Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Cik sevi atceras, kārtis rokās bijušas vienmēr

Burvju triku mākslinieks Edžus Kauķis: Visiem iluzionistiem Latvijā darba pietiek

Iluzionists Edžus jeb Edžus Kauķis šogad sācis jau ilgi plānoto tūri pa Latvijas pilsētām, kuras laikā mākslinieks iegriezīsies arī «apburt» baušķeniekus – 29. oktobrī Bauskas kultūras centrā. «Bauskas Dzīve» lasītājiem piedāvā sarunu ar bijušo iecavnieku Edžu Kauķi.

Triku meistars ir uzaudzis laukos, vietā, kas atrodas starp Iecavas un Codes pagastu. Līdz septītajai klasei Edžus mācījās Iecavā, trīs turpmākos gadus Bauskas Valsts ģimnāzijā, kur absolvēja pamatskolu. Vidusskolas posms aizvadīts Iecavas vidusskolā, bet tālākie ceļi veduši uz Rīgu, kur pirmā līmeņa augstāko izglītību iluzionists ieguvis Ekonomikas un kultūras augstskolā, kur studēja pasākumu organizēšanu un vadīšanu.

Kā un kādā vecumā sākās jūsu interese par iluzionismu un dažādiem burvju trikiem?
– Šis ir visbiežāk man uzdotais jautājums, bet diemžēl es to nevaru pateikt – ne es, ne mana ģimene to neatceras. Man bija aptuveni 13 gadi, kad sāku ar šo nodarboties, bet kārtis man rokās bijušas vienmēr. Man nebija nekādu triku komplektu, grāmatas vai filmas, tas vienkārši pats no sevis sākās. Nesen jautāju ģimenei par to, kā īsti bija, bet arī viņi neatceras pašu sākumu šai manai nodarbei.

Tātad viss sākās ar kāršu kavu, bet pārējo apguvāt pašmācības ceļā?
– Pašā sākumā, kad sāku ar bur-vju trikiem aizrauties, aktuāla bija «YouTube» platforma, kur arī skatījos video un mācījos līdzi. Vēlāk jau izmantoju dažādas citas mājaslapas, arī maksas, un tagad jau, protams, dodos arī uz konferencēm un citiem saistītiem pasākumiem. Bērnībā gan – visu apguvu pašmācības ceļā.

Trikiem nepieciešama arī laba fiziskā sagatavotība, vai ne? Vai ar sportu nodarbojaties?
– Teorētiski ne visiem trikiem vajag fizisko sagatavotību, bet manā šovā ir triki, kur vajag gan. Jau no pirmās klases spēlēju basketbolu, un pēdējos piecus gadus – gan basketbolu, gan futbolu. Iepriekš ilgu laiku spēlēju Iecavas komandā «Dartija», bet vēlāk sāku spēlēt Bauskas basketbola komandā.

Sākumā trikus un dažādus citus izklaidējošus video augšupielādējāt tikai «YouTube» – cik ātri ieguvāt popularitāti?
– Sākumā trikus rādīju ģimenei, tad cilvēkiem uz ielas un skolā – publiski trikus internetā sāku rādīt tikai tad, kad man bija 18 gadu. Gadu no vietas katru dienu publicēju vienu triku – kopā 365 trikus, un šī gada laikā man arī pamazām izveidojās sekotāju pulks, kas paplašinās joprojām.

Un vai, pēc jūsu pieredzes spriežot, sociālo tīklu platformas Latvijā ir liels palīgs, sākot savu darbību – triku rādīšanu kā jūs, ēdiena gatavošanu vai jebkuru citu nišu?
– Es domāju, ka noteikti ir, – redzams, ka liela daļa uzņēmumu izmanto sociālo tīklu platformas, jo tas palīdz. Man pašam bija interesanti novērot, vai caur platformu «Tik tok», ko pašlaik aktīvi izmantoju, ir iespējams pārdot biļetes uz manu šovu. Iepriekš šajā platformā tikai rādīju trikus un neko nebiju tirgojis, un tiešām izdevās lielu daļu biļešu pārdot caur savu «Tik tok» profilu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.