Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Būvniecības objektos Bauskas novadā kārtējo sadārdzinājumu summa pārsniedz pusotru miljonu eiro

Bauskas novada domes deputātiem domes sēdē 25. augustā būs jālemj par jauniem sadārdzinājumiem, kas saistīti ar būvniecības projektiem. Kopējā plānotā sadārdzinājumu summa tikai šajā mēnesī pārsniedz pusotru miljonu eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Projektā ««Rundāles Avoti», pārbūves 1. kārta, būvdarbi» veco ēku nācās nojaukt līdz pamatiem. Foto – Ivars Bogdanovs

Finanšu komitejas sēdē, kas notika 18. augustā, deputātiem par sadārdzinājumiem stāstīja attīstības un būvniecības departamenta vadītājs Mārtiņš Veinbergs. Viņš norādīja, ka minētās summas atbilst sadārdzinājuma aprēķinu metodikām.

Divas būves Vecumniekos

Pirmie divi objekti ir Vecumnieku ciemā. Pirmo minēja Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pārbūvi. Jūlija sākumā, pēc iub.gov.lv mājaslapas informācijas, noslēgts līgums ar uzņēmējiem par summu 651 672,76 eiro. Tomēr M. Veinberga stāstītais liecināja, ka uzņēmēji atteikušies veikt darbus par šādu summu, tāpēc noslēgts līgums ar nākamās cenas piedāvātāju, kur sadārdzinājuma summa pārsniedz 221 tūkstoti eiro. «Sadārdzinājuma metodikām summa atbilst,» uzsvēra M. Veinbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislielākais sadārdzinājums ir Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvei. «Darbu turpināšanai nepieciešami papildu līdzekļi. Pašlaik plāno darbus pabeigt stadijā, lai ēka būtu zem jumta, būtu logi, durvis, izbūvētas galvenās komunikācijas un, cik iespējams, apdare. Nepieciešams papildu 1 125 203,01 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Sadārdzinājums būs jāsedz no nākamā gada budžeta līdzekļiem,» informēja M. Veinbergs. Deputāts Juris Krievs (Nacionālā apvienība) vaicāja, kas pabeigs iekšējo apdari. M. Veinbergs norādīja, ka par to runās ar šiem pašiem uzņēmējiem – personu apvienību «Kvintets M un Remce». Kad pabeigs šos darbus, tad atkal būs jāvienojas par nākamo sadārdzinājuma summu.

Atkārtoti uzvar

Atgādinām, ka 2021. gada 7. jūlijā noslēdza līgumu par Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvi par summu 7 008 382,45 eiro. Darbi iekavējās, līdz būvnieks vienojās ar novada vadību par pirmo sadārdzinājuma summu pamatu izbūvei – šī gada maijā piešķīra papildu 112 998,62 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes deputāti situācijā ar Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvi iepriekš pauda viedokli, ka ir svarīgi vienoties ar būvnieku, lai nav jārīko jauns iepirkums, kas iekavētu ēkas būvi vēl ilgāk.

Līdzīga situācija izveidojusies projektā «Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamās mājas restaurācija», kur uzvarētājs atteicās īstenot projektu par nolīgto summu. Rīkoja jaunu iepirkumu – un trīs reizes varat minēt, kas uzvarēja! «SIA «Varss» atteicās no iepirkuma slēgšanas. Izsludināja jaunu iepirkumu, kur piedalījās šī pati pretendente. Tās nosauktā summa ir lielāka nekā sākotnējā piedāvājumā – 94 284 eiro. Kopējā līguma summa – 471 856,15 eiro,» informēja M. Veinbergs.

Rundālē citi apstākļi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinošs izņēmums šajā sarakstā ir investīciju projekts ««Rundāles Avoti», pārbūves 1. kārta, būvdarbi».

«Apstākļi citi nekā iepriekšējos objektos. Būvnieks atkārtoti apsekoja vecās ēkas nesošās konstrukcijas. Parādījās bīstamās vietas, kas rada situāciju, kad liekas, ka darbi, kas uzrādīti būvprojektā, neatbilst realitātei. Objektu atkārtoti apsekoja, konstatēja, ka daudzas ēkas daļas ir pussabrukušā stāvoklī, kamēr projektā bija paredzēta tikai sanācija. Pamati būvēti pagājušā gadsimta sākumā. Kad noņēma jumta konstrukcijas, mūri šķēlās nost. Pieņēma lēmumu darbus pārtraukt, izsaukt projekta autorus un pieņemt risinājumu. Autori ilgi nerādījās. Brīdinot Kultūrvēsturiskā mantojuma pārvaldi, ēku nojauca līdz pamatiem. Bijām spiesti mainīt autoruzraugus. Pieaug darbu apjoms, un reizē summas ir citas – papildu 77 024 eiro. Neradīja aizdomas, ka mēģina mākslīgi kaut ko sadārdzināt. Ēku jauc līdz pamatiem nost, uz kuras veido monolītu dzelzsbetona plāksni un būvē visu jaunu. Šeit ir papildu finansējums, nevis sadārdzinājums,» norādīja M. Veinbegs.

Deputāti visus šos lēmumprojektus virzīja uz domes sēdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Par Rundāli, tur tak būvinženieris bija tagadējais Būvniecības nodaļas vadītājs Ralfs un virsvadonis Aivars, secinājums nekompetence kalngals, ko nu var redzēt visā lielnovada…

 2. Respektīvi cilvēku var dabūt laukā no laukiem, savukārt laukus no cilvēka – nekad!

  9
  1
 3. Būvnieki ir kā bērni konfekšu veikalā, pabrēc, piesit kāju, padraud un kārotais rokā. Pāris sapulces un miljons rokā. Ļoti efektīvs bizness. Kara laikos kāda konfekte varbūt der, bet ne regulāri.

  14
  1
 4. Viegli dalīt svešu naudu. Ja vēl izdodas no dalīšanas gūt ” baudu”, tad pilna laime.

 5. nuū, tie ir tādi, no kuriem “izverd” liela nomināla banknotes un “nogulsnējas” banku kontos, vien vietējiem novada iedzīvotājiem no tiem” avotiem” maz labuma, vismaz nospiedoši lielākajai daļai iedzīvotāju, jo diez vai pat bijušā Rundāles novada iedzīvotāju vairākums zin- kas tie tādi un kur meklējami

 6. Tie Rundāles avoti ir pie pils stāvlaukuma, vecās pienotavas ēka.Ieteicams aizbraukt apskatīties, cik maza ēka veidojas par 619000 plus 33000. Darbus veic pārsvarā divi cilvēki, lēnā garā, attīrot līdz preces stāvoklim demontētos ķieģeļus un būvgružus izberot ceļa malā starp Saulaini un Pilsrundāles pagriezienu. Pēdējā laikā laikam ber citur. Pienotavas demontāžu veica gandrīz pusgadu, grafiks noteikti pārkāpts. Solītais pazemes stāvs nav manāms, laikam racionalizēts, bet vienalga, plus 33000. Izskatās pēc kādam sirdij mīļas firmiņas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.