Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Biedrība “Laiks jauniešiem” turpinās izbraukuma ziedojumu vākšanu Ukrainas bēgļiem

Bauskas novada iedzīvotāji turpina sniegt atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem. Pagājušajā nedēļā biedrība “Laiks jauniešiem” lielveikala “Rimi Bauska” laukumā organizēja izbraukuma ziedojumu vākšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizācijas vadītājs Gints Jankovskis pastāstīja, ka divu stundu laikā piektdien, 8. aprīlī, tika atnesti vairāk nekā 20 ziedojumi – pārtikas produkti, nepārtika un citas noderīgas lietas. “Cilvēki nāca arī aprunāties, lai uzzinātu, kas nepieciešams visvairāk, lai iztrūkstošo varētu sarūpēt un drīzumā nogādāt līdz mūsu noliktavai Saulainē,” atklāja G. Jankovskis.

Viņš ir pārliecināts, ka biedrība turpinās rīkot šādus palīdzības vākšanas izbraukumus arī citās apdzīvotās vietās novada teritorijā. Vaicājot, vai biedrības telpās Saulainē esošās palīdzības krājumi nav krietni iztukšoti, G. Jankovskis norādīja, ka šobrīd vēl ar šādu problēmu neesot saskārušies, plauktu saturs regulāri tiekot atjaunināts. Piektdien, piemēram, Saulainē izdalīta humānā palīdzība 70 cilvēkiem. G. Jankovskis skaidro, ka Ukrainas iedzīvotājam, ierodoties Latvijā, lai sakārtotu dokumentus un saņemtu tā saucamo “Eiropas paku”, paiet zināms laiks.

“Ģimenes nevar neēst, tāpēc šī palīdzība tiek sniegta tagad un tūlīt, neskatoties, vai tas ir divos dienā, deviņos vakarā vai trijos naktī. Vairāk nekā mēnesi esam darbojušies, lai Ukrainas civiliedzīvotāji, kas iebrauc Bauskas novadā, būtu nodrošināti ar visu nepieciešamo. Esam snieguši palīdzību vairāk nekā 250 Ukrainas iedzīvotājiem,” teic G. Jankovskis.

Viņš piezīmē, ka ir vairākas lietas, ko nenodrošina valsts sniegtās standarta pakas, tāpat ir gadījumi, kad personai ir kādi pārtikas produktu ierobežojumi, jo visu pēc kārtas ēst nedrīkst. “Tālab nevalstiskajam sektoram, kurā apvienojas brīvprātīgā kārtā, ir ļoti liela nozīme un vajadzība,” uzskata G. Jankovskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.