Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Cīņā par braucienu uz zinātnisko centru Šveicē iesaistījušās 5 Bauskas novada skolēnu komandas

Erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru un braucienu uz Eiropas Kodolpētniecības centra CERN centru Šveicē sacentīsies skolēni 216 komandās no visas Latvijas, tostarp piecas komandas no Bauskas novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa rīkotāju pārstāve Ivita Bidere paskaidroja, ka februārī Latvijas skolu 8. un 9. klašu jauniešu komandas piecu dalībnieku sastāvā tika aicinātas pieteikties ikgadējā a/s “Latvenergo” organizētajā erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”, lai cīnītos par uzvaru konkursā un braucienu uz Šveici, apmeklējot pasaulē vadošo zinātnisko centru – Eiropas Kodolpētniecības centru CERN.

I. Bidere atzīmēja, ka konkursa galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm un saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas, kas tiek apgūtas skolā, izmantot praksē, un kur tās var noderēt nākotnē, izvēloties visdažādākās profesijas un karjeras iespējas. Konkursa uzdevumus šogad sagatavojuši Rīgas Tehniskās universitātes eksperti – jaunie zinātnieki, skolotāji un fizikas entuziasti. Konkurss ir pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu arī savās pašvaldībās.

Šonedēļ portālā fizmix.lv ir sākušās konkursa neklātienes atlases kārtas. Cīņu par braucienu uz Šveici sākušas arī piecas komandas no Bauskas novada – četras komandas no Vecumnieku vidusskolas, bet viena no Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp 28 Zemgales reģiona skolu komandām, pēc pirmās atlases kārtas ar iegūtiem desmit punktiem, pirmo vietu un līdera pozīcijas šobrīd dala 13 izglītības iestādes, tostarp arī Vecumnieku vidusskolas komandas “Piena puikas” un “Fenomeni”. Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda “Fiksziķi” ierindojusies 14. vietā, Vecumnieku vidusskolas “Zubri” 18. vietā, bet “Neptūns” 21. vietā. Vecumnieku vidusskolas visas četras komandas ir pasniedzējas Aldonas Alenčikas pārraudzībā, savukārt Bauskas Valsts ģimnāzijas komandas atbildīgais skolotājs ir Kārlis Lazdovskis.

I. Bidere atklāja, ka pēc pirmajām trīs atlases kārtām 28. martā tiks paziņotas pusfinālā iekļuvušās komandas. Konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls norisināsies 13. aprīlī klātienē Latvijas Fizikas festivāla laikā konferenču centrā “ATTA CENTRE” Rīgā. Pusfinālā piedalīsies 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Savukārt finālā iekļūs un par vērtīgajām balvām cīnīsies sešas labākās katra reģiona un Rīgas pilsētas komandas.

Jāpiebilst, ka konkursa sauklis šogad ir “Kurš tad, ja ne Tu! Atsperies nākotnei ar FIZMIX Eksperiments!”, mudinot jauniešus un ikvienu aizdomāties par to, ka mūsu nākotnes dzīves kvalitāte uz planētas Zeme ir mūsu pašu rokās, kā arī aicinot skolēnus palūkoties uz konkursu kā iespēju iegūt tādas zināšanas, kas noderēs viņa nākotnes izvēlēs, vai tā būtu karjera un profesija, vai ilgtspējīgs dzīvesveids.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.