Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Čells Bauskas mūzikas un mākslas skolā atgriežas kopā ar Kristapu Grīnbergu

Bauskas mūzikas un mākslas skolas (MMS) izglītības programmā no nākamā mācību gada atkal atgriežas viena no lielākajiem stīgu instrumentiem – čella – spēles apguve. Ar jauno pedagogu Kristapu Grīnbergu būs iespēja iepazīties viņa koncertā otrdien, 30. maijā, Bauskas MMS zālē, «Bauskas Dzīvi» informē MMS direktore Anita Velmunska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāj, ka zināmā mērā «augsne» čella renesansei tikusi «ielabota» pagājušā gada decembra sākumā, kad ar Bauskas MMS dalību organizētajā koncertā “Plecu pie pleca. Čellu pasaule” Bauskas, Iecavas un Vecumnieku mūzikas skolu audzēkņi muzicēja kopā ar J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (LMA) simfonisko orķestri. Tad skolas audzēkņiem un visiem, kas to vēlējās, bija iespēja dzirdēt un redzēt šo brīnišķīgo instrumentu.

Tomēr nu ir izveidojušies labvēlīgi apstākļi, lai audzēkņi atkal varētu čella spēli apgūt tieši Bauskā. Pedagogu kolektīvā no nākamā gada darbu sāks čella spēles pedagogs Kristaps Grīnbergs, teic skolas direktore. Jaunā mākslinieka radošais dzīvesgājums liecina par Kristapa plašo redzesloku. Viņa pūrā nopietna muzikālā izglītība, kas iegūta E.Dārziņa mūzikas skolā un pēc tam  J.Vītola LMA. Papildus tam mūziķis savu meistarību izkopis daudzu slavenu izpildītājmākslinieku meistarklasēs. Kristapam ir arī pedagoģiskā darba pieredze. Par sevi viņš saka: «Esmu jauns čellists, kam patīk uzstāties. Man patīk strādāt ar bērniem, motivēt viņus atrast savu vietu kultūras pasaulē. Šos mērķus ceru īstenot Bauskas Mūzikas un mākslas skolā.»

Pašlaik darba gaitas jauno mūziķi aizvedušas uz Tartu, kur operteātrī Kristaps spēlē orķestrī. Šis dzīves posms nu tikšot noslēgts, tā vietā lielāks uzsvars būs pedagoģiskajai darbībai. Tajā tiek saskatīta ne tikai iespēja iepazīstināt bērnus ar mūzikas (un jo īpaši čella!) pasauli, bet arī pašam mācīties un pilnveidoties, sarunā atzīst Kristaps. Ar Bausku Kristapu saista ne tikai plānotās pedagoga gaitas, bet arī siltas bērnības atmiņas par vasarām, kas pavadītas dzimtas lauku mājās netālu no pilsētas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Jaunietis līdzās darbam skolā turpinās koncertdarbību gan kā akadēmiskās  mūzikas izpildītājs kameransamblī «Loufouqe», gan joprojām muzicēs populārās mūzikas jomā kopā ar domubiedriem grupā «Chairmen».

30. maijā visiem Bauskas MMS zālē būs iespēja Kristapu Grīnbergu dzirdēt muzicējam kopā ar studiju biedreni un nu jau arī kolēģi – pianisti Annu Ivanovu. Šajā reizē pirms koncerta plānota arī tikšanās ar nākamajiem audzēkņiem un kolēģiem, paskaidro A. Velmunska un aicina interesentus uz koncertu otrdien pulksten 16.

Kristaps Grīnbergs ar jauno mācību gadu sāks strādāt Bauskas mūzikas un mākslas skolā. Publicitātes foto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.