Mežaparka Lielajā estrādē 5. un 6. augustā norisināsies koncertuzvedums «Dziesma dejo, deja skan», kurā piedalīsies arī četri kolektīvi no Bauskas novada. Kolektīvu vadītāji stāsta, kā viņiem sokas ar gatavošanos lielajam notikumam.
Sadziedāšanās uz sadejošanās pasākumā piedalīsies vairāk nekā 6000 dalībnieku no visas Latvijas un arī ārvalstīm, kuri demonstrēs gan labi pazīstamu repertuāru, gan arī speciāli šim notikumam radītu priekšnesumu. Muzikālās daļas autors ir Uģis Prauliņš, kurš vairākkārt ticis nominēts «Grammy» balvai, savukārt pasākuma horeogrāfs ir visiem labi zināmais un talantīgais Agris Daņiļevičs. Līdz šim pašdarbnieki gatavojās svētkiem savos kolektīvos, kā arī piedalījās kopmēģinājumos ar citiem kolektīviem, taču jau 4. augustā aizvadīs lielo kopmēģinājumu pirms grandiozā koncertuzveduma Mežaparkā.
Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa informēja «Bauskas Dzīvi», ka no Bauskas novada koncertuzvedumā «Dziesma dejo, deja skan» piedalīsies četri kolektīvi – Īslīces jauktais koris «Četri vēji», Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kopa «Līdums», jauniešu deju kolektīvs «Līdums», kā arī Vecsaules pagasta sieviešu koris «Skalve». A. Ozoliņa apstiprina, ka kolektīvu dalība pasākumā tiek apmaksāta no pašvaldības budžeta, viņa visiem dalībniekiem novēl skanīgas balsis un raitu deju soli.
«To, kā mēs jūtamies, ir grūti pateikt, jo gatavošanās process ar dažādām niansēm būtiski atšķiras no līdz šim esošajiem, un mēs mēģināsim savu iespēju robežās būt gatavi, kā arī drīz doties uz ģenerālmēģinājumu,» pastāsta Vecsaules pagasta sieviešu kora «Skalve» vadītāja Ingrīda Zemļinska, «process atšķiras, jo deju pavadījumu izpilda dziedātāji, nevis skan ieraksts, kā arī skatītāji atradīsies estrādē un skatīsies koncertu no augšas. Tā ir jauna pieredze, un repertuārs ir diezgan plašs.» I. Zemļinska pastāsta, ka ne visi kora dalībnieki var ātri apgūt un atcerēties dziesmas, taču koncertā ir paredzēts uzstāties bez notīm, un jādzied būs tumsā no galvas. «Pašlaik tas ir lielākais izaicinājums, jo daļa no dalībniekiem sāk šaubīties, vai varēs to paveikt. Apgaismojums šoreiz ir jāgādā pašiem, ja tāds ir nepieciešams, lai gan citos pasākumos to nodrošināja,» skaidro kora vadītāja I. Zemļinska, «tas zināmā mērā rada sarežģījumus. Korī ir dalībnieki, kuriem šis pasākums interesē un ir gatavi to izbaudīt, bet tie nav visi, un dalība korī ir brīvprātīga.»
«Problēmas ir ar transportu, jo esam iztērējuši pašvaldības piešķirtos kilometrus. Jābrauc ar savām mašīnām, bet uz visu kolektīvu tiek dotas tikai divas caurlaides iebraukšanai Mežaparkā, un reāli līdz galam var aizbraukt tikai aptuveni desmit cilvēku,» paskaidro I. Zemļinska, «bija domāts, ka ar četrām caurlaidēm pietiks, kā tika plānots sākumā, taču, samazinot caurlaižu skaitu, rodas papildu sarežģījumi. Ir iespēja novietot mašīnu stipri tālāk no Mežaparka, kur ir arī jāpārģērbjas, piemēram, Zooloģiskā dārza tuvumā, bet mums ir arī kora dalībnieki, kuri ir vecāka gadu gājuma, un viņi šādiem izaicinājumiem nav gatavi. Pasākumā būsim, Bauskas novadu un Vecsauli pārstāvēsim, tomēr 4. augustā ģenerālmēģinājumā izmēģināsim un skatīsimies, kas un kā tur būs.»
Kora vadītāja tic, ka pasākums būs krāšņs, skaists un brīnišķīgs, bet to, kā patiesi būs, – redzēs. «Pandēmija mūsu kora sastāvu nav ietekmējusi, un tagad viss atgriežas tādā pašā līmenī, kā iepriekš, jo dalībnieku skaits ir tas pats,» atzīst I. Zemļinska.
«Darbiņš vēl mazliet ir palicis, vēl ir mazliet laika, lai pastrādātu mājās, bet pasākums varētu būt ļoti, ļoti skaists. Kad bija kopmēģinājums lielajā «Rimi» sporta hallē, izjūta bija kā mazajos Dziesmu un deju svētkos,» izjūtās dalās Īslīces kultūras nama jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu «Līdums» vadītājs Arvils Noviks, kurš uz svētkiem brauks ar diviem kolektīviem.
«Mēģinājumi mums notiek vienreiz nedēļā, svētdienās, bet, kad nāk kāds atbildīgāks pasākums, tad tiekamies arī darbdienās.» A. Noviks paskaidro, ka dalībnieku skaitu pandēmija nav ietekmējusi, bet cilvēki gan ir kļuvuši kūtrāki, jo pierasts sēdēt mājās. «Patiesībā dejotāji paši iniciēja piedalīties šajā pasākumā, es piedāvāju, bet izlēma braukt viņi paši,» pastāsta vadītājs, «kopmēģinājumā viņi pēc šiem diviem gadiem atkal «noķēra» to izjūtu, kāpēc viņi nāk uz nodarbībām un dejo kopā.»
A. Noviks pastāsta, ka viņiem ir atlikta naudas summa transportam no pašvaldības dotā budžeta, lai uz pasākumu tiktu. «Mēs zinām, ka viss ir sadārdzinājies, un jāskatās, kas ar šo budžetu noticis, bet, ja nebūs atlicis, brauksim ar savām mašīnām,» paskaidro A. Noviks, «principā jau esam sataupījuši šos kilometrus no pašvaldības piešķirtās summas, lai dotos.»
Dalība koncertuzvedumā «Dziesma dejo, deja skan», pēc kolektīvu vadītāja domām, pašdarbniekiem nozīmē atkal iziešanu uz lielās skatuves un dejošanu kopā ar daudziem citiem kolektīviem, kas bija pietrūcis pēdējo gadu laikā.
Pašdarbniekiem pašiem 3 dienas jātiek uz Rīgu, jāapmaksā sava ēdināšana, jāgādā gaisma, droši vien vēl lietusmēteļi un.c., jānes tērpi, bet…..biļetes Biļešu paradīzē var iegādāties par 15, 20, 25, 30, 35 eur. Labi, ka vēl dalībniekiem nav jāmaksā par ieeju.
Kur tad palicis Iecavas jauktais koris???? Vai Iecava nav Bauskas novadā?