Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Cik izmaksāja Bauskas vecpilsētas “Ciere”; skaidro Bauskas kultūras centrs 

Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Arī šis gads nebija izņēmums. Pagājušajā sestdienā te norisinājās Zemgales dižtirgus un Bauskas kultūras centra pasākums “Ciere”, kas tiek atšifrēts, kā nesteidzīga pastaiga pa Bauskas vecpilsētu. Bauskas kultūras centrs šonedēļ atklāja aptuveno apmeklētāju skaitu, kā arī pasākuma izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ciere» izmaksāja 20 tūkstošus eiro,» portālu informēja Bauskas kultūras centra (BKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Paula Lībiete, «precīzu apmeklētāju skaitu nav iespējams noteikt, jo cilvēki bija izklīduši pa vecpilsētas teritoriju, bet pieļaujam, ka tie bija vairāki tūkstoši cierētāju.»

P. K. Lībiete pastāsta, ka balvas izlozes kastē kopumā tikai iemestas 1113 aizpildītās uzdevumu kartītes, taču BKC pieņem, ka ne visi, kuri veica uzdevumus, piedalījās arī galvenās balvas izlozē.

«Pasākums izdevās, kā cerēts,» pastāsta P. K. Lībiete, «nākotnē meklēsim jaunus veidus, lai pārsteigtu baušķeniekus, bet neko konkrētu gan vēl atklāt nevaram.»

«Bauskas Dzīve» jau iepriekš vēstīja, ka pirmajā «Cierē» apmeklētāji tika iepazīstināti ar Bauskas industriālo mantojumu, šoreiz bija kārta cilvēkiem, kuru dzīvesgājums kādā mirklī bijis saistīts ar Bauskas namiem. Kopumā tika atklāti deviņi stāsti. Piemēram, varēja uzzināt par Bauskas teātra režisoru Raimondu Kugrēnu, par Bauskas pilsētas padomes priekšsēdētāju Jāni Kļaviņu, par cara armijas virsnieku Teodoru Mironu, par Bauskas Sv. Gara evaņģēliski luteriskās baznīcas altārgleznas autoru Jūliusu Dēringu, par fotosalona īpašnieku Solomonu Hiršovicu, par Lodiņa alus darītavas īpašnieku Bruno Lodingu un citiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Tad, kad Bauskā pasākumu nav, tad ir slikti. Vaimanā, ka, redz, Iecavā, Dobelē, Ogrē utt. var, bet šeit nē. Tad, kad ir jauks pasākums, tad atkal slikti.

    4
    4
  2. Ne jau summā problēma, bet tās izniekošanas bezjēdzībā. Ja pasākums bija vērsts uz mērķi sekmēt vecpilsētas sakopšanu un kaut nozīmīgāko tās celtņu glābšanu no sabrukšanas, tad korelācija starp mērķi un pasākumu nav nolasāma. Ja mērķis bija izklaide, tad nevajag tam ciniski izmantot brūkošo vecpilsētu. Ejiet ganīties pa Dārza un Vītolu ielas kvartāliem! Tur arī ir sienas, uz kurām krāsainas gaismiņas var spīdināt.

  3. Kāpēc neviens neinteresējas, cik izmaksā mazā bijuša novada iknedēļas kultūras pasākumi?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.