Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ceriņu ielu Vecumniekos noasfaltē vienā dienā

Ceriņu iela Vecumniekos palika neasfaltēta visu vasaru, jo uzņēmums «Ribetons ceļi» ar pašvaldību nespēja vienoties par noslēguma darbu izmaksām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums daļēji bija pabeidzis būvdarbus, bet tad sākās izejvielu sadārdzinājuma periods, un būvnieki ar pašvaldību nespēja vienoties, cik noslēgumā darbi varētu izmaksāt. Tagad vienošanās beidzot panākta, un Ceriņu ielā pirmdien, 12. septembrī, ieklāts asfalts.

Izpilde ievelkas

Bauskas novada domes deputāti par Vecumnieku ielas asfaltēšanu sprieda šī gada jūnija domes sēdē, kad apstiprināja visu projektu sadārdzinājumus, izņemot Ceriņu ielu, kur nebija vienošanās ar būvnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā par Ceriņu ielas asfaltēšanu pagājušajā gadā uzvarēja SIA «Ribetons ceļi». Darbus sāka pavēlu rudenī, un domes deputāti jau toreiz pauda šaubas, cik ātri nākamā gada pavasarī izdosies tos pabeigt – bija cerības, ka tas notiks vēl 2021. gada rudenī.

Ceriņu ielā Vecumniekos bija paredzēta asfaltbetona segas būve 4,5 metru platumā, asfalta ieklāšana iebrauktuvēm līdz īpašumu robežai un bruģēts gājēju celiņš 1,5 metru platumā. Projektā plānots pie daudzdzīvokļu ēkas Ceriņu ielā 5 ierīkot asfaltētu autostāvlaukumu un visā ielas garumā izbūvēt slēgto lietusūdens atvadi. Projekta kopējās izmaksas bija paredzētas 169 569,96 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Kompromisa aprēķini

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divus mēnešus noritēja ne visai veiksmīgas sarunas ar būvnieku, līdz jūlija beigās Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs pauda viedokli, ka līgumu lauzīs un rīkos jaunu iepirkumu. Tomēr augusta sēdē sniegta informācija, ka sarunas turpinās. «Darbus pārtraucām, paveikto ierakstījām aktos, un uzņēmējs sāka svārstīties, vai tiešām vēlas pārtraukt vai tomēr iespējams kompromiss. Ja finansiālo kompromisu panāksim un būs konkrēts piedāvājums, pašvaldībai būtu izdevīgi, ka pats pabeidz objektu, jo tā saglabājam pilnas garantijas paketi,» pauda I. Romānovs.

«Esam saņēmuši piedāvājumu, kas ir dārgāks. Tomēr jārēķinās, ka uzņēmējs var vilkt līdz ziemai un vispār neko neasfaltēt. Ziemā lauzīsim līgumu un taisīsim iepirkumu, kas zina, kas būs tālāk. Ceru, ka uzņēmējs tomēr piekritīs,» norādīja Bauskas novada attīstības un būvniecības departamenta vadītājs Mārtiņš Veinbergs.

Beigās vienošanās panākta. M. Veinbergs «Bauskas Dzīvei» nenosauca konkrētu summu, bet norādīja, ka krietni piekāpies uzņēmējs – salīdzinot ar sākuma summu, vienošanās bijusi par samaksu, kas apmēram par 10 000 eiro mazāka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijas turpinās

Sākumā lielākas diskusijas notika par citu objektu, kuru sāka reizē ar Ceriņu ielu Vecumniekos – Sporta un Strautu ielas posmu pārbūve Skaistkalnē. Tur bija līgums ar SIA «Ceļinieks 01», kas arī vasaras sākumā prasīja lielāku samaksu, kamēr iedzīvotāji sūdzējās par neasfaltētā ceļa seguma putekļiem. Deputāti apstiprināja tāmi par 89 598,65 eiro, vienojoties par sadārdzinājumu 3756,03 eiro. «Skaistkalnē viss ir pabeigts, kārto dokumentāciju,» informē M. Veinbergs.

Vēl viens objekts, par kuru notiek sarunas, ir sociālā dienas centra būve Rūpniecības ielā Bauskā. Arī šeit nonāca līdz situācijai, kad domes sēdē jau apstiprināja līguma laušanu, bet tagad iespējams, ka ar uzņēmēju izdosies panākt vienošanos, vērtē M. Veinbergs. Šeit gan lielākā problēma ir termiņi – oficiāli darbi jāpabeidz līdz 2023. gada beigām, bet objekts ir liels izmaksu ziņā. Iepirkumu konkursā par ēkas pārbūvi uzvarēja SIA «Reaton», kas būvdarbus apņēmās paveikt par 1 385 822 eiro bez PVN.

Saskaņā ar noslēgto līgumu darbi objektā būvuzņēmējam bija jāpabeidz trīspadsmit mēnešu laikā no būvdarbu zonas pieņemšanas-nodošanas akta parakstīšanas dienas. Tomēr šajā termiņā iekļauties neizdosies. «Pašlaik notiek sarunas, izskatās, ka uzņēmums piekritīs strādāt. Skatāmies, varbūt ir iespējas vēl kādas pozīcijas palētināt,» informē M. Veinbergs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.