Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Biedrība «Bauskas vecpilsēta» aicina piedalīties aptaujā

Biedrība «Bauskas vecpilsēta» aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā ar mērķi pilnveidot organizācijas darbību, uzlabot situāciju Bauskas vecpilsētā. Aptaujas anketa aizņems aptuveni 10 minūtes laika, informē biedrības komunikācijas speciālists Kaspars Kalējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore skaidro: «Balstoties uz aptaujas rezultātiem, tiks pārskatīti organizācijas vispārējie darbības virzieni un mērķis, izstrādāts rīcības plāns turpmākiem trim – pieciem gadiem, kā arī aktualizēti biedrības satūti, ņemot vērā Bauskas vecpilsētas kopienas (iedzīvotāju, uzņēmēju, iestāžu, u.tml.) vajadzības.»

Biedrības rīcības plāna izstrādes idejas pamatā ir vajadzība pilnveidot un dažādot organizācijas darbību, motivējot jau esošos organizācijas biedrus aktīvākam – mērķorientētākam darbam, kā arī piesaistīt jaunus biedrus un sadarbības partnerus, kas kopumā ļautu organizācijai veiksmīgāk darboties ilgtermiņā. Organizācija īpašu uzmanību pievērš vadības un pārvaldības jautājumiem, līdzekļu un brīvprātīgo piesaistei, kā arī biedrības pakalpojumu attīstīšanai.

Aptaujas anketā atrodami jautājumi par biedrības līdzšinējo darbību, sasniedzamību sociālo tīklu kanālos, vecpilsētu, par to, kas vecpilsētas teritorijā uztrauc visvairāk u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anketu izstrādājusi biedrība sadarbībā ar SIA «Idea Innovation Institute» vadītāju, zinātņu doktori, pētnieci Elīnu Miķelsoni.

Anketa šeit – https://forms.gle/oxqdYp64cT7z7EY2A Aizpildīt to vēlams līdz 10. septembrim.

Kā paskaidro K. Kalējs, aptauja notiek projekta “Bauskas vecpilsētas kopienas tête-à-tête” ietvaros, kuru finansē ar EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projekta mērķis ir pilnveidot biedrības darbību, atbilstoši Bauskas vecpilsētas kopienas vajadzībām, nodrošinot nepieciešamos pakalpojumus, finansiālo neatkarību un izvēršot dialogu ar sabiedrību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. tad ko līdāt tajā biedrībā, ja pat nezināt ko darīt un kā turpmāk rīkoties? Esiet vien izpildītāji, kā vairums tā saucamo “sabiedrisko” organizāciju ministriju paspārnē, ministriju finansētas. Ja ministrija “aktuālu tematu” nepasviež, tad šādu organizāciju devums nulle. Vai arī Bauskā tā biedrība nav pašvaldības “dzeguzes ola” ?Pašvaldībai ar finansēm švaki, tātad arī “ideju” naf.

  12
  4
 2. Tiešām nezinu, vai iepriekšējais komentārs jāuztver nopietni. Bet varbūt kādam noder šāda atbilde….
  Biedrība ir brīvprātīga personu apvienība, kas dibināta un darbojas ar konkrētu mērķi, kam nav peļņas gūšanas rakstura. Katrai nevalstiskās organizācijas formai – biedrībai un nodibinājumam, ir savs uzdevums.
  Biedrība “Bauskas vecpilsēta” darbojas kopš 2003. gada. Laiki mainās, arī vecpilsēta, vajadzības. Organizācijai pievienojas jauni biedri, dažādojas redzējums…. Ir teiciens: “Pastāvēs, kas mainīsies!” Virsmērķis, proti, piedalīties Bauskas pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā nav mainījies, mainījušās ir pieejas jeb veidi, kā biedrības var efektīvāk darboties.
  Darbības nodrošināšanai biedrībām ir iespēja piesaistīt ārējo finansējumu, tādā gadījumā daļēji īstenojot arī finansētāja uzdevumus. Tomēr mūsdienās tām ir iespēja kļūt neatkarīgākām, attīstot pakalpojumus. Aptauja ir viens no veidiem kā noskaidrot vajadzības, apzināt viedokli, un šī informācija ir ļoti vērtīga. Tādēļ, ja nav grūti, lūdzu aizpildiet anketu. Ja jums Bauskas vecpilsēta nav vērtība, vai nevēlaties dalīties ar savu viedokli, tā ir jūsu izvēle. Paldies visiem, kuri piedalās!

  8
  6
 3. katrai varai, ne tikai augstākajai valsts izpildvarai- ministrijām, bet arī varai “uz vietām”, pašvaldībām it kā vajadzīgs pilsoņu atbalsts varas darbībām- labām un ne tik labām. Kā šo pilsoņu atbalstu visvieglāk iegūt, protams radot no varas finansējuma un citas labvēlības atkarīgas “sabiedriskās organizācijas”, kas valstī savulaik tika radītas kā sēnes pēc lietus, jo pilsoņu atbalstu taču varai vajag, arī šādi vai tādi uzpirktu pilsoņu atbalstu….

  6
  3
 4. biedrība, beidziet gurķoties, ģenerējiet idejas un tad veiciet aptaujas savu ideju realizēšanai, vai tā ideja ļaudīm der vai neder, cita idejas “zagt” nav tas biedrību ieteicamākais ceļš. Tā ir vienkārši eksistēšana ar domu, varbūt paveiksies?

  7
  3
 5. Visādas biedrības un organizācijas ir nulles vērtas ar darbības imitēšanu, kamēr nemainīsies pašvaldības (varas) attieksme pret Bauskas vecpilsētu! Kārtējā “vecpilsētas atjaunošanas pērle” nupat ir paveikta namā, šķiet, Rīgas ielā 13 pretī dzeltenajai skolai uz Rātslaukuma pusi), kur vecais logs ir nomainīts ar jauno pakešnieku, neņemot vērā nekādas vēsturiskās atbilstības! Un tā notiek laiku pa laikam visā vecpilsētā, bet pašvaldībai par to “ne silts, ne auksts”, jo tur ir citas prioritātes. Un biedrības vai komisijas tikai imitē darbošanos! Lūk, tā!

  9
  2
 6. Jautājums aptaujā par Mērķi ???!!! Biedrība taču tika dibināta jau ar mērķi …ambāļi

  5
  2
 7. it kā vēl jauni cilvēki, bet izvēlējušies iet Barčas “pensionāru biedrības” ceļu, pat biedrības vadītāja izdīkusi komandantes vietu Lejeniekos….

  2
  2
 8. Kāpēc vienmēr jāmetās apriet katrs, kas kaut ko dara? Ko labu pilsētai ir mēģinājis izdarīt katrs no pārgudrajiem komentētājiem? Vai tikai gaidāt, kad parādīsies kāds darītājs, lai to atkal varētu apriet? Neielikāt plastmasas logus? Malači! Izstāstiet kaimiņam, ko un kā pareizi darīt! Biedrībā pulcējas cilvēki, kas sabiedriskā kārtā mēģina darīt labus un vajadzīgus darbus. Jā, viņi raksta projektus un iegūst finansējumu arī labiem un vajadzīgiem darbiem. To mūsdienās dara visi, kas kaut ko dara!

  7
  2
 9. var jau būt stulbs, bet tik lielā mērā, ka “plastmasas logu” ignorēšana glābs vecpilsētu no iznīcības. Plastmasas logi būtu tā mazākā bēda, lai šajā pilsētas daļā dzīvojošajiem sapuvušos rāmjus un pagājušā gadsimta stiklus nevajadzētu aizklāt ar plēvēm, jo piesauktie koka rāmji ir vismaz pāris reižu dārgāki nekā “plastmasnieki”, bet arī tos pašus lētākos daudzi nevar atļauties. Kā arī, ko dos to koka logu ielikšana, ja pati ēka ir slima, un daudzas no tām jau neglābjami slimas, kur līdzēt var vien “rātsnama variants” – nojaukt un uzcelt no jauna. Vismaz divreiz lētāk būs un vēlāk bez klapatām.

  4
  1
 10. Ja naf ideju, jo apgrozīt varbūt kustināt atkal apvedceļa tēmu. Klasiska tēma un tuvojas vēlēšanas. bordānpaps būs priecīgāks par biedru aktivitāti. Galu galā pašiem savs satiksmes ministrs!

  3
  1
 11. Neko nevajag attīstīt.Arzemju tūristi ir sajūsmā par graustiem. Paskatieties uz viņu neviltoto izbrīnu sejās. Vācijā un citās ordnunga zemēs neko tādu nevar ieraudzīt.

  1
  1
 12. Neviens marsietis jau to pilsētu nenolaida, paši vien to ir sadarījuši un izskatās, ka visumā ar sevi ir apmierināti. Viedoklis ir skaidrs – mums nevajag neko un visādi miera traucētāji pēc iespējas komentāros jānolamā. Graustus var rādīt ārzemniekiem, tikai jānodibina kasiera amats, kas pārdod biļetes uz realitātes šovu. Tik nu tālu esam tikuši!

 13. ja sunim nav ko darīt un tam nav pat “ideju”, ko nabadziņš dara, kaut dev par prieku? Un kā tad ar “fikso ideju”, pasviestu novada domei par “satiksmes lēnināšanu” Kalna ielā, lai nevibrētu brūkošie nami un nekristu apmetums no ‘tautas nama”, vai šeit jau līdzpilsoņi neizteica savas domas par ideju, jūsu ideju?

  3
  1
 14. Biedrība nojauciet pilskalna ateju aizkrāsojiet pionieru ielu tad dabūsiet vērtējumu par reāli padarīto rezultāju iedzīvotāju labā.

 15. Kurai biedribai beidzot sapes galva par cilvekiem kam kajas keras vecajas padomjlaika flizes. Ar ratiniem, staiguliem vai augstakiem papeziem uz Mego viekalu netikt. Ka saka jaiet caur Rigu. Vai maz arzemnieku apmekle Ratslaukuma kafejnicu – mazliet kauns….

 16. Rātslaukuma gandrīz visas ēkas ir ar plaisām, atkritušiem gabaliem, apskretušas. Pats rātsnams lepni demonstrē būvniecības kļūdas ar ūdens filtrāciju gala sienā. Ja ar kaut ko jāsāk, tad jāsāk ar Rātslaukuma ēkām un tām pašām flīzēm.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.