Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Biedrība “Laiks jauniešiem”: Palīdzība sniegta ap 900 Ukrainas iedzīvotājiem; ziedojumos saņemti 8000 eiro

Palīdzības sniegšanu Ukrainas valstspiederīgajiem, kā arī atbalstu Ukrainai Bauskas novadā jau kopš pērnā marta pirmajām dienām koordinē biedrība «Laiks jauniešiem», kam Saulainē ir iekārtotas speciālas telpas šim nolūkam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības vadītājs Gints Jankovskis «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka aptuveni 900 Ukrainas iedzīvotāju izmantojuši biedrības palīdzības noliktavas dotās iespējas, gan Bauskas novadā dzīvojošie, gan arī citviet Latvijā.

«Bija vairākas ukraiņu ģimenes, kas devās no citām pilsētām pie mums, lai saņemtu palīdzību. Jāuzsver, ka šie unikālie apmeklētāji arī vairākkārt atgriezušies noliktavā,» teic biedrības vadītājs. G. Jankovskis min, ka kopā izsniegtas aptuveni 600 – 700 kastes ar apģērbu, kā arī aptuveni 4000 kastes un maisi ar pārtiku. Par iedzīvotāju un uzņēmumu saziedoto naudas summu gluži precīza informācija vēl neesot apkopota, tā būšot zināma martā, taču Gints lēš, ka tā sasniedz vismaz 8000 eiro.

«Vārdiem nav aprakstāms jauniešu un citu piesaistīto brīvprātīgais darbs – kopā Bauskas novadā biedrības «Laiks jauniešiem» atbalsta sniegšanā Ukrainas tautai piedalījušies 197 brīvprātīgie, kuri snieguši palīdzību noliktavas sakārtošanā, iekārtošanā, palīdzības paku izsniegšanā un citos darbos pēc nepieciešamības. Esam ar palīdzības mantām devušies arī paši līdz Ukrainas robežai,» stāsta biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs.

Viņš skaidro, ka pašlaik biedrība mobilizē spēkus, lai pilnvērtīgi censtos integrēt ikdienas dzīvē un pasākumos Ukrainas bērnus un jauniešus. Pašlaik tas esot svarīgāk nekā ikdienas mantiskās palīdzības sniegšana bēgļiem Bauskas novadā, jo daudzi jau strādā un pelna paši. G. Jankovskis akcentē, ka tagad būtiskākais esot atbalsts tieši cīnītājiem Ukrainā, savukārt šeit uz vietas – bēgļu integrēšana vietējā sabiedrībā. Jāmēģina piedāvāt kādus pasākumus, kas kaut nedaudz radītu bēgļiem prieku, kaut uz brīdi novērstu stresainās domas par situāciju Ukrainā, uzskata G. Jankovskis.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Vienkāršie cilvēki nesaņem tos ziedojumus Ukrainā,tur tirgo tos vietējie,savējiem.Diemžēl tā taisnība, protams parāda ka kādam iedod.Lai veicas jums.

    1
    1
  2. Kaut kāds blefs,ka gadu palīdz Ukraiņiem,sen jau kā no vasaras nepalīdz, Arī par mūsu ziedojumiem skaidru ziņu nav,vēlētos redzēt atskaiti.

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.