Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Bolt” neienāks Bauskā; vienīgā pašvaldība Latvijā, kur liedz nomas elektroskrejriteņus

Bauskas novada pašvaldība, balstoties uz iedzīvotāju aptauju par nomas elektrisko skrejriteņu pakalpojuma nepieciešamību Bauskas pilsētā, lēmusi sadarbības līgumu ar uzņēmumu “Bolt” neslēgt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Marta vidū Bauskas novada iedzīvotāji tika aicināti uz tikšanos Bauskas kultūras centrā ar mikromobilitātes pakalpojumu sniedzēja “Bolt” pārstāvi, lai diskutētu par iespējamo “Bolt” ienākšanu Bauskā. Klātienes diskusijai gan bija neliela atsaucība, piedalījās vien daži pilsētnieki, tālab pašvaldība lēma iedzīvotāju viedokli noskaidrot aptaujas veidā.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā precizēja, ka aptaujā, kas norisinājās no šī gada 21. marta līdz 4. aprīlim, piedalījās 165 respondenti, no kuriem 76 atbalstīja nomas skrejriteņu ienākšanu pilsētā, bet 89 bija pret to.

Aptauja bija aizpildāma pašvaldības mobilajā lietotnē “Bauskas novads”, Bauskas novada iedzīvotāja kartes īpašnieki varēja balsot arī Bauskas novada valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2019. gada, kad “Bolt” uzsāka skrejriteņu pakalpojuma sniegšanu Latvijā, uzņēmums noslēdzis sadarbību ar 19 pilsētām, un kopumā tās visas vērtē veiksmīgi.

“Līdz šim Bauskas novada pašvaldība ir vienīgā, kas no pakalpojuma ieviešanas atteikusies, veicot iedzīvotāju aptauju. Mums ir žēl, ka Bauskas iedzīvotāji lēma par “Bolt” skrejriteņu pakalpojuma neieviešanu pilsētā, jo pieredze rāda, ka brīdī, kad cilvēkiem ir iespēja izmēģināt skrejriteņus kā mobilitātes pakalpojumu, viņu viedoklis bieži vien mainās.

Aptaujas organizēšana un respondentu iesaiste ir pašvaldības pārziņā, un “Bolt” šajā procesā nepiedalījās. Taču mēs vienmēr esam gatavi nodrošināt visu nepieciešamo informāciju par “Bolt” skrejriteņu nomas pakalpojumu, lai pašvaldības var pilnvērtīgi izsvērt sadarbības iespējas,” teic “Bolt” skrejriteņu operāciju vadītājs Latvijā Rolands Ābols un apliecina, gadījumā, ja nākotnē Bauskas iedzīvotāji un pašvaldība lems par labu “Bolt” skrejriteņu pakalpojuma ienākšanai savā pilsētā, komersants būs gatavs meklēt labākos risinājumus, kas apmierinātu visu pušu vajadzības, kā arī nodrošinātu drošu un ērtu pārvietošanos pilsētvidē visiem satiksmes dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neilgu brīdi pirms pāris gadiem Bauskā bija pieejama elektrisko skrejriteņu noma “Fiqsy”. Toreizējais tās pārstāvis Bauskā Ansis Bogustovs “ReTV” pastāstīja, ka nācies saskarties ar vandalismu. Visticamāk, vēl šodien Mūsas dibenā esot kāds noslīcināts skrejritenis.

“Bauska diemžēl tuvākajā laikā pati cietīs no savas nepārdomātības. Proti, tikai ne manā pagalmā. Tikai ne mums skrejriteņus. Kā tad tie cilvēki turpinās dzīvot Bauskā un braukt ar “Rail Baltica” uz darbu Rīgā? Kā tad viņi veiks to pēdējo jūdzi saskaņā ar vides aizsardzību?” paziņo A. Bogustovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Provinces lauķi paliek tomēr paliek lauķi. Argumenti gan izvēlēti absurdakie. Uzrausies vēl kādu pansionātu.

  5
  42
 2. Jā, Bauska pensionāru pilsēta. Tad drīz visi pārvietosies ar pensionāru ratiņiem.

  4
  48
 3. Pareizi vien ir, ka neievieš Bauskā šos skrejriteņus. Pa ietvēm jau tā šauri staigāt, un uz ceļiem ne mašīnām, ne gājējiem pie pārējām nav līdz galam droši. Pie tam, netrūkst jau arī to, kuri gūst smagas traumas ar tiem pārvietojoties, pat ka ķiveri uzvelk. Ir citi veidi, kā pārvietoties… Ja smagi kādam personīgi vajag tos skrejriteņus, lai pērk paši savai lietošanai. Nav ko pilsētu piesārņot ar nomas skrejriteņiem, kuri pēc tam mētājās visur, kur pagadās…

  60
  2
 4. Vispirms lai apvedceļu uztaisa un tad var jāties ar ko grib. Kaut gan man personīgi labāk velo patīk, cilvēki tik slinki, ka tik mazāk piepūles.

  30
  1
 5. vien, redzot iepriekšējos novada varas lēmumus, prātā nāk divi varianti, vai nu deputāti sapratuši- nākamās pašvaldību vēlēšanas vairs nav aiz kalniem, jeb ieinteresētā firma , būdama pārliecināta par savu neatvairāmo pievilcību, vienkārši nepratās. Kopumā, paldies vietējai varai par šo lēmumu, bet iepriekš sakrātā nasta ir smaga.

  35
 6. Par šo- dome ieklausījusies iedzīvotāju domās un atbalsta,par citiem svarīgiem jautājumiem- tauta pret,bet domei jau pie p…..

  16
 7. Ķekavā nesen atļāva. Tas ir ārprāc un nedroši. Cilvēkiem triecās virsū un dome ir vienaldzīga, tur esot kopīga naudas lieta.
  Tie mētājās uz brauktuvēm un braukā pa vairākiem uz viena riteņa. Ķekavieši esot ļoti dusmīgi, bet tur domē visiem vienalga. Labi, ka mums Bauskā domei ir vairāk prāta. Vismaz nav jābaidās pa celiņu ejot.

  19
  1
 8. Iedzīvotāji balsoja un panāca labāko variantu. Tāpēc sekojiet līdzi arī citām lemšanas iespējām savā novadā, ja tādas tiek piedāvātas. Rakstot komentārus neko nelemj. Ja šī bijusi veiksmīga, varētu biežāk būt šādas balsošanas kampaņas par savu novadu. Paldies. Pilsēta paliks estētiski laba, bez kādiem nomestiem braucamajiem un varēs staigāt ar drošāku sajūtu.

  17
  1
 9. Urrā!Paldies Okmanīti!
  Tie,kas apsmej pensionārus,jūs drīz arī tur būsiet.Laiks ātri iet .

  32
  1
 10. Te nebūs pamācības vai morāles. Tikai dzīvesstāsts, kādi nonākam līdz pensijas un tālākiem gadiem, ja dzīve dzīvota ar rūpēm par fizisko veselību. Iesaku biežāk atvērt lpp AIZSAULĒ AIZGĀJUŠI…un pavērot dzimšanas gadus. Un tad būs skaidrs, ka tie, kuri kājām gājuši uz skolu vairākus km gan ziemā, gan vasarā, saņem dāvanu – nodzīvo skaistu, garu mūžu. Fiziskais ķermenis, kurš izgājis fiziskos un garīgos treniņus un izturējis, spēj moži noturēties līdz sirmam vecumam. Vēl mūsu vidū ir daudz sirmu senioru, kuri izgājuši Gulagu un jestri dejo karstā saulē salidojumā Ikšķilē. Kājām iešana nostiprina sirdi, lasīšana dod skaidru prātu un atmiņu. Tāpēc nesērojiet par kārtējā biznesa neielaušanos jūsu dzīvē! Skrieniet kājām un būsiet veseli un žirgti. Par ietaupīto naudiņu nopērciet grāmatu!

  24
 11. Aptaujas un sanāksmes skaidri uzrāda to, ka pašvaldība dzīvo savu dzīvi un cilvēki savu, līdz ar to balstīties kaut kādos balsojumos ir bezjēdzīgi – tik vien kā atbildības pārcelšana. Un šo problēmu esošais sasaukums nekādīgi nespēs atrisināt.

  2
  3
 12. Kāds gribēja kratīties stundu vai divas ar ātro palīdzību uz Jelgavu vai Rīgu smagi sasists un salauzts? Bauskā slimnīcas nav, reanimācijas nav, operāciju zāles nav, anesteziologa nav, ķirurgs laikam ir.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.