Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Brīvības svētkus Bauskas novadā atzīmēs ar koncertiem

Šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pasludināšanas 33.gadadiena. 1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990.gada 4.maijā Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu valsts varas “de facto” atjaunošanai. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.

Bauskas novadā Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā būs skatāmi mākslinieku un pašdarbības kolektīvu koncerti, liecina “Bauskas Dzīves ”apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada «Vaidelotēs» šodien,  4. maijā, no plkst. 11 līdz 22 valsts svētki ar dažādām aktivitātēm – mājražotāju tirdziņu, sadziedāšanos, pusdienām pie saimes galda un rituālo ugunskuru.

Kurmenē Brīvības svētki sāksies plkst. 11, kur pie pagastmājas notiks piemiņas zīmes nacionālajiem partizāniem atklāšana, pēc tam plkst. 12 tautas namā paredzēts vīru kopas «Vilki» un pūtēju orķestra «Skaistkalne» koncerts.

Pie Grenctāles kultūras nama šodien  plkst. 12 būs Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts sarīkojums – koncerts «Pie balti klāta galda»,  Īslīces kultūras namā plkst. 13 izskanēs Baltā galdauta svētku koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bārbeles tautas namā  plkst. 13 Baltā galdauta svētku koncerts «Es dziedāšu Tev», savukārt Vecsaules saieta namā «Klētnieki» plkst. 16 uzstāsies duets «Mediante» koncertprogrammā «Ar tevi», bet Misas tautas namā  plkst. 17 izskanēs svētku koncerts «Mana mazā latvju tauta».

 Rundāles multifunkcionālajā centrā  plkst. 17 notiks pasākums  «Latvju krāsās dižoties», arī Vecumnieku tautas namā pasākuma sākums noteikts plkst. 17. Te sarīkots svētku koncerts «Sedzu baltu villainīti, aizsaspraudu sudrabā», kurā uzstāsies koris «Via Stella» un koklētāju ansamblis «Skandīne».

Vairākās vietās novadā svētku koncerti sāksies pulksten 18: Stelpes sākumskolā, Valles saieta namā un Skaistkalnes tautas namā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs dienas noslēgumā pulksten 19 Bauskas Rātslaukumā izskanēs etno-popa grupas «Tautumeitas» koncerts.

«Tautumeitas»  savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmas un melodijas, veido tām spēcīgas harmonijas un caurvij dziesmas ar mūsdienīgiem pavadījumiem, stāsta Lībiete. «Tautumeitas»  koncerts ir krāšņs piedzīvojums ar deju horeogrāfijām, spēcīgiem ritmiem un līksmu kopā dziedāšanu. Grupas muzikālo tēlu papildina tērpi, kuros satiekas tautastērpu elementi ar mūsdienīgām detaļām un iespaidīgiem kroņiem, pasvītrojot to, cik tuvs ir futūristiskais un tradicionālais.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.