas novada domes sēdē 23. februārī. Deputāti interesējās, kāpēc turpinās konkurss, ja jau izveidota komisija jautājuma skatīšanai par jauna zīmola nepieciešamību. Domes vadības pārstāvji skaidroja, ka tam nav plānots tērēt lielu naudu un konkurss jau ir izsludināts, tāpēc jāsagaida noslēgums. Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļa informē, ka jaunā logotipa izstrādes konkursam iztērēts nulle eiro.

Deputātus interesēja, kāpēc turēti noslēpumā speciālisti, kas pieteikumus vērtēs. A. Okmanis sacīja, ka komisijas sastāvu neatklāj, lai nevarētu ietekmēt vērtētājus. Tagad dome atklājusi komisijas sastāvu – tajā ir Bauskas mūzikas un mākslas skolas pedagogs, dizainers Ainārs Pastors, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas datorgrafikas pedagogs un dizainers Kārlis Ulmanis, māksliniece Laura Ikerte, vebdizainere Ginta Laupa, grafiskais dizainers Kārlis Sinka un dizaina speciālists Gatis Zotovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegtas deviņas idejas, un pēc komisijas vērtējuma rezultātu apkopošanas zīmolu ideju konkurss ir noslēdzies bez rezultāta. Komisija kā interesantus atzinusi iesniegto ideju aprakstus, kas atspoguļo dalībnieku asociācijas ar Bauskas novadu. Tomēr, pirms apskatīt to, kas atzīts kā īpašs tagad, ir vērts atgriezties pie apraksta, ar ko ieviešanas stadijā iedzīvotājiem asociējās pašreizējais Bauskas novada zīmols.

«Tā ir Bauska kā fizisku ceļu, domu ceļu un cilvēcisku ideju ceļu saskarsmes punkts. Galvenās cilvēku asociācijas bija bezgalība, vienotība, ceļš, puķe, upes. Logotipā uzsvars likts uz Bauskas vārdu, tomēr novads ir vienots veselums. Logotips simbolizē novada kopējās unikālās vērtības,» vēstīts 2020. gada rakstā «Iepazīsties – Bauskas novada vizuālā identitāte».

Te idejas, kas atrastas kā saistošas konkursā Bauskas novada jaunajam logotipam: «Upe, kas saista, tilts kā savienojošais simbols. Plūšana kā nepārtraukta kustība un virzība, vienmērīgs ātrums. B burts, simbolizējot vārdus «Bauska» un «būt». «Augam kopā» – augs ar četrām lapām, simbolizējot gan apvienotos bijušos novadus, gan uzsverot iedzīvotāju paustās asociācijas par Bauskas novadu – daba, vide, lauksaimniecība. Dzirnakmens, kas simbolizē seno pagātni, latviskumu.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Prieks, ka ideju radīšanā iesaistījās mūsu novadnieki gan no Bauskas un Iecavas, gan Rundāles un Vecumniekiem. Tas parāda, ka iedzīvotājiem ir būtiska jaunizveidotā Bauskas novada tēla izstrāde. Saņemtās idejas palīdzēs turpināt darbu pie vizuālās identitātes veidošanas – tās tiks prezentētas komisijai, kas ar novada domes lēmumu ir izveidota pašvaldībā saņemtā kolektīvā iesnieguma «Par Bauskas novada vizuālās identitātes saglabāšanu» izskatīšanai,» informē Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa.

Bauskas novada dome konkursā par jauna Bauskas novada logotipa izstrādi saņēmusi deviņas idejas.

«Četras ziedlapiņas simboliski atveido Bauskas novadu ar četrām teritorijām, loki simbolizē ceļus un upes. Sastapu pensionētu skolotāju, kas atļāva paust viedokli, ka var saredzēt Zemgales etnogrāfisko zīmi rozīti, kas ieausta Zemgales brunčos, un Bauska ir Zemgales sirds,» tā par tagadējo Bauskas logo saka deputāte Inita Nagņibeda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. tad tā komisijas nauda jāieskaita atpakaļ budžetā. Ko dod tie skanīgie amata nosaukumi, paņemiet atkal kādu firmas zīmi, nedaudz pārveidojiet un gatavs.

  18
 2. noiets etaps, ģenseks patreiz pie skrodera pasūta jaunu šniti, lai būtu ar ko izcelties, kapsulu iemūrējot jaunā DUS pamatos.

  13
  1
 3. Zilo toņu uzvalki nav labais stils, paskatieties krievu hokeju – tur viss treneru korpuss tādi ģērbti!!! Fui

  7
  3
 4. Nu, nebeidz pārsteigt, ar ko šī no visu četru sīknovadu bijušajiem bajāriem sadiegtā dome nodarbojas.
  Nu, īsta dome, kas plūst…

  14
 5. Ja kāds man varētu paskaidrot kāda velna pēc vajadzīgs cits logo, esošās “trejupes” vietā, nopirktu viņam siera kilogramu vai zeķu komplektu. Žēl skatīties kā mokās, gan jau paši arī īsti nejēdz kāpēc.

  16
 6. Nav nekā debilāka un nekaunīgāka kā naudas terēšana Latvijas pašvaldībās. Tie cilvēki nojūdzas tiekot amatos

  17
 7. Cien.komisija iesūtītās idejas aplūkoja par brīvu- sabiedriskā kārtā, uztraucoties par ‘pašreizējo, nekam vairs nederīgo pirms pāris gadiem apstiprināto identitāti, vai par atalgojumu no nodokļu maksātāju naudas, neskatoties uz to, ka nodokļu maksātājiem ar pašreizējo identitāti ir mierā.

  11
 8. Tas Teitoņa ordeņa krusts, kurš maigi pārdēvēts par augu ar četrām lapām, ar kādu mērķi tiek ieprogrammēts mūsu galvās? Kā atgādinājums par tiem laikiem?

 9. Pašreizējais logo ir ļoti piemērots, nomainiet nedaudz tekstu un viss kārtībā. kāpēc speciāli jāsamākslo un jātērē līdzekļi.saskatāmi 4 apvienotie novadi, ūdeņi, āboliņa lapa-zemkopības novads. Jums- ka tikai nevajadzīgi tērēt līdzekļus.

 10. Jūs te variet runāt, ko jūs gribiet. Nebūs šitas logo un cauri. Jo Papus tā grib. Punkts.

 11. “ka jaunā logotipa izstrādes konkursam iztērēts nulle eiro.”

  Žurnālisma paraugstunda.

 12. “ Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļa informē, ka jaunā logotipa izstrādes konkursam iztērēts nulle eiro.”
  Var redzēt, ka pašvaldības speciālistiem nav sajēgas. Ja pat nav iztērēts tiešā veidā neviens eiro, tad pašvaldības speciālisti tam veltīja savu laiku, savukārt viņu laiks nav bez maksas, to apmaksā Bauskas novada iedzīvotāji. Šajā, bezjēdzīgi izlietotajā laikā, iedzîvotāju apmaksātie pašvaldības speciālisti būtu varējuši paveikt ko lietderīgāku.

 13. Un domes sēdē 14.martā turpinās to darīt (tērēt Bauskas novada iedzīvotāji samaksāto nodokļu naudu), vērtējot, ko darīt ar kolektīvo iesniegumu, jo sabiedrisko attiecību speciālisti jau šeit pasaka “ Saņemtās idejas palīdzēs turpināt darbu pie vizuālās identitātes veidošanas”. Tātad viss jau ir izlemts. Ejiet pupās ar savu kolektīvo iesniegumu.

 14. “ Prieks, ka ideju radīšanā iesaistījās mūsu novadnieki gan no Bauskas un Iecavas, gan Rundāles un Vecumniekiem. Tas parāda, ka iedzīvotājiem ir būtiska jaunizveidotā Bauskas novada tēla izstrāde.”
  300 iedzīvotāju paraksti nav pietiekams skaits (kā lika noprast priekšvietnieks), lai atspoguļotu iedzīvotāju idejas, bet 9 pieteikumi gan ir. Nesaprotu šito matemātiku

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.