Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Būs jāšķiras no padomju režīmu slavinoša pieminekļa Mežotnē

Valdība 14. jūlijā atbalstīja 69 padomju un nacistisko režīmu slavinošu pieminekļu, piemiņas zīmju, piemiņas vietu un citu objektu demontāžu visā Latvijā. Bauskas novadā demontējams piemineklis ir Mežotnes pagastā, Mežotnes pils parka teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Šonedēļ piemiņas akmens atradās savā vietā. Foto: Ivars Bogdanovs

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nekustamo īpašumu iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane paskaidroja, ka nekustamo īpašumu (Mežotnes pili) VNĪ savā pārvaldīšanā pārņēma 1996.gada 16.decembrī un tā teritorijā jau atradās vairākas piemiņas vietas – plāksnes. Viena no tām ir piemiņas zīme “Piemiņas akmens Lielupes forsēšanai”, kas, saskaņā ar 14.jūlijā Ministru kabinetā izskatīto un apstiprināto noteikumu projektu “Padomju un nacistisko režīmu slavinošo demontējamo objektu Latvijas Republikas teritorijā saraksts” ir atzīts par demontējamu.

“Saskaņā ar  likumu “Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā”,  pēc demontējamo objektu saraksta apstiprināšanas pašvaldība, kuras administratīvajā teritorijā attiecīgais objekts atrodas, veic minēto objektu dokumentēšanu un demontāžu, kā arī atbrīvotās teritorijas sakopšanu,” norādīja A. Feldmane.

Bauskas novada domē pavēstīja, ka kāda privātpersona pati izrādījusi interesi aizvākt akmeni, pašvaldībai vajadzēs segt vienīgi izdevumus par degvielu.

“Lai izvairītos no ažiotāžas un provokatīvām atsevišķas sabiedrības daļas aktivitātēm, demontāžas procedūra nekādā veidā netiks atspoguļota, uz ko aicinājusi arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Šis nav publisks pasākums, akmens tiks demontēts, kas ir svarīgākais un to novietos slēgtā teritorijā,” uzsvēra pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Nesaprotu so aziotazas uzkurinato stulbumu. sis akmens tikai memi informe, kas seit noticis pari Lielupei un tam ir neatsverama vesturiska vertiba…zel, ka nespeju to ietekmet…

  17
  6
 2. Interesanti , kā piemiņas plāksne , kas veltīta konkrētas darbības veikšanai , proti upes forsēšanai , slavina padomju režīmu ?

  12
  6
 3. tad, kad vestures skolotajs vedis skolenus vestures izzina, vins radis uz tuksu info vietu un stastis par sodienas neizprotamo tumsonibas apmatibu…

  15
  5
 4. Pagājuši nepilni 80gadi un nevar uzbūvēt normālu tiltu!!! Tagad cīnās ar akmeni!

  15
  3
 5. Kāpēc šodien kādam būtu jāpiemin,kā pirms 78 gadiem okupantu armija cēlās pāri vienai no daudzajām upēm.Labi,šī drusku platāka.

  6
  7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.