Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bez traucējumiem nostrādā 152 sirēnas no 158; Bauskā ierīce remontā

Trešdien, 31. maijā, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 152 no 158 pārbaudītajām trauksmes sirēnām Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attālinātās iedarbināšanas vai cita veida tehniskas problēmas tika konstatētas sešām trauksmes sirēnām. Vēl sešām sirēnām netika veikta pārbaude, jo tās atrodas remontā. Kopumā Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Trauksmes sirēnu pārbaudes rezultāti Zemgalē: no 23 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 19 sirēnas. Divas Jelgavā un Aucē izvietotā sirēna  nenostrādāja attālināti un tika iedarbinātas uz vietas manuāli. Savukārt Bauskā izvietotā sirēna netika pārbaudīta, jo tai tiek veikti remontdarbi.

Baušķeniece Irēna Uzvaras ielā neesot dzirdējusi sirēnas, savukārt Bauskas 2. vidusskolas apkaimē dzīvojošā Inta tieši «solītajā laikā» pa logu dzirdējusi trauksmes sirēnai līdzīgas skaņas. Tomēr V. Gribuste uzsver: «Dati rāda, ka skaņas signāls Bauskā nestrādāja. Iespējams, iedzīvotāja dzirdēja ko citu.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu un programmnodrošinājuma apkopi un uzturēšanu.

Trauksmes sirēnu uzdevums ir brīdināt iedzīvotājus dabas vai tehnogēnās katastrofas vai tās draudu gadījumā. Paralēli  informācija par apdraudējumu tiek pārraidīta ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu (radio, televīzijas) palīdzību. Šāda pārbaude tiek veikta katru pusgadu, lai pārliecinātos par valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamiem bojājumiem vai traucējumiem sirēnu darbībā, kā arī starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, telvīziju) noslēgto līgumu darbības izpildi. Notikumi Ukrainā parāda agrīnās brīdināšanas sistēmas nozīmi valsts un sabiedrības drošības stiprināšanā, tādēļ notiek aktīvs darbs pie jaunu instrumentu ieviešanas, tajā skaitā šūnu apraides tehnoloģiju, kas nodrošinātu ātrāku informācijas izplatīšanu sabiedrībai par ārkārtas notikumiem un ieteicamo rīcību.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas atrodas Latvijas teritorijā, mobilo sakaru operatori nosūtīja īsziņas ar informāciju, ka notiek plānota trauksmes sirēnu pārbaude.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro VUGD pārstāve, lai pilnveidotu un attīstītu esošo valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu, kas būtu piemērota dažāda veida apdraudējuma situācijās, 2023. gadā Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs ir sācis iepirkuma procedūru, lai Latvijā ieviestu šūnu apraides risinājumu, ar kura palīdzību apdraudējuma situācijās iedzīvotāji varētu saņemt agrīno brīdināšanu uz saviem mobilajiem telefoniem. Šūnu apraides risinājuma ieviešanā tiks izmantoti Eiropas Savienības 2021. – 2027. gada fonda – ES Darbības programmas specifiskā atbalsta mērķa «Veicināt pielāgošanos klimata pārmaiņām, risku novēršanu un noturību pret katastrofām» līdzekļi.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumiem Nr. 440 «Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība» trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Izmantots ilustratīvs VUGD publicitātes foto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.