Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Bite” 5G mobilo sakaru tīklu sola arī Bauskā un Iecavā

Tradicionāli ar abreviatūru 5G pieņemts apzīmēt mobilo sakaru tīkla paaudzi, taču šis jēdziens ietver krietni vairāk. 5G nozīmē pilnīgi jaunas tehnoloģiju iespējas, un speciālisti norāda, ka nākotnē tas būs digitālās transformācijas virzītājs, kas sniegs iespēju uzņēmumu, valstu un reģionu savstarpējās konkurētspējas celšanai, kā arī mainīs daudzus iedzīvotāju paradumus.

Mobilo sakaru operators “Bite” nākamo piecu gadu laikā plāno investēt vairāk nekā 70 miljonus eiro, izbūvējot 5G tīklu visā Latvijā, tostarp Bauskā un Iecavā, portālu informēja uzņēmuma pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka šobrīd plānots, ka tuvākā gada laikā 5G tīkla izbūvi uzņēmums sāks pilsētās un rajonos, kur novērojams visstraujāk augošs pieprasījums pēc interneta un tiek konstatēta milzu tīkla noslodze, piemēram, vasaras sezonā vai darba dienu vakaros un brīvdienās.

“Proti, 5G tīkla izbūvi sāksim Mārupē, Baložos, Ogrē un Ķekavā – Rīgas rajonos, kas šobrīd strauji attīstās un kur ik gadu palielinās iedzīvotāju skaits. Tāpat aptversim piekrastes zonu, kur vislielākā tīkla noslodze tiek konstatēta tieši gada siltajos mēnešos – Jūrmalā, Carnikavā, Saulkrastos, Zvejniekciemā un Skultē,” stāsta U. Ahuna-Ozola.

Viņa šobrīd vēl nevarēja precizēt nākamās pilsētas, kur tiks attīstīts “Bite” 5G pārklājums, taču tuvāko trīs līdz piecu gadu laikā tas būs pieejams visā Latvijā, arī Bauskā un Iecavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līdz šim esam daudz strādājuši un veikuši priekšdarbus, lai sagatavotos 5G ieviešanai, piemēram, nodrošinoties ar tai nepieciešamo frekvenču portfeli. 5G nodrošinās gan ātrāku internetu, gan zemāku latentāti un daudzas citas priekšrocības. Turklāt runa nav tikai par tās iespējām iedzīvotāju ikdienā, bet galvenokārt tieši biznesa, industriālajos risinājumos izglītībā, satiksmē, zinātnē, veselībā, pilsētvidē, inovācijās, investīciju piesaistē u. tml. Tam būs arī izšķiroša loma, Latvijas ekonomikai restartējoties pēc Covid-19 un ģeopolistisko izaicinājumu radītajām krīzēm,” saka “Bite” vadītājs Kaspars Buls.

Viņš atzīmēja, ka tiks īstenota arī esošo 2G, 3G un 4G tīklu modernizēšana. “Tāpēc ne vien ieviesīsim 5G, bet arī uzlabosim esošo pakalpojumu kvalitāti. Savukārt pirmie 5G produkti, ko “Bite” piedāvās klientiem būs 5G mājas un biznesa internets, un tos būs iespējams izvēlēties atbilstoši katra klienta vajadzībām,” stāsta K. Buls.

Nākotnē “Bite” spēs nodrošināt spēcīgus IoT jeb lietu interneta risinājumus, NR-Voice jeb balss sakarus 5G tīklā, uRLLC jeb samazinātu mobilā interneta signāla aizturi (latentāti), mMTC jeb 1000 reizes lielāku ierīču skaita pieslēgšanos tīklam, kā arī eMBB jeb aptuveni 10 reizes lielāku datu lejupielādes ātrumu nekā to šobrīd piedāvā 4G tehnoloģija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd “Bite” visā Latvijā ir izbūvējusi 925 bāzes stacijas, kas aprīkotas ar 4G tehnoloģiju. “Bite”, sadarbojoties ar meitas uzņēmumu “Unistars”, ir izbūvējusi 12 bāzes stacijas, kas aprīkotas ar 5G tehnoloģiju.

5G aizmetņi meklējami vienpadsmit gadu senā pagātnē. 2011. gadā milimetru viļņu spektrs tika pasludināts par svarīgu nākotnes tīkla sastāvdaļu, kas nodrošinās superātru datu pārraidi, un gadu vēlāk pirmos pētījumus šajā virzienā sāka veikt Japānā, ASV un Lielbritānijā. Oficiāli par 5G dzimšanu gan tiek uzskatīts 2016. gads, kad vairākās valstīs sākās tīkla izmēģinājumi un Eiropas Savienība (ES) deklarēja, ka līdz 2020. gada nogalei visās 28 dalībvalstīs tam jau jābūt pieejamam. Savukārt līdz 2025. gadam 5G tīklam jāaptver visas pilsētas un galvenās transporta maģistrāles.

Komerciālā režīmā pirmie 5G tīklu 2019. gada martā sāka piedāvāt Dienvidkorejas mobilo sakaru operatori KT, LG Uplus un SK Telecom, kuriem drīz vien sekoja ziemeļamerikāņi un arī eiropieši.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Izklausās, ka Tev vairāk vajadzēja bioloģiju mācīties nevis fiziku 😏 un mazāk Panorāmu skatīties 😁

  5
  3
 2. Laba ziņa, būs jāiemēģina. Šī brīža mobilā interneta pārklājums no jebkura operatora galīgi nedod vajadzīgo rezultātu. Optiku uz privātmāju piedāvā ievilkt par pasvaigas mašīnas cenu.

  3
  1
 3. Visur jau ir uzstādīti tie apstarotāji, nevajag .irst. Pat virs SOS bērnudārza stāv skaistulis. Vecākiem vajadzētu nopietni apdomāt, vai ir vērts bērnus vest uz šo iestādi…..

 4. Vajadzētu iet pārbaudīt garīgo veselību. Ko jums tas 5g pēkšņi nodarījis tādu, ko ikdienā nav nodarījis tas pats mobilo sakaru tīkls, 3g, 4g, mikroviļņu krāsnis un viss pārējais, kam esam pakļauti 24/7?
  Biologi, jopcik rozā 🙂

 5. Vai tad visus tos starotājus var krāmēt jebkurš un jebkur? Kur ir būvvalde un pašvaldības būvinspektors? Kur ir veselības inspekcija? Varbūt viņi neko nesaprot no fizikas un bioloģijas un tik bāž galvu smiltīs? Stāsti par to, ka jūs no antenām sajutīsiet patīkamu siltumu ir domāti idiotiem. Pastāv arī valsts normatīvi par elektromagnētiskā starojuma pieļaujamiem līmeņiem.Vai tos kāds kontrolē un kādus starotājus soda vai kaut ko liek demontēt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.